ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Балканските војни и Македонија

3 posters

Go down

Балканските војни и Македонија Empty Балканските војни и Македонија

Пишување by VOL Чет Јан 15 2015, 03:49

Prva Balkanka Vojna, pricini, ucesnici
Makedonija vo prvata balkanska vojna
Vtora Balkanska vojna, pricini ucesnic
posledici od podelbite
zlostorstva vrz makedoncite za vreme na vojnata
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Балканските војни и Македонија Empty Re: Балканските војни и Македонија

Пишување by king Чет Јан 15 2015, 11:53

Балканските војни и Првата светска војна се најголемите зла што го снашле овој народ ....
... војни во кои Македонецот што на сила што со лажни ветувања е натеран во три меѓусебно завојувани војски да се убива брат со брат....

п.с  Во ПИРЕЈ  од Ц. Андреевски многу сликовито е опишана таа безумност.
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Балканските војни и Македонија Empty Re: Балканските војни и Македонија

Пишување by хан Ацо Чет Јан 15 2015, 17:22

king напиша:Балканските војни и Првата светска војна се најголемите зла што го снашле овој народ ....
... војни во кои Македонецот што на сила што со лажни ветувања е натеран во три меѓусебно завојувани војски да се убива брат со брат....

п.с  Во ПИРЕЈ  од Ц. Андреевски многу сликовито е опишана таа безумност.
Па ако не беа балканските войни Македония се уште ке бидеше под турско.Да не ти фали Османската империя?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Балканските војни и Македонија Empty Re: Балканските војни и Македонија

Пишување by VOL Чет Јан 15 2015, 18:39

da ne bese RUSIJA bugaristan ke bese ona sto ke bide vo idnina- konederacija na sofija I turskite pokraini na poranesnata republika bulgaristan so maticnata drzava Turcija.


Kolku za informacija denesnata Republika Makedonija  e delot okupiran od Srbija - no denes e nezavisna I slobodna, a PIRINSKA Makedonija e seuste pod bugaristanska okupacija TOKMU zaradi balkanskite vojni.

sto znaci , deka po sekoja logika -treses gluposti.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Балканските војни и Македонија Empty Re: Балканските војни и Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот