ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општи муабети - општо

Страна 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 03:42

nemam problem


e sea, vo prodolzenie, doagjaat onie sitni domakjinski vestini, mene dalecni, kako semen budzet, stedenje za ova , za ona, ..

nekade i kujni slavi, precek na gosti, na primer, ali po nasi stari dobri obicai, a ne uvozni ( togas gostite moze da se posomnevaat deka ne si vo red, ili domakinlukot ne ti cini Laughing )
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 03:49

А кои се големите домаќински вештини?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 03:50

eee, toa e muska tajna.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 10:19

чучулига напиша:А......

а ајвар прат?
праат...!!
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by ribar Саб Јан 10 2015, 13:12

Добро бе concrete не одговори за поканата на јагула или пастрмка?
Јас со раширени раце ве чекам ,тебе ,Ченто и НЦД.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 17:48

ribar напиша:Добро бе concrete не одговори за поканата на јагула или пастрмка?
Јас со раширени раце ве чекам ,тебе ,Ченто и НЦД.
аа не сум загледал, јас сум крајот на месецот неколку дена у Струга, баш у Струга, па планирав јагула.... Very Happy  За оние двајца незнам ни каде се, ни кога се, а не па за јагула дал се.., што не смета да седнеме без нив да глоцнеме една и да пивнеме соодветно винце... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Нед Јан 11 2015, 15:26

Чучулига ....
..едно време беше многу по она ... биткоинт ..ли го викаа ...
... ќари ли нешто?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Нед Јан 11 2015, 16:18

Не... вето кладов не инвестирање во биткоин. И уште стојам зад одлуката.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 16:53

чучулига напиша:Не... вето кладов не инвестирање во биткоин. И уште стојам зад одлуката.
она дрвото ди е подобра инвестиција од тоа.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Нед Јан 11 2015, 16:59

Си мислам дека е! Барем нема да чекам дрва да ми доставуват нив ко ќе му текни и да ми носат то шо ќе му се фати!

И башка, го сечиш, пак расти... и така 7-10 пати.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 17:03

ако е тоа дрвото што сите кафанџиски предузимачи во скопјево го зборат веќе 5 години уназад, немаше тоа некои проблеми со кислородот?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Нед Јан 11 2015, 17:04

Не, напротив!

И кај нас носат стерилни култивари па не се нашите шуми во опасност оти е агресивно дрво.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Нед Јан 11 2015, 17:08

Што глеам на тв ... во Струмица кај зајко на гости дошле alien-и

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Нед Јан 11 2015, 17:11

Појма немам...

јас го гледав Мики ли и неговите доживувања со вонземјанЦите (така ги нарече едно од децата)

http://off.net.mk/lokalno/razno/vonzemjaninot-li
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by gestapo Пон Јан 12 2015, 21:59

Koj znae kolku trae siromastijata....sledi nagrada za dvajca vo bansko No
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Јан 12 2015, 22:13

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Јан 12 2015, 22:19

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Пон Јан 12 2015, 22:34

чучулига напиша:http://off.net.mk/files/nabrzinka/2015/01/12/osakatenmachorvonovolisiche.pdf

Да си имате на мукает.
..таквиот е на еден чекор да го направи тоа и на дете или немоќен , работава ич не е за немукает....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Јан 12 2015, 22:36

Да..

зато го кладов овде.

Кузнај шо нема по народот.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Нед Јан 18 2015, 01:40

Како да изнајмете хакер?

Нова веб страна наречена „Hacker's List“ на нејзините корисници им нуди светска класа на хакери. Исто така, таа нуди услуги на изнајмување хакери за бришење на несакани фотографии од одредена веб страна, добивање пристап до база на податоци на одредена компанија или добивање пристап до нечиј меил.

Според извештаите, во помалку од три месеци работи, страната понудила повеќе од 500 работни места за хакерите чии вештини клиентите ги изнајмуваат. Сопственикот на веб страната, која работи анонимно, добива финансиски надомест од секое изнајмување на хакер, и му нуди на клиентот да плати тогаш кога проектот е готов од „изнајмениот“ хакер.

Се чини дека постои недостиг на хакери, па токму поради тоа сопственикот на оваа страна има навистина одлична идеја. Имено, една жена од Калифорнија нуди 500 долари на хакер кој ќе успее да го хакне меилот и Фејсбук профилот на нејзиното момче за да види дали ја изневерува. Човек од Шведска вели дека ќе му плати до 2.000 долари на хакер кој ќе ја хакне страната на неговиот газда.

Додека некои од работите кои се бараат на „Hacker's list“, како влегување во меил на некоја личност се нелегални, основачите на веб страната тврдат дека тие се изолирани од било каква правна одговорност бидејќи тие не охрабруваат и не оправдуваат било каква нелегална активност. Покрај тоа, страната вклучува 10 страни услови на кои сите корисници мораат да се согласат, со кои јасно се кажува дека се забранети „услуги за било какви нелегални цели“.

Меѓутоа веб страната доби неочекувани посетители откако се појави на насловна страна на „The New York Times“, во врска со нејзиниот бизнис.

„Како што некои од вас забележаа, го надградуваме нашиот сервис ова утро“, пишуваше во меилот до нивните клиенти. „Сите сме навистина зафатени ова утро, обидувајќи се да ги средиме неочекуваните проблеми од преголемата посетеност и заинтересираност за овој вид услуга“.

Непристапноста на веб страната доведе до шпекулации дека „Hacker's list“ можеби е хакирана. Меѓутоа, еден од трите основачи на страната вели дека проблемите биле едноставно резултат на премногу интернет сообраќај од нормалното. „Веб страната стана вирална“, велат сопствениците.

Сопствениците на „Hacker's list“ се обидуваат да останат анонимни засега и нема да го откријат нивниот идентитет. Тие тврдат дека веб страната е легитимен бизнис иако некои од огласите за работа се чинат нелегални, како на пример пробивање во нечиј меил или профил на Фејсбук.

Во меилот до нивните клиенти, сопствениците ги потестија регистрираните корисници да го користат само системот за наплата на веб страната за размена на пари меѓу клиентите и хакерите за да избегнат директно плаќање за услугите кои ги бараат. Исто така, тие ги советуваат клиентите да бидат внимателни и да не испраќаат лични информации во проектите и да користат приватни пораки за понатамошни информации.

Советите за користење на приватни пораки доаѓаат затоа што огласите за работа се видливи за сите кои се регистрира како корисник.  

„Taia Globla“, консултантска фирма за сајбер сигурност, објави извештај во кој предупредува за „платени хакерски групи“ кои ги изнајмуваат богатите бизнисмени и компании за да ги пробијат конкурентните мрежи и да ги украдат тајните на корпорациите. Фирмата овој сервис го нарече шпионажа и смета дека претставува растечки проблем за компаниите кои работат во воздушната и одбранбената индустрија.

http://www.fakulteti.mk/news/15-01-17/kako_da_iznajmete_haker.aspx

lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Нед Јан 18 2015, 23:03


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Сре Јан 21 2015, 19:53

Дечко му пиши на Трендо дека му требат кликања на блогот за оцена.

Писмото 

http://off.net.mk/full/lokalno/razno/pivata-na-katar-2015-infografik

Блогот

http://beerbase.tumblr.com

Убо би било да му поможиме на дечкото мислам.

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Laba Чет Јан 22 2015, 08:12

чучулига напиша:Дечко му пиши на Трендо дека му требат кликања на блогот за оцена.

Писмото 

http://off.net.mk/full/lokalno/razno/pivata-na-katar-2015-infografik

Блогот

http://beerbase.tumblr.com

Убо би било да му поможиме на дечкото мислам.

Very Happy Very Happy Very Happy

интересно!
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Саб Јан 24 2015, 08:56

jocolor

Општи муабети - општо - Page 2 X0ny89

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Саб Јан 24 2015, 09:03

Хихихи

Види и папата е насекиран за ситуацијата

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=01&dd=23&nav_id=950227
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 2 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот