ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

+4
concrete
хан Ацо
чучулига
jambo
8 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 10:49

Za pojavata na bugaristanofilite
pricini za propaganda vo istorijata

potrebi za  poistovetuvanje so tatarskte nomadi
istorija na bugaristanofilstvoto

prvite pojavi, bugaristanofilstvoto niz istorija i denes.

posledici od defektizmot i devijantoto odnesuvanje, mentalnit sklop na eden bugaristanifil niz istorijata.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 11:40

kako najsvez I najpoznat primer e ljubco gorgievski

roden e vo Republika Makedonija, ednoi vreme , poradi faktot sto bese lider na partija, stana  premier  vo Makedonskata vlada.
no vednas po nabrkuvanjeto od partijata zaradi neprijatelska propaganda i drugi grevovi,jasno gi izrazuva predavnickite custva i pripadnost.

 nekoi bolesti ne mozat da se skrijat .


Последната промена е направена од VOL на Вто Јан 19 2016, 11:36. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 11:42

za nego, nemam namera posebno da razglabam i baram zatoa sto e pioliticka figura na partija izgubeni bezdomnici.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty mladen SRBINovski

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 12:00

mladen srbinovski

ovoj DEFEKT e poseben slucaj. nihilisticki i destruktivno nastroen  kon Makedonskiot narod.odrod i bugarostanofilisticki poltron.

Roden e vo R. Makedonija vo seloto Vrutok  vo 1958 godina.

povekje od ocigledni e deka se raboti za nacionalen defect koj pritaenite kompleksi, i pokraj akademskoto zvanje i biografija, ne mozel da gi kontrolira i da se spravi so niv.

rabotel slobodno, vo Republika Makedonija,za razlika od Makedonskiot narod vo Pirinska Makedonija, uzivajki ja potpolnata sloboda koja nasite nikogas ja nemale vo bugarostan.rani kuce da te lae.


ovoj DEFEKTEN odrod kako gjavol od krst bega od Makedonskata azbuka i najgolem problem mu e sto
se obrazuval, ucel, tvorel ( SRBINOVSKI e i pisatel..) na MAKEDONSKI jazik odnosno ostavil brojni dela na omrazeniot mui jazik.Najgolem dusman mi e makedonskoto nacionalno custvo kaj makedonskiot narod,
pa se obiduva svojot DEFEKTIZAM da go prenese preku raznorazni tralala-pisanki, kako sto se Makedonskiot Faust i drugi a posebno , probugaristanskiot esej Obedi nistoznost.
Ogromen problem mu e Blaze Koneski i makedonskiot jazik.
Vo sekoe negovo zlodelo se obiduva da ja ponisti nacijata, da ja bugaristanizira  i da im se dopadne na bugarolajnarskite gazdi, koi iako prjijatno iznenadeni od BLESAVIOT DEFEKTEN odrod, vo sustina se podjebavaat,zadovolni sto se obiduva da bide pogolem papa od papata i da dokaze kolku e golem bugaristanec.


izkompleksiraniot odrod, vodese edno vreme, i emisija so naslov
"oblace ke belo" , kade sto od petni zili se obiduvase da zvuci sto po-bugaristanski, iako negovite sponzori i gazdi, mu davaa znacenje samo usto edna iscitano meni vo selska kafana .
prvata epizoda, kade se obiduva da da im se dopadne na gazdite-bugaristanci



a eve edna od podocneznite epizodi, kade go menuva akcentot, koristi se povekje bugarotatarski zborovi. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
edna evolucija na DEFEKT koja e ovekovecena za srekja na VIDEO ZAPIS za vekum vekovi.



se maci mentalnodefektiraniov SRBINOVSKi a mozebi den denes ako nekade postoi, se podnaucil i povekje , na jazikot na svoite tatarski gazdi.

ako se gledaat epizodite, ke se vidi kontinuitetot na POLTRONSTVOTO, procesot na UMILKUVANJE, a i cinizmot na tatarskite gazdi, koi povremeno i se podzaebavaat so nego.


denes treba da se matka nekade po Blagoevrgad..

i da UCESTVUVA VO MAKEDONSKI FORUMI..ama toa e vekje druga prikazna. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од VOL на Пет Јан 16 2015, 12:05. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 12:02

...ништо чудно VOL, тоа е најнормален процес. Ко пре девојци . њему девојка. Због интересите на големите , а пак во процесот на нивно стварање и односи сега не сакам да навлегувам..на почетокот на индустриската револуција и новото контање на поимот нација-држава-интерес...перифериите на турската империја кон западниот свет први беа грицнати . Русите ..Бугарија, Англичните..Грција, Австро-Германците ..Србија. Створените пак сега во стилот на нововерскиот поим нација-држава продолжија да гризат во интерес на своите ментори и за своја сметка.
Поимот невладини организации може е од вчера , ама техниката ич не е од вчера туку од дедо Ное навака... Very Happy Very Happy Very Happy
Што се денешните соросоиди, па после степендиите, па бегање на мозоци во убавиот свет?????

Најголемото чудо, она што никој нормален не може да го опасуљи е како Македонизмот, Македонското име, Македонците уште постојат. Од римјаните навака сите го толчат , а никако да биде столчен.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 12:09

mladen SRBINovcski
 JADEL komunisticki leb
zemal MAKEDONSKA stipendija


se zakolnal "da ce cuvati i braniti od unutrasnjog i ..neprijatelja.."
pred federalnoto zname, i pred znameto na Republika Makedonija togas SR Makedonija, pred likot na slikata i bistata na JeBe Tito.

ne se bunel
ne pokazuval REVOLT zaradi toa sto go zboruva se pred nekolku godini, demek za nezavisna Makedonija.

Odkako se najal, napil, zemal,

se MRDNAL.

i sega , duri ni negovite gazdi ne go zemaat za ozbilno.

visi po FORUMI Wink

i se plasi od VOL. mnogu se plasi Laughing Laughing Laughing .

ama toa e vekje , za druga tema,
ovde ke ja OBELODENIME negovata istoriska uloga vo ANTIMAKEDONIZMOT.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 12:40

..значи некое типче..кодавише ???? Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 16:48

kodavishe..?

pomagaj Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by jambo Пет Јан 16 2015, 17:15

VOL напиша:kodavishe..?

pomagaj Laughing

Taka treba da bide BUGARIJA e drzava postara od fyrom
se dodeka ima ovakvi slepci da ja vodat taka i ce ostane
fyrom so fyromcite

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 17:16

Ај Бог да чува и да брани!!!!!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 11:41

Lazar MLADENOV
Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Photo_verybig_124278


REDOVEN forumas, Wink




pretsedatel na nekakvo si zdruzenie BKKS -bugaristanski "kulturen" klub
vo Skopje( ne ja spomenuvaat Makedonija, za niv toa e teritorija a ne zemja, pa zatoa samo imeto na gradot go spomenale)

Laki, deluva vo Skopje. Imal familija ama zaradi somnez za homoseksualizam, zivee razdeleno. osuduvan za sitni krazbi.

negovata zasluga za povisoko mesto na nogata na bugarotatarskite gazdi se sostoi od toa sto VRSI NEPRIJATELSKA PROPAGANDA i NEPRIJATELSKI AKTIVNOSTI protiv REPUBLIKA Makedonija I nejziniot narod:

toj preku bugarotatarskite pratenici vo Evropskiot Parlament , na sekoj nacin ja ocrnuva drzavata od koja leb jade, iznesuva lazni podatoci , vrsi neprijatelsko propagiranje i aktivni raboti na BLOKIRANJE na R.Makedonija za clenstvo vo EU i drugite isntitucii.

Povrzan e so albanskata mafija i sovinisti, zatoa sto imaat zaednicka cel- da se unisti Republika Makedonija, za da ovozmozi del od drzavata da bide okupiran od bugaristancite.

redovno KVICI , kodosi i se zali kaj "negovite" za da seto toa bide pretstaveno vo Evropskiot parlament preku eden od bugaristanskite deputati, koj isto taka e poznat po homoseksualnite aktivnosti ( podrzuvac i clen na LGBT vo Sofija..)

  http://www.novinite.com/articles/141943/Bulgarian+MEP+Slams+Macedonia+for+Misguided+Nationalism

vrzani se so onie pratenici koi otvoreno ja blokiraat R. Makeonija :
http://www.bkks.org/node/566



eve go odrodot:
Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Mladenov_buneva_2015\

karakteristicno e sto nikade ne se pojavuva so sopruga, zena, devojka. sekogas e opkruzen so "istomislenici" Wink

http://www.bkks.org/node/571

ova e onoj sto sekoja godina se obiduva da zakaci nekakva plocka na kejot na Vardar.
Makedonski znaminja -ne nosat, zatoa sto ne ja ni priznavaat drzavata....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by concrete Сре Јан 21 2015, 19:30

..џукела !!!!
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 22:57

ху да фак е овој бре?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 23:04

ми се кења од вакви ФИЛИ. тумор ебате.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by king Сре Јан 21 2015, 23:14

Centarec напиша:ми се кења од вакви ФИЛИ. тумор ебате.
Добродојде во клубот ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 23:16

ама озбилно у 21ви век да бидеш ФИЛ било каков, е равно на идиотизам.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 23:18

se obiduvaat da bidat-se'prisutni.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by concrete Чет Јан 22 2015, 00:28

џукели бе смрзнати у 19 век....Денес веќе секое дете знае  дека не го донел штркот..ниту пак дека девојчињата никнат ко зелка у бавча...Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 00:29

aa. za devojcinjata ne si u pravo..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by concrete Чет Јан 22 2015, 00:34

VOL напиша:aa. za devojcinjata ne si u pravo..
хмммм.., занимливо............. 
Се сетив сеа...дека не кажа во што се разликува прегледот пред лет на Ф4 и Миг21. Ми остана у мали мозак дека на некој друг форум под еден друг ник ми објасни , ама сум заборавил.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 00:35

ajde razmisli
ili ke I tekne "od togas"
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 00:36

I, ne bese za f-4 tuku za tomketot.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 00:41

concrete напиша:
VOL напиша:aa. za devojcinjata ne si u pravo..
хмммм.., занимливо............. 
Се сетив сеа...дека не кажа во што се разликува прегледот пред лет на Ф4 и Миг21. Ми остана у мали мозак дека на некој друг форум под еден друг ник ми објасни , ама сум заборавил.... Wink
treba pomos?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by concrete Чет Јан 22 2015, 00:41

VOL напиша:I, ne bese za f-4 tuku za tomketot.
......добро де Ф15, а не веруам дека ќе ми текне у последно време имам памтење ко риба ...15 секунди.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори  Empty Re: Слепо црево во Македонската историја: бугарофили и нивните спонзори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот