ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска

+16
Centarec
jambo
ribar
хан Ацо
VOL
reiter
Sahara raj
YAS
OSA
кнез
Morski galeb
concrete
king
Arhimed
чучулига
punter ohrid
20 posters

Страна 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 18:20

koe vero?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec Пет Јан 16 2015, 18:21

2ка на млечен

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 18:22

taftalidze.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 11:08

vrana-ishkovski denes treba da go pustat.

kriminalecot odleza 3 od 5 godini.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Пон Јан 19 2015, 11:12

VOL напиша:vrana-ishkovski denes treba da go pustat.

kriminalecot odleza 3 od 5 godini.
...треба сеа да оди кај Св.Г.Г Стефан и кај Грујо.....да баци рука Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec Пон Јан 19 2015, 11:15

а парите ги врати?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Пон Јан 19 2015, 12:19

Centarec напиша:а парите ги врати?
...бацуе рука бе..... Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 12:54

da ne ne e samo ruka...
Разни вести, онака без врска - Page 20 Images?q=tbn:ANd9GcQslkxX3wGuhZLJFIp202FcYlxLnLUE8Epz_QpDSYW8FVd3_w69zg

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 02:19

СПОРЕД ТРОШОЦИТЕ ЗА ЖИВОТМакедонија е меѓу најевтините држави во светотИндекс на најскапите земји во светот
Швајцарија 126,03
Норвешка 118,59
Венецуела 111,51
Исланд 102,14
Данска 100,6
Австралија 99,32
Нов Зеланд 93,71
Сингапур 93,62
Кувајт 92,97
Велика Британија 92,18

Индекс на најевтините земји во светот
Индија 26,27
Непал 28,85
Пакистан 30,71
Тунис 34,06
Алжир 34,1
Молдавија 24,72
Египет 27,22
Македонија 37,41
Сирија 38,2
Колумбија 38,92

Разни вести, онака без врска - Page 20 Mkd-171307

Разни вести, онака без врска - Page 20 Mkd-171306http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/Makedonija-e-megju-najevtinite-drzhavi-vo-svetot

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 17:05

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 17:18

чучулига напиша:http://libertas.mk/ветераните-на-она-бараат-итна-средба-с/

Веројатно најавиле штрајк.
она има ветерани..., ух јеботе благи бог и осми багдадки шеќер-калиф...
од кога бе со кусо кампување и шума со сите удобства, пијачка , јадачка и џабез женски а-ла-карт ...се стануе ветеран кој па уште и итно се бара некакви состаноци????
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 17:41

concrete напиша:
чучулига напиша:http://libertas.mk/ветераните-на-она-бараат-итна-средба-с/

Веројатно најавиле штрајк.
она има ветерани..., ух јеботе благи бог и осми багдадки шеќер-калиф...
од кога бе со кусо кампување и шума со сите удобства, пијачка , јадачка и џабез женски а-ла-карт ...се стануе ветеран кој па уште и итно се бара некакви состаноци????
da zivee Makedonija..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 22:47


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 11:11


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Laba Сре Јан 21 2015, 14:32


еве и од мене,а на фографијата од Лајме, се гледа дека го гаселе цел е во прав ..
http://24vesti.mk/liderot-na-dui-ahmeti-povreden-vo-soobrakjajna-nesrekja
http://lajmpress.com/top_lajme/46181.html
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Сре Јан 21 2015, 15:39

Починал Кемал Монтено

Бог да го прости.

http://plusinfo.mk/vest/12017/pocina-kemal-monteno
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 15:49

лесна му земја али овој умира од кога го знам.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 15:55

ne umre Kemal
otide vo besmrtnite samo
slava mu.
za tie koi poslabo go znaele, golem prijatel na Makedonija Wink

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 20:27


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 23:15

незнам како е у другиве градови, ама у скопје не се дише веќе некое време. само 10 минути надвор тешко дишеш, ти горчи и гребе грлото, поткашлуваш, се умирисуваш, полека си умираш.

фабрикиве затворија, али џабе нема ефект. популистички увезените канти што ни ги увалија разно разни дилери од словенија трујат со полна пареа. алал нека ни е, една работа неможеме да направиме ко што треба.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL Сре Јан 21 2015, 23:17

vodno- ama od postenski nagore
skopska crna gora, - od selo pobozje nagore
eventualno nakaj matka.. ima priroden provev prema saraj , nema zagaduvanje ..

sto da ti kazam.
a gradot ni e poznat po magli, cekaj doprva ne ceka uste poloso.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Сре Јан 21 2015, 23:17

Па препорачаја дими да не се излегва без потреба.

И во Битола не се среќни со состојбата на воздухот.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Centarec Сре Јан 21 2015, 23:21

VOL напиша:vodno- ama od postenski nagore
skopska crna gora, - od selo pobozje nagore
eventualno nakaj matka.. ima priroden provev prema saraj , nema zagaduvanje ..

sto da ti kazam.
a gradot ni e poznat po magli, cekaj doprva ne ceka uste poloso.

се слагам дека рељефно и климатски се тие условите. ама не мораме баш да допринесуваме сите у загадувањево. данците и холанѓаните глупи се што пичат точаци, ама мора скопскиот да го пичи кецот на катран, да не му се смеат дека вози точак. сите избори само ветувања за велосипедски патеки, ама ништо од тоа.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 20 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот