ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ајде на скијање, Ски-центри

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:36

VOL напиша:samo sto kazaa deka denes tocno napladne si ibal majkata ski liftot. so agregati gi spustile skijacive, a zasega zicarava e -OUT.
da tibam baksuzot..

А ти од вчера спакуван со сурија деца околу колената ти, сега си разочаран.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:39

e, spakuvan.
a be nekoi si idat i so mama i tato ama sega cvrc. ke vidime.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:43

Ок.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete Нед Јан 04 2015, 22:45

..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:47

concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???

То се вели "Чудо невидено"
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:49

concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
a be , kozuf... sum bil I tamu. ama nekako stalno nesto fali..

 inaku ima prekrasni kukjarki za smestaj , gore, nad restoranot.
bungalovi, kako li da gi narecam.

za ovaa godina, nemam info..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:50

inaku, se skijase, tamu. gazdata ima odlicni m.sanki, moze da slobodno da kazam edni od najmoknite vo Makedonija.Kopanki, Nizepole, Krusevo, Ponikva, toa e se zad Kozuf, kako skijacki teren.

Sapka ne ja sporeduvam so nisto zatoa sto subjektiven ke bidam..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by king Пон Јан 05 2015, 10:40

Вака ли бе .... у сред сезона...
а имаа цели пролет лето и есен за проверки и поправки ..
..македонска работа ...
..и после ...нема пари ... е па нема ...

http://telma.com.mk/vesti/rasipana-zhicharata-vo-ski-centarot-na-pelister

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete Пон Јан 05 2015, 10:50

king напиша:Вака ли бе .... у сред сезона...
а имаа цели пролет лето и есен за проверки и поправки ..
..македонска работа ...
..и после ...нема пари ... е па нема ...

http://telma.com.mk/vesti/rasipana-zhicharata-vo-ski-centarot-na-pelister
...глупоќата на Македонскиот народ е АНТОЛОГИСКА. Неможе народ да биде беден и сиромашен , ако не е глуп. А тоа е дарба од Бога..и ја немаат сите таа можност да бидат глупи и сиромашни...
Само  тие народи ОД НЕГО ИЗБРАНИ....тој си ги сака скудните со ум....и нивно е Царството Небесно.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by OSA Пон Јан 05 2015, 11:37

concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
koj neplatil "rushvet "nema ptche (pat ) no gazda taka go vikashe ...trebashe ushte 2008g da go napravat patot do tamu ,neli i od budzet odvoia pari (ama gi snema ,slabo  matematichka  operacija delenje znael gazda veliki )
pa imashe i "ekipa " spasuvachi ,od onie lavchinjata shto gi vraboti (zimi takvooto ) ,i koga mu tekna na onoj deka gi izigrale ,a toj mu obezbedi pobeda vo trojkata ,pochna da se buni ,i OP u CHORKA malecki ....

vidi od prikaznava  pogore,se gleda li ski centar kozuv ?????? ili teshko ?,duri i placovi prodavaa za individualni kuki vikendici ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete Пон Јан 05 2015, 12:31

OSA напиша:
concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
koj neplatil "rushvet "nema ptche (pat ) no gazda taka go vikashe ...trebashe ushte 2008g da go napravat patot do tamu ,neli i od budzet odvoia pari (ama gi snema ,slabo  matematichka  operacija delenje znael gazda veliki )
pa imashe i "ekipa " spasuvachi ,od onie lavchinjata shto gi vraboti (zimi takvooto ) ,i koga mu tekna na onoj deka gi izigrale ,a toj mu obezbedi pobeda vo trojkata ,pochna da se buni ,i OP u CHORKA malecki ....

vidi od prikaznava  pogore,se gleda li ski centar kozuv ?????? ili teshko ?,duri i placovi prodavaa za individualni kuki vikendici ....
хмммм..сакаш да кажеш инвеститорот се ОДМЕТНАЛ од ВЛАДЕТЕЛИВЕ ,  а тие заради тоа го ебат у здрав мозок , а и не само таму???
...или само си чека ТЕХНИЧКА ВЛАДА, технички да почне со бизнисот.
..кој беше инвеститорот, сега не ми текнува , а и имаше една фабулозна приказна тогаш за СВЕТСКИ СКИ ЦЕНТАР  на пљуцкомет од Скопје, Солун, Тирана  итн.итн.
Што бидна  глобално затоплување, па нема снег или некој си мислел дека овде со МАЛКУ ПАРА -МНОГУ СЕ ПРАИ???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Пон Јан 05 2015, 17:42

samo mozam da kazam deka mnogu pari se vlozeni.... uzasno mnogu.

e sega.. nema zlato, na kozuf Wink
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by OSA Пон Јан 05 2015, 18:32

concrete напиша:
OSA напиша:
concrete напиша:..никој не го спомнува оној извиканиот проект: ски-центар Кожув... што бидна??? мечки се изедоа таму или е нешто друго???
koj neplatil "rushvet "nema ptche (pat ) no gazda taka go vikashe ...trebashe ushte 2008g da go napravat patot do tamu ,neli i od budzet odvoia pari (ama gi snema ,slabo  matematichka  operacija delenje znael gazda veliki )
pa imashe i "ekipa " spasuvachi ,od onie lavchinjata shto gi vraboti (zimi takvooto ) ,i koga mu tekna na onoj deka gi izigrale ,a toj mu obezbedi pobeda vo trojkata ,pochna da se buni ,i OP u CHORKA malecki ....

vidi od prikaznava  pogore,se gleda li ski centar kozuv ?????? ili teshko ?,duri i placovi prodavaa za individualni kuki vikendici ....
хмммм..сакаш да кажеш инвеститорот се ОДМЕТНАЛ од ВЛАДЕТЕЛИВЕ ,  а тие заради тоа го ебат у здрав мозок , а и не само таму???
...или само си чека ТЕХНИЧКА ВЛАДА, технички да почне со бизнисот.
..кој беше инвеститорот, сега не ми текнува , а и имаше една фабулозна приказна тогаш за СВЕТСКИ СКИ ЦЕНТАР  на пљуцкомет од Скопје, Солун, Тирана  итн.итн.
Што бидна  глобално затоплување, па нема снег или некој си мислел дека овде со МАЛКУ ПАРА -МНОГУ СЕ ПРАИ???
eh kako ne ti teknuva ,go shetaa od edna vo druga TV da kaze kolku e dobar pastirov i PTCHE ke naprae do kozuv ......nakov de marjan de ...i drugarcheto mu verno mu go piknaa unutra i to
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Пон Јан 05 2015, 18:33

Da se kacil nekoj na Kozuv., ili voopsto da znae barem na karta da go posoci..
tresenje zeleni.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by concrete Пон Јан 05 2015, 21:20

VOL напиша:Da se kacil nekoj na Kozuv., ili voopsto da znae barem na karta da go posoci..
tresenje zeleni.
....остај бе, а уште па Двете Уши да ги прашаш каде се , од одма за глава ќе се фаќаат...ко... две рачички-десет прста-имам јас деца..!! Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Пон Јан 05 2015, 22:09

da znae nekoj kolku pari idat samo za START na zicarnica, tek togas bi se fatil za glava: "povlekuvanjeto" na pocetokot na sezonata kosta mnogu kilovati,Kozuv e odlicen ski centar i modern, zicarite se ok, e sega ako nema gosti kako ke se vratat parite naednas?
 a koi grci ke polnele kapaciteti, so koi pari..
SKijanjeto e SKAP sport, rekreacija , koj kako saka.

Golem rizik e da go zeme drug gazda,trosi struja , treba ekipa za odrzavanje, treba ratrak - a taa masina pogotovo  na Kozuf ne e eftina, motornite sanki mu se mozebi najmokjni vo Makedonija ( Polaris li bea, ne mi teknuva..)treba ekipa za spasuvanje, odrzuvanje, kuvari, kelneri, i se toa zaedno, koga ke se sobere pa podeli, bara turisti so pari.
specificen "biznis" e,ne e donesi prazna flasa plasticna, napuni voda od supurceto i zalepi i etiketa, ko da e od Neptun donesena.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 22:36

Веројатно има струја В.

Имало многу мраз.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 22:38

e na mraz jok.

 Sapka e samoubistvo. odnel veter se'.Izgleda e "closed, until.."
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 22:44

Гледам прогноза за овде..

деновите сончеви, понеделник во 1 по полноќ се очекува нов снег.

Од вторник пак сончево.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 22:50

za bitolsko ?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 22:54

Да.

Прогнозирано е и затоплување.

Се е замрзнато сега.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 22:58

Vrabec, ti rabotis nesto ili gazduvas ?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 23:03

Во моментов сум на пауза.

Да потстопли малку и ќе се обидам да се регистрирам за земјоделец.

На тој проект работам околу 6 години.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 23:04

tutun?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Чет Јан 08 2015, 23:05

Laughing Laughing Laughing

не ми се чини дека ќе го биди на 1000 мнв.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 3 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот