ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Џорџ Сорос

+5
кнез
OSA
YAS
king
чучулига
9 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS Вто Јан 06 2015, 16:32

King, a bre ne se samozakopuvaj.Centarec ne e tema na razgovor.Ili u kurir i shitel ne najde nisto, sto zboruva za zaverata na Soros protiv Makedonija?Ne grizi se, eve koga ne sakaat kuririte i shitelite, jas ke ti pomognam.Fateni na delo, Soros i en kleine diktator,kovaat zagovor kako da ja snema Makedonija...Џорџ Сорос - Page 2 Smiley-laughing021



ФОТО: Груевски и Сорос заедно ги организирале студентските протести!

Џорџ Сорос - Page 2 B4lAFjbIgAA_H61

http://www.kozanostra.net/foto-gruevski-i-soros-zaedno-gi-organizirale-studentskite-protesti/

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec Вто Јан 06 2015, 16:33

како што си мислев појма немате за сорос, само затоа што не ви се свиѓаат порталите што ја ругаат власта а се финансирани преку неговата фондација Smile

иначе околу малите букви патриоти мои, да се јачавте така у 90тите немаше да му дадете на киро да ве смени во фиромци или во 2001ва шака шиптари да ве ишљакаат ко мали деца.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 16:35

Centarec.
koi toa "vie"

Centarec напиша:
иначе околу малите букви патриоти мои, да се јачавте така у 90тите немаше да му дадете на киро да ве смени во фиромци или во 2001ва шака шиптари да ве ишљакаат ко мали деца.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA Вто Јан 06 2015, 16:48

YAS напиша:King, a bre ne se samozakopuvaj.Centarec ne e tema na razgovor.Ili u kurir i shitel ne najde nisto, sto zboruva za zaverata na Soros protiv Makedonija?Ne grizi se, eve koga ne sakaat kuririte i shitelite, jas ke ti pomognam.Fateni na delo, Soros i en kleine diktator,kovaat zagovor kako da ja snema Makedonija...Џорџ Сорос - Page 2 Smiley-laughing021



ФОТО: Груевски и Сорос заедно ги организирале студентските протести!

Џорџ Сорос - Page 2 B4lAFjbIgAA_H61

http://www.kozanostra.net/foto-gruevski-i-soros-zaedno-gi-organizirale-studentskite-protesti/
pochna ti rekov ...malku kasni ,no bitno pochna ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec Вто Јан 06 2015, 16:51

VOL напиша:Centarec.
koi toa "vie"

Centarec напиша:
иначе околу малите букви патриоти мои, да се јачавте така у 90тите немаше да му дадете на киро да ве смени во фиромци или во 2001ва шака шиптари да ве ишљакаат ко мали деца.

ја и уште двајца. ај сеа батали ме мене. пиши за сорос ако имаш нешто.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 16:53

Centarec напиша:
VOL напиша:Centarec.
koi toa "vie"

Centarec напиша:
иначе околу малите букви патриоти мои, да се јачавте така у 90тите немаше да му дадете на киро да ве смени во фиромци или во 2001ва шака шиптари да ве ишљакаат ко мали деца.

ја и уште двајца. ај сеа батали ме мене. пиши за сорос ако имаш нешто.


ne be. si praime muabet.

imam nesto,sekako,zatoa I vlegov vo temava
samo da mi kazes ona sto te prasav.


a za razlika od nekogo ovde ja ne sum operiran od normalen, zdrav, nenametliv patriotizam,
od princip.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by Centarec Вто Јан 06 2015, 16:55

што би рекол кинг, отвори тема.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 16:56

mene ne mi treba nikakva tema, na toj sto mu trebalo si otvoril

sakas licno da ti gi vracam dokazite?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS Вто Јан 06 2015, 16:59

Centarec напиша:што би рекол кинг, отвори тема.
Centarec, koga namesto za temata i zagovorot na Sorosa da ja nema Makedonija, se razgovara za delata i likovite na clenovite na forumot, togas znaci, trolovite odlicno si ja vrsat rabotata...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:02

covekot si objasni deka namerno ne go pocituva imeto na drzavata, ne zasluzuvala.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:23

Mojata cudesna zemja Makedonija..
sto SE' mora da nosi na grb..

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS Вто Јан 06 2015, 17:29

VOL напиша:covekot si objasni deka namerno ne go pocituva imeto na drzavata, ne zasluzuvala.
Toa e lesno reslivo.Nova tema otvorete "Vol vs Centarec" u meana , i gotova rabota.Ovde i nie, clenovite na forumot, i onie sto kako gosti go citaat, ocekuvame da gi vidime dokazite protiv Soros...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA Вто Јан 06 2015, 17:35

YAS напиша:
VOL напиша:covekot si objasni deka namerno ne go pocituva imeto na drzavata, ne zasluzuvala.
Toa e lesno reslivo.Nova tema otvorete "Vol vs Centarec" u meana , i gotova rabota.Ovde i nie, clenovite na forumot, i onie sto kako gosti go citaat, ocekuvame da gi vidime dokazite protiv Soros...
e taka de imash pravo ,mnogu ubavo kazuvash ....mislish ke doznaeme neshto za soros ?
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:39

Osa-ne seri.

naredniot tvoj post ke bide ti bide presuden.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS Вто Јан 06 2015, 17:39

OSA напиша:

e taka de imash pravo ,mnogu ubavo kazuvash ....mislish ke doznaeme neshto za soros ?

  Evil or Very Mad   Evil or Very Mad   Evil or Very Mad   Evil or Very Mad   Evil or Very Mad

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:41

YAS напиша:
VOL напиша:covekot si objasni deka namerno ne go pocituva imeto na drzavata, ne zasluzuvala.
Toa e lesno reslivo.Nova tema otvorete "Vol vs Centarec" u meana , i gotova rabota.Ovde i nie, clenovite na forumot, i onie sto kako gosti go citaat, ocekuvame da gi vidime dokazite protiv Soros...

 Slusaj vamu sega ja da ti kazam nesto: neznam koi toa "vie" ste cekale normalno. ne gledam jas nisto normalno vo NEGIRANJE na imeto na MOJATA Makedonija.
Se nadevam, labavo, deka e I tvojata.
Na NORMALNITE im smeta koga nekoj pisuva deka Makedonija ne zasluzuvala da se napise so golema bukva.
neka sum nenormalen, ama mi smeta-mene
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:43

a ti zunzaro, cekam da vidam dali KE SE ZAEBES pa na SLEPO pak ke mavnes u bandera.
 ke ti trebaat tegli od ajvar namesto stakla za cvikeri.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS Вто Јан 06 2015, 17:47

VOL напиша:
YAS напиша:
VOL напиша:covekot si objasni deka namerno ne go pocituva imeto na drzavata, ne zasluzuvala.
Toa e lesno reslivo.Nova tema otvorete "Vol vs Centarec" u meana , i gotova rabota.Ovde i nie, clenovite na forumot, i onie sto kako gosti go citaat, ocekuvame da gi vidime dokazite protiv Soros...

 Slusaj vamu sega ja da ti kazam nesto: neznam koi toa "vie" ste cekale normalno. ne gledam jas nisto normalno vo NEGIRANJE na imeto na MOJATA Makedonija.
Se nadevam, labavo, deka e I tvojata.
Na NORMALNITE im smeta koga nekoj pisuva deka Makedonija ne zasluzuvala da se napise so golema bukva.
neka sum nenormalen, ama mi smeta-mene
Trolanje NE... Ako znaes da citas , a znaes, togas jasno ti e koi sme toa nie, sto si go boldiral.Od druga strana, jasno ti rekov deka za pisuvanjeto na Makedonija, so mala bukva, moze da se otvori nova tema.Tamu i ke se proiznesam po ova prasanje.Ovaa Centarec ja otvori , za da vi dade moznost, da gi iznesete dokazite deka Soros saka da ja nema Makedonija.Ako imate dokazi, togas bujrum, iznesete gi,a ne so spinuvanje da ja razvodnuvate temata...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by OSA Вто Јан 06 2015, 17:50

za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5 januari 2015 g vo 2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ....nikogash 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:50

tebe NIKOJ ne te prasa da se proiznesuvas. ako si ti Centarec...

NEMA tema, ako nema M vo Makedonija.
Toa moze vo Antartik. na pingvinite im e seisto dali ke gi nareces kokoski ili pingvini.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by чучулига Вто Јан 06 2015, 17:51

Оса..

ако не те "запука" В. јас ти се мерачам. 

Доста бе, доста!!!

Ко трето одд. да си да му се невиди.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:53

OSA напиша:za zal VASHITE PET MINUTI istekoa na 5 januari 2015 g vo 2 casot i 57 minuti 
poveke sreka ....nikogash 

tebe ti rekov nesto
nemoj da te REDEFINIRAM po partiska linija . t.e. kniska , zasto se sto si zasrala nema da mozes ni vo dva coecki zivota da ocistis, jasno, insektu bugaristanofilisticki so KNISKA..?


Mislam deka TVOITE  pet minuti se na 4.59.
tvoj izbor.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by YAS Вто Јан 06 2015, 17:57

Ubavo, a sega objasni mi koja tema ja nema , ako nema M vo Makedonija.Nema da otvorite nova tema da go resite toa, ili ti i ponatamu ke trolas i spinuvas na ovaa, za da ja unistis, i da ne mora da priznaes deka vsusnost, prikaznata za dokazi protiv Soros bese obicna grandomanija,  a u stvari i ne znaes nisto za Soros...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 17:58

ne znam ja nisto de. ti znaes.

a sega, imam dve prasanja na koi treba da odgovori
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by concrete Вто Јан 06 2015, 18:13

Centarec напиша:како што си мислев појма немате за сорос, само затоа што не ви се свиѓаат порталите што ја ругаат власта а се финансирани преку неговата фондација Smile

иначе околу малите букви патриоти мои, да се јачавте така у 90тите немаше да му дадете на киро да ве смени во фиромци или во 2001ва шака шиптари да ве ишљакаат ко мали деца.
...ај от тука ќе фатам приклучок...:
НИКОЈ НЕМА ПРАВО , посебно не некој како Сорос со целиот негов багаж, да финансира било кого овде во Македонија, не портал, не весник , не невладина организација КОЈА ЌЕ ЈА РУГА ВЛАСТА ВО МАКЕДОНИЈА избрана на демократски избори без флека на која повиканите од ЕУ и други инстанци би имале било каква посуштинска забелешка. Таквите ругања, ако ги има треба да бидат автентично внатрешни во секој поглед дури и во однос на финансирањето. Се друго е веќе у категорија упад у спална соба....
Платените шпиони и ругачи би требело да знаат што ги чека, ако некогаш дојдат во ситуација да ни бидат во рака и да зависат од тоа на која страна ќе го свртиме палецот кога ќе треба....
Киро...??? познавајќи го неверувам дека намерно не фиромизираше , посебно не така остарен и без потреба да прави свесно таква глупост. Прво не фатија неспремни, во инерцијата на неверување дека оние кои не убедувале 50 години во својата чесност у родиљубие се ТАКВИ ПРЕДАВНИЧКИ СОРОСОИДНИ ГОВЕДА, а второ баш тие соросоидите  ги устоличија шипатарес урамувајќи не и обадентирувајќи не.
Мојата баба викаше :..што една будала ќе расипе(читај овде шпион и сорос платеник), стотина умни , наредни 50 години ќе пробаат да го поправат...
А сеа ги гиљаме тие 50 години и се топиме како сладолед во Август...па незнам дали и ќе не има тогаш по наредните триесет кои преостануваат.
А разни паркобрани , центарци и слични бургии , можат принда дупат колку им душа сака..нека им служи на чест.
Трето мислам дека е злонамерно , тенденциозно и наивно да се поставува прашањето за докази против Сорос..., ако само се погледаат резултатите на активностите кои тој или некој кој користејќи го негово име ги финансира, кај нас и во целиот друг простор..кој цел на зацртаниот план за "слободното општество " во визијата на глобалистичките свињи.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Џорџ Сорос - Page 2 Empty Re: Џорџ Сорос

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот