ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Страна 1 of 37 1, 2, 3 ... 19 ... 37  Next

Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:40

Не често.

Сигурни ми се два пати годишно по пет до седум дена секој пат.

То задари условите шо ги изизскувам... топла вода.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 14:42

Грција?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:42

Не.

Последните пати, Индискиот океан.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 14:44

ех, треба пари за подалечни дестинации
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:46

а ти, кај нуркаш?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 14:48

каде што ми е поефтино Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 14:53

Аааа.. види, види сега која е "мистериозна нуркачица" - да те цитирам

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 14:59

види, индиски океан е малку далеку, ама нема да те потпрашувам.

инаку,нуркаме на Јадран, поретко Грција.имало и други дестинации далеку, ама тоа не е битно сега.

Цавтат е одлична локација за поголеми длабочини,таму и најдлабоко сме нуркале.Дубровник ми е омилен, не само за под вода.

гледаш, јас не сум воопшто мистериозна, и се ти кажувам.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:01

Измрзнав во Хрватска (Хвар) и тогаш се поздравив со Јадранот за нуркање.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:02

кажи ми , нуркате "into the blue"?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:06

Најверојатно не, оти терминот не ми е познат. Ме потсеќа на филмот.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:08

во ,,сино,, е термин 3а нуркање какво би требало да имате во Индиски океан.
Нуркање во отворено, без ориентири или декомпресиски бови. Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:09

се потпираш на длабиниметарот, компасот..
?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:10

ok.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:12

Рекреативец сум јас.

се шлапкам, гледам корали, риби, желки, школки...после ориентацијата и после нуркањето ич не му ја мислам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:14

Laba напиша:се потпираш на длабиниметарот, компасот..
?

се потпирам на дајв мастерот и другарчето (маж ми)

јас се џарам наокулу.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:15

каде одиш , на Индиски океан, организирано, или ,,австралиска врска,, Wink?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:19

Каква е таја "австралиска врска"?

Со чоекот си прајме муабет шо сакам да видиме, искусиме... се информираме, букираме лет, хотел со дајв центар и то е то.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:21

а бе не знам како се разви оваза дискусија за нуркање, требаше тебе да те откажеме од пушење. Smile
..муабетот беше дали спортуваш,
другиот спорт кој го практикуваш беше, скијање , така?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:24

Оти сакаш нешто да (си) докажиш претпоставувам. А веројатно и си љубопитна ко и јас шо сум. Smile

Да, вториот спорт е скијање.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:26

а што тоа би сакала да си докажам, просветли ме Smile ?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:31

На твоето прашање одговорив со претпоставка. Нигде не изнесов заклучок. Види пак ако не ми верваш Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:34

за да не си го мачиш главчето, во врска со докажувањето а гледам дека си малце суетна,
јас не мислев воопшто да развијам дискусија за нуркање. само те прашав дали спортуваш, а во контекст на совет за откажување од цигарите.

а инаку се навлеков на оваа дискусија, затоа што рече дека нуркаш., ако си од Македонија, горе долу се знаеме скоро сите, и кој сме и која категорија ја држиме, тури, дружења , итн.па мислев да не си од некој клуб или здружение, можеби сме се виделе некаде.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Laba Пет Јан 16 2015, 15:35

инаку, не влегов на форумов за да се докажувам, тоа е твоја перцпепција, извини ако сум ти оставила таков впечаток, но грешиш, затоа што до нуркањево дојдовме преку,цигарите Smile

Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 15:38

Не сум суетна од кај ти то беееее...

јас сум од Македонија ама сум за се некако off grid.

не сум во клуб или здружение, имам другарчиња шо се.

И немам главче... цела тинтара имам Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“ Empty Re: Кафе бар „ВЕТЕРНИЦА“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 37 1, 2, 3 ... 19 ... 37  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот