ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сакам кажам, нема каде....

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Фед 16 2016, 23:37

ete ti vidis!
 majku mu, pa nie sme ja osvoile Sofija! a na vesti nisto, uste ne znaat, ebem li gi!
....koga ke trgneme na Varna?? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 00:02

Дотур на течен силикон

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 L9LvkyAk

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Сре Фед 17 2016, 00:17

аман бре, аман!!!

ај доста со цицките бре... ај..... а,  до кога трај фазата то бебешка? мамо, мамо, ми се јаааааадиии....

амаааан!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 00:22

VOL напиша:ete ti vidis!
 majku mu, pa nie sme ja osvoile Sofija! a na vesti nisto, uste ne znaat, ebem li gi!
....koga ke trgneme na Varna?? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
.... a .... викаш .... колата е ратен плен?
...ваљда не е на овој нашиот Ацо ... Twisted Evil

... а за Варна ... треба што побрзо ... нешто чув дека и Русите тргнале натака ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Сре Фед 17 2016, 05:44

ma ke napraime spoj so rusite nekade na pola.
samo razlicno vooruzuvanje imame, pa zatoa razlicno napreduvame. tie so suhoi i T-90,nie so cerveni..
zatoa polesno gi osvaJame Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by gestapo Сре Фед 17 2016, 15:22

VOL напиша:ete ti vidis!
 majku mu, pa nie sme ja osvoile Sofija! a na vesti nisto, uste ne znaat, ebem li gi!
....koga ke trgneme na Varna?? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
sigurno letovo u varna,u lov na zelini dijamanti Cool
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 20:38


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Фед 27 2016, 21:46

Вака некако беше... (носете се со вулгарноста, таман е):

Не сум јас од ребро, ти си од пи*ка излезен.

Толку!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Саб Фед 27 2016, 22:25

чучулига напиша:Вака некако беше... (носете се со вулгарноста, таман е):

Не сум јас од ребро, ти си од пи*ка излезен.

Толку!
...хммм... со царски е... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Фед 27 2016, 22:30

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

царски не царски.... без "плебејската провербијална пи*ка" т'канди!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Саб Фед 27 2016, 22:38

чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

царски не царски.... без "плебејската провербијална пи*ка" т'канди!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
.....сеа ти за влегуењето или излегувањето збориш???? Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Саб Фед 27 2016, 22:44

мислам, мислев господине дека сме разбрани?

забрането е мене да ми се забрани нешто!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Фед 28 2016, 10:10

zosto BitAlcani masovno idat vo grcija...?
(otsekogas, poblisku im, e odosto Golemiot Grad..)
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Фед 28 2016, 10:11

...............
za da gi narekuvaat "Skopjanos",  da se osetat kako ziteli na Golemiot Grad, merak si e merak ...  Smile  Smile  Smile
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Фед 28 2016, 10:14

ц ц ц!!!

небулози бе...

ние бре таму за нив сме.... знајш како се вика Битола на грчки и турски или не?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Фед 28 2016, 10:15

da be. monastir
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Фед 28 2016, 10:18

VOL напиша:da be. monastir
е така... 

и оти со цел ум од такво преубо име ние би сакале и дозволиле да не' нарекуват некакви си скопјанишЧа м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Фед 28 2016, 10:24

pa vidi.. nekogas bila Heraklea,, a vie VRSKA nemate so heraklejcite Smile  iako se "mackate so preistoriski boi" Smile
povekje ima SKUPIjani vo Skopje odosto heraklejci vo Bitola Smile
(za toa drugpat, gi vikaat latini, ama navistina drugpat, I voa ti e dovolno Twisted Evil )
baska..
kakvo ime e toa "monastir" pri IME na gradot, nekoj da te narekuva "monastirec" ko da si nekoj manastirski pacov, ebago Smile

kako I da e.
Golemiot Grad e predizvik, neli,
a idenjeto u grCKa da te vikaat "skopjanos" , ( valjda e toa nekoja skriena bitALCANska zelba , neostvare son Smile )- mazohizam..

plus... aerodrom covece,,, avioni.. uau..Smile

Ohrid ima.. Bitola ne.. Golemiot Grad vekje e odamna nadvor od kategorijata  Smile  Bitola moze da se meri sega so Stip, Gostiva...Kumanovo so "zeleni rid" i afganistanke, odamna e pred 'grado na konzulite" jebali go koznuli, sto se pa tie....
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Фед 28 2016, 10:29

ето видиш... некој се одлучи Охрид да го преправа во градот со цркви за секој ден во годината ама, АМА ние си знајме кој е шо и како е и башка има китапи....

и ич не се замараме...

(ви се смејме ама не ви кажваме за да не се Увредите... доста ви е маката од то какви сте па ние вака културни и фини ви оставаме да си ги издувате то комплексите)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Нед Фед 28 2016, 10:34

ma smejte si se vie kolku sakate, ko kisel kupus osmej Smile

ides nadvor od drzavata ...
 od kade si..
--od Bitola...
a? ..
---od manastir..
ahaaa...

SmileSmileSmile

ili ,
 kalimera, SKopjanos?
  ---φυσικά , SKopjanos,ami so.. Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by чучулига Нед Фед 28 2016, 10:44

VOL напиша:ma smejte si se vie kolku sakate, ko kisel kupus osmej Smile

ides nadvor od drzavata ...
 od kade si..
--od Bitola...
a? ..
---od manastir..
ahaaa...

SmileSmileSmile

ili ,
 kalimera, SKopjanos?
  ---φυσικά , SKopjanos,ami so.. Smile Smile
не си свесен колку светнуват ко ќе чујат монастир...

во турција па посебно... е таму ми се имат случвано интересни работи баш ради то од кај сум... позитивни нормално...

за другите од цел свет сум од Македонија... јапонците досега најјака реакција искажале Very Happy Very Happy Very Happy со накклонување со се'.... Laughing Laughing Laughing

и ме сликат бе!!! ко мечка од панаѓур да сум... е то ми смета!!! многу!!!

Ќе барам национална пензија јас некој ден чунки ко Амбасадор сум... да ми се обраќате од сега со В.Е. !!!

Еми како!!!, од негде мора да се почни!!!

(lol!lol!lol! )
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Пон Фед 29 2016, 23:49

bitAlska "trka"  u stikli po sirAk sokAk Laughing Laughing Laughing
glupiranje...

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Maxresdefault

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Trka-na-stikli

strakanje po ona kaldrmana, na stikli , zapenjaveni I zapoteni omladinki, ko da trcaat za olimpijada  Smile

...............................................

a sega, za da vidat bitALcani sto e vistinska vestina na stikli,
lepota bozja , ne vo zamasteni farmerki tuku top riba.. na stikli.. I love you I love you ❤Oksana

e pa bujrum Wink Laughing ako im stiska na bitALcankive, barem VAKA da se oblecat (soblecat) za toa nivnive "natprevari" vo galopiranje ko kobili po kaldrmana (nisko glupiranje za zena na stikli, treba da se elegantni, koga se vo stikli, a ne ko magarici potkovani.)

znaci -Oksana
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by concrete Вто Мар 01 2016, 18:52

...слушам у позадина , не гледам , одамна не гледам такви срање ко додела на оскар , ама пак ми падна на ум кога веќе еднаш ќе се сетат дека со филмовите за холокаустот претераа??, сеа тече еден друг холокауст на други народи...редно би било да се направи филмче и за нив....
Но кога ќе помисли човек кој е газда на филмската, телевизиската, весникарската и сите такви индустрии и не е за чудење преплавеноста на светот со  огромниот еврејски проблем...
..кој ни е крив нас кретените , гојишите од ќушето... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Мар 01 2016, 19:05

holivud e posed na kosherite
vtoriot eshalon, onoj sto "nikad ne se menja" - a ne se gleda , ekonomsko-politickiot establishment , e kosherska formacija.
moze da glumi nekoj w.a.s.p ( white -anglosaxon-protestant) preCednik ( znaci ne-kosher) ili eve sea, ovaa nesrekjava crnecka..
ama ne ni imaat potreba da sibnat evrein za precednik
zatoa to tie se menjaat, a onie sto mu gi pisuvaat scenarijata-se konstanta. a toa se sekako dzuish.

imase edno vreme zaebancii so Mel Gibson , koga mu skurci od evrejskoto lobi vo Holivud. Go izmasakriraa po mediumi. Odtogas I traga ni glas od nego a "oskar" moze samo da mirisa- preku ekran.

takov e toj, nivni,  svet.
evrejskoto lobi, ne e vinovno za toa: samo si se najde sebe si vo edna  epten vnosna kategorija,pa sega.. ako mozat da pecalat na nacin na koj pecalat, kako na primer, so toa oskarite, pa uste da se treskame od zemja ako sme propustile dodeluvanje na oskari..
nasle ovci za strizenje. Smile
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by VOL Вто Мар 01 2016, 19:17

@konkrit..
Ne gleav ni jas toa oskar moskar... Ama ne pamtam po dosadnive najavi da imase nekakvi holokaust- tematicni kandidati filmovi godinava....?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сакам кажам, нема каде.... - Page 38 Empty Re: Сакам кажам, нема каде....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот