ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ајде на скијање, Ски-центри

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 21:43

За патеките ќе прашам.

Ама утре оти сега е касно за ѕвонење по телефони.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Саб Јан 03 2015, 21:45

чучулига напиша:Кај нас има 45см.

Копанки е повисоко и не е баш на сонце ко нас, шо ќе речи, би требало да има.

Струја дали има е прашање. Тој регион таму последно шо прочитав (вчера мислам) немаја струја.

?
 kopanki na okolu 1600+ metri e , sekako deka treba da e povisoko od... vas?  Very Happy 

e ako nema struja nema ni zicara, tikvi togas. Evil or Very Mad
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Саб Јан 03 2015, 21:45

чучулига напиша:За патеките ќе прашам.

Ама утре оти сега е касно за ѕвонење по телефони.

nema problem , fala I za ova!
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 21:50

Повисоко е повисоко, ние сме на 1000.

Утре се ќе разбериме шо има како има и како е.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 21:58

Молам В.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Ајде на скијање, ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 10:17

В.

стазите се супер, и се скија одлично. Жичари и скилифтој работат. Денес е помеко, ама вечер очекуваат уште снег.

Се однесува и на Копанки и на Ниже Поле
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 10:58

blagodarim

(za Sapka, vi kazuvam, ako sakate skii da iskrsite od kamenja, poarno ne odete sega zasega.toa e mojata impresija od vcera..)

ke bide izglea "Bitola, moj rodeen kraaj " Smile


znaci struja ima, taka?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 11:08

Има.

Се' функционира совршено и сонце силно свети.

Земете си креми со заштитен фактор.

Температурата надвор (кај нас) е 12 степени.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 11:10

o-kej.

toplo e dvanaes celzius, za "smucanje" ama bitno e da vristime na zicari
coece, kindergarden ke vodam .. jeee..ee.. e najebo sam. Laughing
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 11:12

To e уживанција бе чоек 

Very Happy Very Happy Very Happy

малите луѓе се кул!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 11:18

more, vrabec.  ja si staiv trn u zdrava,Laughing
"bato ke gi ucis" ..."pff, kako ne, vujce ke go nosi".. 
e se nosi vujceee, 6 komada plus oprema za zavristuenje na sneg za "mali lugje".
============

 se zezam, sekako deka e ubavo so deca
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 21:33

problem so zicarata  Kopanki?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 21:36

Мммммм... не сум чула.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 21:55

najavija na vesti vecerva,slucajno mi preleta najavata..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:00

Кажав од сабајле дека ќе има снег...

То да видиш.... денес еден чоек со децата му кај мене пред порта...

не ми верваше дека ќе снежи.

ц ц ц

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:01

a be ti si na 1000 metra?!?

pa tamu ima Jeti, a ne pak sneg Very Happy
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:08

Ќути чоек не знајш стрес..

Пред портата имаме жичана "врата" за да можи кола да излези/влези а кучињата да се изолирани...

То кучињата немат проблем да го скинат...

То чоекот со дечињата... за малку не ги видоја шарковците.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:13

pa dobro, be, sto tolkava flota na sarplaninci, da vi gi jadat gostite?!
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:15

То не беја гости.. беја тресспесерс.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:18

nema veze sto se, hrana si e hrana! a be ke ve zaglavat toa ludozderite, ne e zaebancija.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:21

Ај посочи нешто друго шо не бега пред мечка.

Ај дер ју, ај дабл дер ју!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:24

чучулига напиша:Ај посочи нешто друго шо не бега пред мечка.

Ај дер ју, ај дабл дер ју!!!

...
...
 nosorog.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 22:27

Ќе ми умри на зима.. шо ти е тебе...

не се важи!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:28

чучулига напиша:Ќе ми умри на зима.. шо ти е тебе...

не се важи!!!
pa zemi  si ..polaren,
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 22:32

samo sto kazaa deka denes tocno napladne si ibal majkata ski liftot. so agregati gi spustile skijacive, a zasega zicarava e -OUT.
da tibam baksuzot..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ајде на скијање, Ски-центри - Page 2 Empty Re: Ајде на скијање, Ски-центри

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот