ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Чет Мај 22 2014, 21:02

Сексуалните алузии на Бранко Героски

Јас и Ивоница или синдром на предвремена ејакулација. Вака е насловена колумната на новинарот Бранко Героски објавена поодамна за неговите сексуални алузии кон новинарката Ивона Талевска. Героски, кој сега го напаѓа Миленко Неделковски дека имал сексуални алузии кон амбасадорка поради тоа што ја нарекол „јебозовна“, во колумна од поодамна за која не е потребен коментар ги открива своите сексуални алузии кон Талевска.


повеќе на

http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/159078-Seksualnite-aluzii-na-Branko-Geroski?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+kurir%2Fmakedonija+%28%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%80+-+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0%29


Овој ќе ја ...Ивона .... ??????
Се погледнал ли тој у огледало??????

Таа бе на такви ...не им дозволува ни кондурите да и ги чистат...
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by punter ohrid on Пет Мај 23 2014, 01:24

sto se cudis, tie si ziveat vo svojot svet, ne deka se videle pred ogledalo, zatoa od koga ke izgubat na izbori se cudat sto se slucilo, narodot uste ostanal glup i gresel.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Пет Мај 23 2014, 14:55

 

 денес, 12:39  

трендафил

 „Ебозовната“ европска политика кон Македонија
________________________________________
Оваа колумна на Мирка во Нова Македонија „заслужува“ да се појави на повеќе теми на форумов. Не можев да се одлучам каде најповеќе прилега, па затоа отворив нова тема. Колумната извонредно ја прикажува ситуацијата што и се наметнува на Македонија. И од странци и од домашни.
Цитат:
Што ти е бре судбоносен избор! Или „слободно“ избираме да чистиме туѓи гомна во земји уништени во војни или слободно ги оставаме нашите зависници од измет, пропагандистите во новинарството, да ја засеруваат Македонија. Во Скопје повторно во време на матурски прослави е убиено едно дете. Ужас! Е, ама ужасот од вака насилно прекинат живот, за пците на војните, платените убијци, за вампирите и профитерите не е од никаква полза ако не се претвори во повод за општа војна. Како и секоја година од последниве осум, Македонија сезонски е нападната од бранови организирана, координирана и платена медиумска хистерија на една глутница бесни пци, кои се палат на мирисот на крв. Тие се тешки зависници од Соросови, холандски, грчки, швајцарски, усаидовски, бндовски пари. Без смрдеа не можат. Индоктринирани се до коска. Тупави се. Слуги се.

Како такви не се презираат себеси, туку ги мразат сите што не се како нив. Оперирани се од совест и од морал. Затоа народот ги нарекува недоправени. Ништо не знаат, за ништо не ги бидува, ама самобендисани се. Искомплексирани се и сон им е да личат што повеќе на своите господари. Сонуваат за тоа да организираат линч, да ловат вештерки и јавно да спалуваат, да бидат и обвинители и џелати. Ги возбудува секој блам на Македонија, секој национален неуспех, секоја шлаканица, плуканица врз Македонците. Како што секој слободоумен човек тежнее своето семејство, својот народ да го види горд, успешен и слободен, така овие наши серковци сонуваат да ја видат Македонија поробена, клекната на колена, обесправена, обезимена и обезнародена. Тие се духовни следбеници на Мане Мачков, фашист по идеологија, садист по менталитет. Тие се диво месо во македонскиот национален организам. Генетички модифицирано семе, кое по природата на нештата требало да заврши како дркотина во ќенев, а зашто случајно се „зафатило“ вирее со клетвата на творецот - нивните татковци.

И немој некој од овие тапоглавци да ме тужи кај Гудрун Штајнакер или кај Дуња Мијатовиќ за непрописен говор, ќе се зезне, оти во случајов само го парафразирам уметникот Горан Стефановски и неговата драма „Диво месо“. Го кажувам ова за да не се срамам јас поради нив оти тие не се ни свесни дека служат за „курташак“ мајтапи во европските кулоари.

Во Македонија со години се случуваат вакви поводи за почнување граѓанска војна. На исти места, во слично време, со исти актери и иста глутница бесни медиумски пци. Лани беа масовните тепачки, преклани вевчанскиот карневал, оломлани, петкратниот масакр кај Смиљковско Езеро, пред тоа серија „навивачки“ судири кај Нерези, пред мостот „Обединети нации“... Обид за „востание“ поради А1, па обид за граѓански судир и преврат по сегашното украинско сценарио...

Филмот ич не го гледајте. Досаден е до тука бидува! Геро, Кабран и нивните ученици хушкачи пак тргнаа во лов. Го подготвуваат теренот за „новиот триумф“ на нивните големи господари. Оти Украина дебело ја засраа, па сега, како мал одмор, ред е да му се навртат на Балканот. А кој ако не Македонија е најпогодна за тоа. Македонија е под жесток притисок на закани и уцени од „партнерите“ и „пријателите“. Бараат сега или никогаш самата да се укине како држава. Бараат да си го смени името, а Македонците да престанат да постојат со политичка одлука. Ако може своја. Ако не, тогаш со војна. За да се оствари тоа им треба загомнета ситуација. Нефункционална држава, со онеспособени институции, дезориентиран и исплашен народ препуштен на смрдлива медиумска пропаганда и дејство на божемна опозиција, подготвен да се коле за да му се наполни душичката на Геро и Ацо, на Фрчко, Ѓунер, Сашо Цафуре, Ерол, Ѓорѓија, Заев ем Шеќеринска.

Првиот чин заврши очекувано. Се загрижи ОБСЕ. А богами и џубоксот Дуња Мијатовиќ. Првите страници од есенскиот извештај на ЕК веќе се напишани во нацрт-верзија, која до финалето нема да претрпи големи промени. А нема, зашто, како што гледам, глутницава од хиени пак му се наврте на Миленко кој, како и тие, користејќи ја слободата на говор, кажа за холандската амбасадорка дека била секси, односно ебоповикателна. Море, море, се крена бре цела пуританска ем цивилизирана Европа на нозе. Истата што застана во одбрана на слободата на изразот на еден тупав Данец, кој се мајтапеше со пророкот Мухамед, онаа што затворила очи и не ги гледа цутот и маршот на криптофашизмот од Норвешка, Латвија, Полска до Украина, која ги напујда и наоружа човекојадците, паликуќите и силеџиите во Либија, Сирија, Нигерија, Мали, Украина, инаку колеги на нашиве медиумско-експертски милитанти.

До таму отиде работава што германската амбасадорка, која сега службува во Македонија, барала интервенција од Владата. Е, тоа е да видиш, па да не веруваш. Од една страна ја караат Владата оти многу се мешала во новинарските работи, а од друга, бараат енергично да се замеша за потоа тоа уредно да го обележат во некој од нивните фамозни извештаи. Односно, се бара Владата на Македонија да го забрани Миленко и да му го одземе правото слободно да се изразува, односно со зборови да возврати на оркестрираните напади на глутницава, кои никој не ги регистрира, иако може цела книга да се напише.

Геро, кој успешно ја спали Македонската енциклопедија, кој неуспешно го предводеше востанието на Велија и Бранковото парламентарно востание, кој прв ни јави каква уставна преамбула ни смислиле неговите сопственици во Вашингтон и прв се заложи Македонија да ја снајде украинска судбина за да се изврши странска интервенција, како предводник на глутницава и се згна на „ебозовната Холанѓанка“, која не си ја одиграла добро улогата на навреден амбасадор. Не му се налутила прописно на Миленко. Како и да е, му ја нарушила тактиката за „двоен удар“ на Герота. Сѐ што ќари овој пат е Владата да се огради од говорот на омраза. Што веќе е досадно клише и општо место. Веројатно Миленко сега е под притисок да каже дека холандската амбасадорка не е секси. Дека тој всушност мислел на холандската и на германската политика кон Македонија. Таа е секси, да не кажам ебоповикателна. Како што се впрочем Геро, Ацика и Фрле и, секако, неизоставната џубокс-дама задолжена за медиумските слободи во фрај Еуропа.

Овие две собитија навестуваат возбудливо лето и цинична есен. Сега во секоја пригода ќе ни стигнуваат непријатни и неповолни изјави од професионални лајачи, кариеристи и бирократи, односно од претставниците на политичката класа во концентрациона ЕУ. Координирани се. Вмрежени се. Како што слушнав веќе, Ерхард Бусек на некаков економски форум во Виена благоповелел да „серуцка“ за македонската историја, која крадела од други, а што се гледало во спомениците во Скопје. Нормално, кога нема кој нему да му наброи кој се и што се неговите истомисленици испокрале од Македонија и од преостанатите жртви на овие колонијалистички држави. Ова е логистичката претходница, која го таба патот до првиот негативен европски и НАТО-извештај за Македонија. Резултатот е јасен. Ако Македонија под притисок не се согласи да се самоубие, ќе следува казнена експедиција. Каква, препуштете се на фантазијата. Или подобро немојте. Замислете го најневозможното, ама не за да се преплашите, туку за да се охрабрите и подготвите за самоодбрана. Не познавам нормални луѓе што ќе се предадат на вампири, садисти, бесни пци и човекојадци. Затоа и знам дека соживот и толеранција кон сите форми на фашизам не е возможен. Или тие или ние. Така е тоа. Добрата страна на сето ова е дека девијацијата, бестијалноста секогаш е победувана од човечноста со службен резултат. Впрочем, кој нормален може да сака да биде Геро, кој напишал „во злото нема да учествувам на каков било начин, дури ни со апели да застанеме на страна на доброто“. Божем тој има блага врска што е тоа добро. Па тој уште не сфатил дека е соучесник во злото што на Ирак и Ирачаните им го донесе „ослободувањето“, кое го славеше лично.
Нормален свет илјадапати се засрами за недоброените жртви, а него мува не го лази. Нормалните Германци им свиркаат на своите политичари за фашизацијата на Украина, а тој, искомплексиран милитант, почна уште една воинствена кампања. Сака граѓанска војна во Македонија. Е, ама од искуство се вели дека доброто го победува злото, оти злото напросто не е способно за живот. Нормален.


Автор: Мирка Велиновска

   
 денес, 13:10  
Прч
На Дедо Мирко му продувале дихтунзите. Нема компресија ниту тракторот да го мрдне од место, а камо ли бразда да заора. Жал ми е за човекот, добар беше на времето.
   
 денес, 13:16  

трендафил

Се надевав на коментар во врска со текстот. Не напад врз авторот.

   
 денес, 13:18

batadjango

Смрдла!
Го прочитав само овој дел и немав нерви за понатаму.
Цитат:
Што ти е бре судбоносен избор! Или „слободно“ избираме да чистиме туѓи гомна во земји уништени во војни или слободно ги оставаме нашите зависници од измет, пропагандистите во новинарството, да ја засеруваат Македонија. Во Скопје повторно во време на матурски прослави е убиено едно дете. Ужас! Е, ама ужасот од вака насилно прекинат живот, за пците на војните, платените убијци, за вампирите и профитерите не е од никаква полза ако не се претвори во повод за општа војна. Како и секоја година од последниве осум, Македонија сезонски е нападната од бранови организирана, координирана и платена медиумска хистерија на една глутница бесни пци, кои се палат на мирисот на крв. Тие се тешки зависници од Соросови, холандски, грчки, швајцарски, усаидовски, бндовски пари. Без смрдеа не можат. Индоктринирани се до коска. Тупави се. Слуги се
За неа не се криви тие што, преку владини политики, тендер-коалиции, општински курташаци, плачипичкини ветувања и мудамикики патриотизам (та бил албански или македонски), доведоа до криминалново дејствие (не е битно чие) туку криви се тие што се спротиставиле на криминалот, убиствата и сл.
Гони се ма....седни у некој ќуш и размисли малку. Размисли кој е слуга, тупав и инкриминиран до коска.
   
 
денес, 13:31  

трендафил

Претпоставувам дека и вие сте дел од тие што сметаат дека Македонија со тоа што на плоштадот Македонија направила споменик на цар Самоил ја краде бугарската историја, на пример, па дека Бугарија имаше право што и се придружи во времето на Бојко Борисов на политиката на вето кон Македонија. Веројатно го подржувате и правото на вето во македонскиот парламент или барем ви е нормална работа, затоа што тоа е воспоставено со потпис на лидерите на опозицијата, Бранко и Љубчо. Или тоа за вас не се фрустрации. Поголема фрустрација е еден украден велосипед или некој добиен тендер отколку „ебозовниот“ однос на НАТО и ЕУ кон Македонија. Еве што за тоа пишува во колумната.
Цитат:
Геро, кој успешно ја спали Македонската енциклопедија, кој неуспешно го предводеше востанието на Велија и Бранковото парламентарно востание, кој прв ни јави каква уставна преамбула ни смислиле неговите сопственици во Вашингтон и прв се заложи Македонија да ја снајде украинска судбина за да се изврши странска интервенција, како предводник на глутницава и се згна на „ебозовната Холанѓанка“, која не си ја одиграла добро улогата на навреден амбасадор. Не му се налутила прописно на Миленко. Како и да е, му ја нарушила тактиката за „двоен удар“ на Герота. Сѐ што ќари овој пат е Владата да се огради од говорот на омраза. Што веќе е досадно клише и општо место. Веројатно Миленко сега е под притисок да каже дека холандската амбасадорка не е секси. Дека тој всушност мислел на холандската и на германската политика кон Македонија. Таа е секси, да не кажам ебоповикателна. Како што се впрочем Геро, Ацика и Фрле и, секако, неизоставната џубокс-дама задолжена за медиумските слободи во фрај Еуропа.
   
 денес, 13:41  #6

Vistina
Off,
Цитат:
Претпоставувам дека и вие сте дел од тие што сметаат дека Македонија со тоа што на плоштадот Македонија направила споменик на цар Самоил ја краде бугарската историја
Trendo, ja krade ili ne, kako e po tvoe?

BDV, za koe dostoinstvo zboruva doticnata, kakva gordost..... aman be, ne sme 48, 2014-ta, site tie epiteti i termini vo denesno vreme se tesno vrzani so drugi momenti, kako na primer, zivoten standard, splotenost, "graganinot pred se", sloboda na izrazuvanje.... nesto pobrkala malata.

 
денес, 13:53  #7

politikant

Напишано од Vistina  
Off,

Trendo, ja krade ili ne, kako e po tvoe?
Па... зависи... за Самоил не баш.. човекот е можно да бил Ерменец. А се кажувал за цар на сите Бугари. Веројатно бугарството тогаш имало друго значење.
   
 денес, 14:02

трендафил

Не. Секој си има право на свое гледање на историјата. Тие што немаат комплекси, мува не ги лази за спомениците. Италија, на пример воопшто не направила никаква забелешка за тоа што има споменик на императорот Јустинијан. Проблемот што го имаме со Грција е во тоа што тие бараат екслузивно право да се нарекуваат Македонци. Како Република Македонија да не е дел од Македонија туку да е во АВстралија.
Дали по твое опсерваторијата во Кокино е дел од македонското историјско наследство. Јас мислам дека е. Но и дел од светското.
Што се однесува до поврзаноста на Македонците со античките, не гледам што има поприродно од тоа. Александар всушност не бил грчки туку Македонски. Подоцна е наречен Велики, за да не се користи терминот Македонија. Како што полуостровот е наречен Балкански наместо Македонски од истите причини. Не верувам ниту дека Македонците не постоеле кога тоа го тврдела светската наука. Затоа што сум роден во време кога тоа уште преовладувало. Да не зборувам за татко ми кој е роден во 1916 година или за дедо ми роден во 1888. И кои беа Македонци. Не верувам во приказните дека хомосексуалците се раѓаат како хомосексуалци, а Македонците тоа стануваат подоцна. Веројтано со политички притисок на Груевски. Тоа за мене е ебозовна политика.
Конкретно ако ЕУ и НАТО сметаат дека ние немаме право на АЛександар затоа што престолнината му била во Пела, што сега се наоѓа во Грција, Самоил владеел од територијата на Република Македонија. А да не биде примена во членство земја што ги исполнила поставените услови и отпосле да и се воспостави нов е ебозовно кршење на вадеењето на правото. Истото го мислам и за одбивањето на советот за безбедност на ОН да се формира независна комисија што ќе истражи кој бил виновен за изгорените цивили во Одеса. Прво дека биле виновни украинските фашисти. Второ дека ебозовната меѓународна заедница сака тоа да го прикрие. Што би рекле не им односот ист кон нас како релативно мала нација, туку и кон Русите, што не се малку и мали.

   
 денес, 14:07  

трендафил

Цитат:
Напишано од Vistina  
Off,

Trendo, ja krade ili ne, kako e po tvoe?

BDV, za koe dostoinstvo zboruva doticnata, kakva gordost..... aman be, ne sme 48, 2014-ta, site tie epiteti i termini vo denesno vreme se tesno vrzani so drugi momenti, kako na primer, zivoten standard, splotenost, "graganinot pred se", sloboda na izrazuvanje.... nesto pobrkala malata.
Нека се обиде некој да ја принудува било која членка на ЕУ насилно да си го смени името или да го смени погледот на историјата. Кога во холандија муслимански фундаменталист уби еден режисер затоа што не му се допаѓал документарниот филм за муслиманка што сака да живее европски во муслиманска средина и нејзините маки, беа запалени повеќе џамии. И покрај тоа што холандските муслимани го осудија убиството и огромниот дел не се фундаменталисти.
Веруваш ли уште дека Србија со тоа што ги почна преговорите стана богата. Има богати земји што не се членки ниту на НАТО ниту на ЕУ. По твое нашите откако капитулирала Бугарија не требало да се борат против Германците. За да бидеме сега дел од Германија.
   

хе, хе Трендафил у класичен стил ги праи партал..... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by punter ohrid on Пет Мај 23 2014, 15:20

koga se raboti za Holaganive ke se nadovrzam na delot za koj Trendo zboruva :

Нека се обиде некој да ја принудува било која членка на ЕУ насилно да си го смени името или да го смени погледот на историјата. Кога во холандија муслимански фундаменталист уби еден режисер затоа што не му се допаѓал документарниот филм за муслиманка што сака да живее европски во муслиманска средина и нејзините маки, беа запалени повеќе џамии. И покрај тоа што холандските муслимани го осудија убиството и огромниот дел не се фундаменталисти.

Ima eden go vikaat kontraverzen politicar, mu go zaboraviv imeto Hajgel, Hejgel li nesto bese, covekot od vreme na vreme drzi tribini i govori protiv muslimatite i ne samo vo Holandija tuku i niz drugi stranski zemji. Imav prilika da prisustvuvam na edna takva tribina vo edna stranska zemja, nemate pojma kakvo obezbeduvanje imase, 6 Holandski agenti 50 Federalni agenti na domasnata zemja, 20 security guards ( megu koj i jas ) plus na ulicite okolu uste 250 uniformirani policajci.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Саб Мај 24 2014, 11:51

Добар е типот, прва лига....., нема шанси таков политичар кај нас.., нема да го дочека следниот ден, откако ќе излезе и се декларира со ставови како неговите.., а нема да го утепаат
талибанциве..туку БНД и нивните холандски асасиноси...уште од одма........десет пута побрзи се од муџахединиве.. Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Чет Јун 19 2014, 00:05

Ми фали оној нашиот „свирач излазеќем“ .. одамна не викнал  ...„дете дај уште....... “ да не го оној геросопапуљас шутнал ... ногата да му се исуши ...

... вечерва читам некои нови „бисери“ од геросопапуљасот ... демек го советува зајкото за преговорите со грујо ... бара гест на добра воља ... ко да се у сред киднаперска криза .... Very Happy 

... сдсм .. се готови ... нивниот бојкот си иба мамата  ... од цврстото ..не влегуеме у парламент, техничка влада и нови избори ... се сведе на (откако поединсци почнаа да се пишманат) барање алиби и начин како ..како попчиња да си влезат во парламентот а да не бидат ептен избрукани ... конечно сфатија дека секое одбивање за учество во државните институции ги води само кон едно ... изолирање, пропаѓање и заборавање ...
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Чет Јун 19 2014, 08:35

...па сеа, јеби га......оној ченто , бивши стрелец, сеа како кажуат тео..., пена на уста фати пљукајќи по едноставниот, прост но затоа делотворен предлог кој се реализира во едноставни..6 чекора:
1. Herr Бране , јавно на ТВ у ударно време , паднуе на колена и бара прошка од Македонскиот народ за сите бељи,заебанции и зла кои му ги има направено
2. сдсм на вонреден конгрес се распушта и исчезнуе..,зајко бега у грција, шеќерната оди у манастир...
3.целиот имот на сдсм се распродава на добош и парите се уплатуваат на сметка на завод за деца сираци,(или како се вика сега тоа) болница бардовци и специјална установа демир Хисар и она во Демир капија , ако уште постои  т.е , ако штитениците не го изеле персоналот , а после и тие меѓу себе..., уметничките дела у музеј...
4.сите архиви у архив на Р. Македонија
5.со мнооогу мал дел од парите се кречи и малку дотеруе салата на домчето за култура-музејче во Горно Врановци
6.Во него на првиот 2-ри август после опелото на сдсм....од вистински материјал се формира социјал демократската партија на Македонија......
.....се е просто ко грав-тетоец.. Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy      и се друго е свирање курци..залазечем сунцу....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Il presidente on Вто Jул 08 2014, 08:05

Na site sviraci kurcu im fali samo ponekoja kvazikolumna od I. Ilievski odbegnatiot pishmanadzija....ili od EAglobalist nekoj apologetizam za bespoleznicite.

Nekoj be ke go vikne EAG tuka za da mu se iznasmeeme i iscerime u "faca"?

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Вто Jул 08 2014, 15:23

...немооој него, ќе не удаи....... Cool 
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by punter ohrid on Вто Jул 08 2014, 20:37

Il presidente напиша:Na site sviraci kurcu im fali samo ponekoja kvazikolumna od I. Ilievski odbegnatiot pishmanadzija....ili od EAglobalist nekoj apologetizam za bespoleznicite.

Nekoj be ke go vikne EAG tuka za da mu se iznasmeeme i iscerime u "faca"?

нема тука кој да му дели аплаузи на неговите глупости што ги лупа што се надвор од тема; таму таа им беше тактиката, тој/ тие пишуваат нешто од ракав што нема врска со потенцијалната тема, остала кретена делеше аплауз, како демек овој нешто го растурил соговорникот, абе килава работа, кога се толку спремни нека се појаваат тука а не само да надбљудувааат скришум од сигурна дистанца.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 20:43


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 20:50

Оти кинг?

Чоекот има целосно право и легитимност како новинар и чоек да ја брани слободата и правото на слободно пишан збор.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 21:02

Ѓеропуљас??? ........па тој бе Чучулига не е ни новинар..што е веќе невидено долна градација. И штета што власта не е онаква каква тој на опишува , камо среќа да беше, оваа бубашваба одамна немаше да претка.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 21:03

прочитај го внимателно првиот пасус....

..и крајот ... т.е. употребата на зборот штрајк каде што не му е место ...

штрајк .. му објаснил ли некој него што значи штрајк а што протест ...


.... п.с. ене конкретниот  ти кажа веќе ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 21:11

concrete напиша:Ѓеропуљас??? ........па тој бе Чучулига не е ни новинар..што е веќе невидено долна градација. И штета што власта не е онаква каква тој на опишува , камо среќа да беше, оваа бубашваба одамна немаше да претка.... Very Happy

king напиша:прочитај го внимателно првиот пасус....

..и крајот ... т.е. употребата на зборот штрајк каде што не му е место ...

штрајк .. му објаснил ли некој него што значи штрајк а што протест ...


.... п.с. ене конкретниот  ти кажа веќе ...

Настрана техникалии.

Имав прилика да прам муабет со другари (навистински, од деца се знајме) по подолго време а двајцата поранешни силни подржувачи на ДПМНЕ акцентот на поранешни.

Двајцата успешни луѓе, едниот овде другиот надвор.

Сами себе не си верват до кај е се стигнато.. полициска недемократска арамиска држава под диктатура.

Јас збор не стигнав да речам, останав подзината оти не очекував такви муабети од нив а баш бев расположена да ги "печам на тивко прво"

Толку.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 21:20

хе хе....ќе употребам  зборче од темава ...такви свирачи к...цу излазеќем сунцу...во дадени времиња  се појавуваат како кокичиња...
демек :полициска недемократска арамиска држава под диктатура.. Very Happy Very Happy Very Happy...јеботе благи бог и слатки римски папа..што не ќе чуеш од успешни покондирени тикви....едната надвор другата овде Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 21:21

Е не се такви конкрит!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 21:24

чучулига напиша:Е не се такви конкрит!
ех ти си само сентиментална према нив .., те потсеќаат на времето на детството..затоа така мислиш.... Wink
...ама :полициска недемократска арамиска држава под диктатура..  може да каже само некој ставен под непријателска штикла..Јес да ни е многу што нашата држава..и наместо тоа да се критикува....само познатиот соросоиден рефрен: полициска недемократска арамиска држава под диктатура.. Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 02:32

da prasam..

 bidejki znaete povekje od mene, a doticniot:
ovo Gero , ide na forumive, utopenica, melenica I ovoj?

imam edna poraka da mu pratam, pa da se osiguram deka ja cita.
blagodaram.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 02:40

concrete напиша:
чучулига напиша:Е не се такви конкрит!
ех ти си само сентиментална према нив .., те потсеќаат на времето на детството..затоа така мислиш.... Wink
...ама :полициска недемократска арамиска држава под диктатура..  може да каже само некој ставен под непријателска штикла..Јес да ни е многу што нашата држава..и наместо тоа да се критикува....само познатиот соросоиден рефрен: полициска недемократска арамиска држава под диктатура.. Cool
Цк.

на пример ...протестот за чист воздух во Битола...

мал град е ова... и ко ќе ти ги пикат в лице со камера познатите полицајци...

пази конкретен.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 02:48

vrabec.
ne si vo pravo.
ili za zal imas iluzii..
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 02:55

види, зборам за настани пренесни и од луѓе со кои сум  јадела, пиела...

во арно и лошо.

од ко знам за време.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 02:56

sekoj si ima pravo na svoe mislenje.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 09:51

Ја мислам дека и името да се реши ние еу не гледаме. Нато можда, ама еу цк.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 10:51

Centarec напиша:Ја мислам дека и името да се реши ние еу не гледаме. Нато можда, ама еу цк.
и нема, но затоа БРИКС е зад ќуше. Кој е будала да купуе бајата роба....плус со фабричка мааана. Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу Empty Re: Геросопапуљас и другите „свирачи к...у излазеќем сунцу

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот