ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во Македонија

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Дек 23 2015, 15:11

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Сре Дек 23 2015, 15:17

..види види, не сум знаел дека живеам во перална.., овој божиновски.., бог да го поживи го догледал тоа..., да не беше тој никад немаше да  сватиме од каде таа пена толку наоколу.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 19:43

http://plusinfo.mk/vest/64956/kiracovski-nov-skandal-tezok-nad-1-milion-evra-preku-ivo-ivanovski-video

аааааа.... па оттаму то соларните му централи па муабетите за т.ц. кеопс м? па даааааа бе! митале го знајме, од кај да му остај пари на малиото.... само, шо си мислеа никако не ми е јасно....

ах бе иво, иво....

(малку познат факт: иво беше еден од потенцијалите на македонската ски репрезентација своевремено)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 03 2016, 20:45

zoran bozinivski... a be aajde
pa toj e samo osudenik za spionaza protiv Republika Makedonija, koj bez razlika na toa koje na vlast, treba da si odlezi za kriminalite koi gi storil..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Нед Апр 03 2016, 20:56

шо ти текна на зоран божиновски?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 08:50

http://www.libertas.mk/skandal-novinarite-zakana-za-bezbednosta-na-dksk/

Овие од то ДКСК ако не се способни да си ја бркат работата нека си побарат друга.

искрено, еве прв пат читам дека сме имале ваква работа и баш ме интересира шо имат сработено до сега....

абе абеееееее....
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 09:09

Е де .... арно им рекол чоекот ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 10:48

зошто мислиш дека арно му рекол кинг?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 10:53

Па не може бе секоја џукела само така  да се појави на некоја врата и рече дај ми тоа и тоа .... си има ред и правила за што и како ...

.. па зар не прочита како у сјо ја набркаа онаа што си ја бараше личната карта што оној бедата од министер за по дома за само да си  се испофали ги запленил како фалсификати и предал во сјо ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 10:58

king напиша:Па не може бе секоја џукела само така  да се појави на некоја врата и рече дај ми тоа и тоа .... си има ред и правила за што и како ...
да, ко правила за пристап на информации од јавен карактер и интерес за сите, па дури и новинари кои види чудо треба да бидат со педигре!?!

како бе така кинг џукели?!?... а шо, не е во твој интерес да се знај на пример шо за време на своето премиерување спечалил премиерот?

еве, ако тебе не те интересира, мене ме интересира.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 11:02

king напиша:.. па зар не прочита како у сјо ја набркаа онаа што си ја бараше личната карта што оној бедата од министер за по дома за само да си  се испофали ги запленил како фалсификати и предал во сјо ...
не, не прочитав... дај да прочитам најљубезно те замолвам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 11:03

чучулига напиша:
king напиша:Па не може бе секоја џукела само така  да се појави на некоја врата и рече дај ми тоа и тоа .... си има ред и правила за што и како ...
да, ко правила за пристап на информации од јавен карактер и интерес за сите, па дури и новинари кои види чудо треба да бидат со педигре!?!

како бе така кинг џукели?!?... а шо, не е во твој интерес да се знај на пример шо за време на своето премиерување спечалил премиерот?

еве, ако тебе не те интересира, мене ме интересира.
Ееееееееејјјјјј ... ма каква корист имам од тоа што ќе знам што спечалил или не премиерот или некој си Петко или Трајко ....

... НИКАКВА .... ништо не ми мења тоа сознание, и ич не ми е гајле....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 11:04

чучулига напиша:
king напиша:.. па зар не прочита како у сјо ја набркаа онаа што си ја бараше личната карта што оној бедата од министер за по дома за само да си  се испофали ги запленил како фалсификати и предал во сјо ...
не, не прочитав... дај да прочитам најљубезно те замолвам.
...беше и тука во една од темите постирано ... па сеа барај .... се на послужавник сакаш!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 11:06

king напиша:
чучулига напиша:
king напиша:Па не може бе секоја џукела само така  да се појави на некоја врата и рече дај ми тоа и тоа .... си има ред и правила за што и како ...
да, ко правила за пристап на информации од јавен карактер и интерес за сите, па дури и новинари кои види чудо треба да бидат со педигре!?!

како бе така кинг џукели?!?... а шо, не е во твој интерес да се знај на пример шо за време на своето премиерување спечалил премиерот?

еве, ако тебе не те интересира, мене ме интересира.
Ееееееееејјјјјј ... ма каква корист имам од тоа што ќе знам што спечалил или не премиерот или некој си Петко или Трајко ....

... НИКАКВА .... ништо не ми мења тоа сознание, и ич не ми е гајле....
е еве де, доколку има незаконски стекнат имот, ќе си оди под сенка... и уште поќе, ќе се организираме да бараме конфискација на така стекната имовина и то да оди во буџетот на Републиката. Е то ќе биди во наша корист кинг.

И башка народ нема да се лажи по такви луѓе а и нема да биди дозволено пак и пак да го прат истото, крадење и лажење.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 11:09

И друго, шо се замислуват тие од такја комисијата? дека се кој? како бре можи арогантно да се однесуват небаре се папата од рим...м?

како то го оправдуваш?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 11:11

чучулига напиша:
е еве де, доколку има незаконски стекнат имот, ќе си оди под сенка... и уште поќе, ќе се организираме да бараме конфискација на така стекната имовина и то да оди во буџетот на Републиката. Е то ќе биди во наша корист кинг.

И башка народ нема да се лажи по такви луѓе а и нема да биди дозволено пак и пак да го прат истото, крадење и лажење.
...а ааааааа ... а заборави и испраќање на бојни отрови маскирани како  корнишони во друга држава Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 11:15

king напиша:
чучулига напиша:
е еве де, доколку има незаконски стекнат имот, ќе си оди под сенка... и уште поќе, ќе се организираме да бараме конфискација на така стекната имовина и то да оди во буџетот на Републиката. Е то ќе биди во наша корист кинг.

И башка народ нема да се лажи по такви луѓе а и нема да биди дозволено пак и пак да го прат истото, крадење и лажење.
...а ааааааа ... а заборави и испраќање на бојни отрови маскирани како  корнишони во друга држава Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
а шо има па то врска со корупцијата? или намерно спин прајш?

шо не го гонат за то а и вервам дека од деловна страна си имале негативни реперкусии... мене ми е битно дека такви корнишони не стигнале на македонските трпези... се надевам! е а ако стигнале, дај да видиме на кој му лепело рачето па биле пуштени за користење.

и те молам, немој со дефлектирање, глеј за шо муабетиме сега.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Вто Апр 12 2016, 11:31

чучулига , ај жити бога дефинирај...корупција...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 12:25

мора јас со мои зборови или можи и вака?: 

http://www.finance.gov.mk/files/u10/a_sprecuvanje_na_korupcijata_precisten_tekst.pdf

 Дефиниција на корупцијата

Член 1-а
(2) Под корупција, во смисла на овој закон, се подразбира искористување на функцијата, јавното овластување, службената должност и положба за остварување на каква и да било корист за себе или за друг."

 

https://mk.wikipedia.org/wiki/Корупција

http://www.bastabalkana.com/2012/02/korupcija-definicija-i-istorija-korupcije-kroz-vekove/

http://www.merriam-webster.com/dictionary/corruption

https://en.wikipedia.org/wiki/Political_corruption
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 13:12

king напиша:...а ааааааа ... а заборави и испраќање на бојни отрови маскирани како  корнишони во друга држава Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
види кинг ова...

http://www.libertas.mk/nikolovski-nov-skandal-so-bezbednosta-na-hranata-uvezeni-toksichni-krastavitsi-vo-Makedonija/
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 15:56

чучулига напиша:
king напиша:...а ааааааа ... а заборави и испраќање на бојни отрови маскирани како  корнишони во друга држава Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
види кинг ова...

http://www.libertas.mk/nikolovski-nov-skandal-so-bezbednosta-na-hranata-uvezeni-toksichni-krastavitsi-vo-Makedonija/
И сеа што?

... па тој копук, заменик на министер за земјоделство, шумарство .... наместо да цело време ко крт копа по архивите на министерството барајки влакна во јајцата да си ја работеше работата за која е платен можда и навремено би биле откриени краставиците ...

...па и тој нашол да објавува скандал баш од ресорот за кој е задолжен ... па тој самиот се закопува, не може тој сеа да се прави ...„нисам одавде“

п.с. а што знајш ... можда и знаел за работата ама мижел и ќутел ... за да може после еуфорично да открива „скандал“ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 16:10

како бе "и сега шо?"

да се најди кој дозволил да бидиме труени, ете то!

туку кинг,

ги ѕирна барем малку законот за спречување корупција? м? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Вто Апр 12 2016, 19:12

.......а зошто нема домашни чисти и бистри краставици , милу им мајку јебем на трговците.... се надевам производители има или нема...т.е. нашите крставици ги јадат европските свети говеда?
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 19:18

concrete напиша:.......а зошто нема домашни чисти и бистри краставици , милу им мајку јебем на трговците.... се надевам производители има или нема...т.е. нашите крставици ги јадат европските свети говеда?
bas da vidam koi se tie nasi "cisti I bistri"-ziti se' Laughing
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Вто Апр 12 2016, 19:21

...нека ги напраат бе... милу им маму  јебем....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 10 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот