ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска

+16
Centarec
jambo
ribar
хан Ацо
VOL
reiter
Sahara raj
YAS
OSA
кнез
Morski galeb
concrete
king
Arhimed
чучулига
punter ohrid
20 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Вто Jул 15 2014, 09:02

king2 напиша:
concrete напиша:
..просто бе, министерот за по надвор сака да се слика со Анџелина Џоли ..... или Бред Пит беше???..., а  сигурно ќе ја има таму..без неа такви славења не поминуат... Very Happy Very Happy

..не заебавај ... кој сака да се слика со жена без цицки .... lol! 
...
..јеби га, тогаш тоа мора да му е само оправдување за да може да се слика со Бред Пит....?.... Very Happy Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Вто Jул 15 2014, 13:06

Eve zosto ne e prepraclivo da se gleda SAW 1,2,3,4....

Со моторна пила расчистувале сметки

http://www.utrinski.mk/?ItemID=260ED987FE37B3468DC25986B6A2CA87
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 24 2014, 19:33

Ovde go klavam postot oti e informaciski a e brzvrska...

Годинава наместо цвеќиња на балкунот посадив јаготки во вообичаените саксии-жардињери како и да се викаат то правоаголните пластични форми за садење по балкуни.

Невидено сум среќна и задоволна... има зеленило, бели цветови и црвени јагоди.

Препорачувам да пробате.

 Very Happy  Very Happy  Very Happy 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Чет Jул 24 2014, 19:45

....наздравје.., слушам со соодветно разладен шампањ одлично иделе, ама јас сум ти мутав за тие работи и уште не сум пробал... Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 24 2014, 20:43

Фала здравје да имаш  Very Happy 

Веројатно и јас сум мутава ко така... никогаш не ме привлекувале такви фруфру работи.

Мимоза-шампањ со сок од портокал- не сум софистицирана изгледа да ценам таков микс- си го викам пијачка за оправдување за пиење одпосабајле-илити изговор на снобовските алкохоличари.

Јагоди во шампањ- шо му фали на шампањот сам по себе и ним сами по себе.... грицни едни пивни друго можда... ама.... не, цк. Преголема киселост.

Јагоди облеани со чоколадо-од такт ме вадат то таквите.

Шо би рекла ко заклучок... дај посади си јаготки па пробај и кажи  Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Чет Jул 24 2014, 23:23

Шампањ..!!!
..мани го тоа ѓубре...

..а јагоди ...???
... откако десетина такви почнаа кило да прават ... туриимтаквото ... и со чоколада и без неа ...
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 24 2014, 23:26

Море скептик...

збораме за јаготки дома, свои растени...

а шампањското е да увезено. Ко шо треба да биди...
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Чет Jул 24 2014, 23:33

.. и сеа што треба .. по дворови и тераси сами да си одгледуваме овошје и зеленчук ..

.. а шампањското ...и одтаде другата страна на галаксијата да е, мани го
... јбг ..само на француз можело да му текне да расипува убаво вино ..
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 24 2014, 23:41

king2 напиша:.. и сеа што треба .. по дворови и тераси сами да си одгледуваме овошје и зеленчук ..

.. а шампањското ...и одтаде другата страна на галаксијата да е, мани го
... јбг ..само на француз можело да му текне да расипува убаво вино ..

Да сите треба да си одгледуваме на секое можно место емиш и зарзават...

а за шампањот... врска немаш.

Сериозно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Саб Jул 26 2014, 23:04

Овие се тоталка ..

Russian Counter Terror Confidence Drill

king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 14:05

Македонец удирал заштитено животно во Хрватска:

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ilegalca-protjerali-iz-hrvatske-tukao-sredozemnu-medvjedicu-378225

Од другите вести:

Аргентина банктотира со сесрдна помош на САД http://www.theguardian.com/world/2014/jun/27/us-vulture-funds-argentina-bankruptcy

и Џон Стујарт од д дејли шоу некни кажа дека САД испрати оружје на Израел ем то го напрајле замотано во одредба за децата бегалци од латинска америка..... ама пу јз'к не можам друг извор да најдам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Чет Jул 31 2014, 16:48

..зачитав за ова македонецов кој тепал морска крава, ама го загледав текстот за МЛАДА СТУДЕНТИЦА ПРЕСТРАШИЛА ДОКТОРЕ...па налетав на класичен курс за напреден маркетинг и пропаганда...демек  сликаш некое дете маскирано у студентка фармакологије, и даеш 23 години и изјава:
- zainteresirala sam se za kemijsku sintezu još početkom srednje škole a pri kraju srednje već sam se time bavila ozbiljnije. Bavila sam se ekstrakcijom kemijskih elemenata iz biljaka, istraživala sam također hormonalne uzroke starenja kože i probleme gubitka kolagena - priča nam studentica - Na kraju sam naišla na publikaciju koja se bavila tim pitanjem. Uspjela sam dobiti istraživački staž na Državnom Sveučilištu u Scrantonu, tijekom kojeg sam radila pod vodstvom prof. Mathewa Atkinsona. Upravo tada sam uspjela dobiti tu supstancu.
А тој . Mathew Atkinson продаа некоја муда за бубрези, на наивни женски по свет...али за да би тоа одело и у Хрватска, за локален пазар...  то мора изјумјети млада загорка генијалног ума... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
И ни мање ни више hormonalne uzroke starenja kože Very Happy Very Happy Very Happy   тоа дури ни вуду шамани нажалост незнаат..
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Чет Jул 31 2014, 21:29

concrete напиша:..зачитав за ова македонецов кој тепал морска крава, .................

Тој тепачот ...одма у Хаг нека го отераат..... Very Happy  Very Happy 

..а бе ...маме им ебам ..  хрватско хоштаплерско, цел ден за тоа брујат ....
... а и овие нашиве по цел ден на вести само за тоа ...  кравата па кравата ... овој нашиов ти бил полош и од оние холокаустичните ..
..а кравата  на ражењ не е лошо да ја турат ... ебала ги морска крава..

..а бе што е битно што колатерално цел булук свадбари се лансираат у орбита, се рекетитираат училишта и болници полни со избеглици ... важна е кравата ... ебала ги крава ...
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 21:36

Важно е животинчето, како не е...

И не е такво шо можи да удри назад па да му ги истера очите на тој неписмениот.

Имаше еден коментар на 24 сата во смисол оти не оди да удира мечка така тој грозниот.

Чоек, на сите страни одоколу изнапишано дека се работи за ретко и заштитено животно кое не треба да се гиба, тој генијот ојде да го удира фокичето.

Скапан еден невоспитан неписмен створ мртов во душата!!! Цк, не е за во Хаг... за по кратка постапка е!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 21:42

concrete напиша:..зачитав за ова македонецов кој тепал морска крава, ама го загледав текстот за МЛАДА СТУДЕНТИЦА ПРЕСТРАШИЛА ДОКТОРЕ...па налетав на класичен курс за напреден маркетинг и пропаганда...демек  сликаш некое дете маскирано у студентка фармакологије, и даеш 23 години и изјава:
- zainteresirala sam se za kemijsku sintezu još početkom srednje škole a pri kraju srednje već sam se time bavila ozbiljnije. Bavila sam se ekstrakcijom kemijskih elemenata iz biljaka, istraživala sam također hormonalne uzroke starenja kože i probleme gubitka kolagena - priča nam studentica - Na kraju sam naišla na publikaciju koja se bavila tim pitanjem. Uspjela sam dobiti istraživački staž na Državnom Sveučilištu u Scrantonu, tijekom kojeg sam radila pod vodstvom prof. Mathewa Atkinsona. Upravo tada sam uspjela dobiti tu supstancu.
А тој . Mathew Atkinson продаа некоја муда за бубрези, на наивни женски по свет...али за да би тоа одело и у Хрватска, за локален пазар...  то мора изјумјети млада загорка генијалног ума... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
И ни мање ни више hormonalne uzroke starenja kože Very Happy Very Happy Very Happy   тоа дури ни вуду шамани нажалост незнаат..

Хахаххахааааахахааааа

Да...

И друго забележав, сите реклами за препарати за кожа (на лицето посебно) се со модели до 20 години.... Имаше лореал само кампања со позрели познати жени. Глумици главно. На Енди МекДауел ми текнува вака од прва.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Чет Jул 31 2014, 21:44

Оф мори чучулиго ..ништо не си разбрала ....

.... настанот е преувеличан, премногу се експонира ....и што е најважно премногу се нагласува ...македонец ..

..е сега ... разбра ли ...

... настанов ..како таков ... не би требало да земе повеке од десет секунди и тоа при крајот на ...само во едни вести .. а не да биде ударна вест ...

... да не треба сега да постирам видеа ... од покољ на китови и делфини по морињата .. кои патем се секодневие ...
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 21:51

Оооооооо па тебе те боли дека исплива нашата нечоечност, неписменост, нецивилизираност......

Те разбирам.

Инаку, не се согласувам дека се потенцираше македонштина таму... Хрватите дури и обвинија посебно друга етничка група (бар дури јас следев сеуште беше таков момент)

И не, немој ти се молам да ги постираш то таквите видеа.

И знам дека не се само Јапонците, туку и Нордијците имаат такви практики и не ми е јасно како живеат со самите себе, ама немој ... уствари шо сакаш прај. Твоја работа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Чет Jул 31 2014, 22:06

чучулига напиша:Оооооооо па тебе те боли дека исплива нашата нечоечност, неписменост, нецивилизираност......

Те разбирам.

Инаку, не се согласувам дека се потенцираше македонштина таму... Хрватите дури и обвинија посебно друга етничка група (бар дури јас следев сеуште беше таков момент)

И не, немој ти се молам да ги постираш то таквите видеа.

И знам дека не се само Јапонците, туку и Нордијците имаат такви практики и не ми е јасно како живеат со самите себе, ама немој ... уствари шо сакаш прај. Твоја работа.

Да, да да...

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/1272719/makedonski-ilegalac-istukao-sredozemnu-medvjedicu/
http://dalje.com/hr-hrvatska/udarao-sredozemnu-medvjedicu-makedonskog-ilegalca-protjerali-iz-hrvatske/516728
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/incident-na-pulskoj-plazi-makedonac-uznemiravao-sredozemnu-medvjedicu---346238.html

а од видеото се гледа едно ептен големо тепање....


http://vijesti.hrt.hr/makedonac-na-plazi-izudarao-sredozemnu-medvjedicu

king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 22:11

Не удирал. Сега го видов видеото. Сакал да го погали и да испадни важен.

Шо му требало да се замислува шептач на морски животинки не ми е јасно. Гениј на годината!

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king Чет Jул 31 2014, 22:13

чучулига напиша:Не удирал. Сега го видов видеото. Сакал да го погали и да испадни важен.

Шо му требало да се замислува шептач на морски животинки не ми е јасно. Гениј на годината!


Е јбг .... чоекот сакал да го погали животното ,...

... ама ова хрватските медиуми ..галење го превеле како ... истукао, ударао, изударао, претукао   итн..


Оооооооо па тебе те боли дека исплива нашата нечоечност, неписменост, нецивилизираност......

Ооооооооо ..од кога е нечовечност, неписменост, нецивилизираност...... да сакаш да погалиш некого?


Последната промена е направена од king2 на Чет Jул 31 2014, 22:17. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 22:16

Арно ама (сега читам) луѓето шо го видоја видеото корегираат.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Чет Jул 31 2014, 22:33

[quote="king2"]
чучулига напиша:

Оооооооо па тебе те боли дека исплива нашата нечоечност, неписменост, нецивилизираност......

Ооооооооо ..од кога е нечовечност, неписменост, нецивилизираност...... да сакаш да погалиш некого?

Неписменост е дека имало пишанија на поќе јазици да не се гиба животинчето а чоекот не ги читал.

Нечоечност и нецивилизираност па, да гибаш ретко диво животинче само оти тебе така ти чини.... ама да... неписмениот не прочитал дека не треба да го гиба.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Пет Aвг 01 2014, 00:52

....не е лошо сега  некоја македонска цивилизирана невладина, да контактира со некои норвежани, данци или кои беа ..кои од хоби КАСАПАТ туљани и да ги замолат да поштедат едно 100 комада за кои невладиниве и би платиле по некоја сорос свотичка дотичните да се напијат пиво. Фершпед, сигурен сум... бесплатно ќе организира транспорт и нега во соодветни услови, а нашиот амбасадор во Загреб со пригодна манифестација на пријателство меѓу хрватите и македонците ќе ги пушти да пливкаат туљаниве у кварнерски залив.
И ќе стаат табли дека истите се фини љубезни суштества кои немаат ништо против од галкање...И се ќе си дојде на место... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига Пет Aвг 01 2014, 01:22

AAAaaaaaaaaaхххххххххххх

Доброто старо одвелкување од внимание.....

демек не е крив тој шо го јал зелникот, крив  е тој шо му го дал....

Па да,

Држ ми го копилето да са посмеам на копиљашката.

Ај господине конкрит измислете филтер. Бај д веј јас сум ремовка. Населба во Битола - Ремо.

И да, то таму во Данските острови шо касапат делфини ко доказ за машкост е лошо.... многу лошо.... уствари, нечоечно....

шо прајме дека овде ко доказ за машкост се касапат жени?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete Пет Aвг 01 2014, 09:57

чучулига напиша:AAAaaaaaaaaaхххххххххххх

Доброто старо одвелкување од внимание.....

демек не е крив тој шо го јал зелникот, крив  е тој шо му го дал....

Па да,

Држ ми го копилето да са посмеам на копиљашката.

Ај господине конкрит измислете филтер. Бај д веј јас сум ремовка. Населба во Битола - Ремо.

И да, то таму во Данските острови шо касапат делфини ко доказ за машкост е лошо.... многу лошо.... уствари, нечоечно....

шо прајме дека овде ко доказ за машкост се касапат жени?

...демек Чучулиго,страва ужас и тиха језа си.. Very Happy  јас најдобро само мислев. Го погледав синоќа доцна на ТВ видеото од " тепањето "  на Monachus monachus , но сигурен сум дека  неписмениот див гасарбајтер од Македонија, освен што најнаивно си помислил дека и фоката си сака да биде погалена ко јагнињата од трлата у неговото Шарпланинско село, ама ништо друго и не направи.. Се забораил чоекот, всушност како неписмен..непрочитал известување каде се наоѓа и за какво ретко живинче станува збор. И ај што го казниле, ама незнам што па до толку сељачки се однесуат ко најселската свекрва со чаршафот од постелата на новата снаа....сабајлето... Very Happy  Very Happy  Very Happy 
А она со стоте нордиски фоки и не ми беше така лоша идеа, ем заради спасот на тие суштества, ем заради промоција на Македонија која сите кај ќе стигнат по наредба на педофилистичарите ја пљукаат..ем мислам дека викинзите еднаш веќе се одомаќиле на Јадранот, па можат и викиншките фоки... Wink 
Што ти би заради тоа да ме напраиш репа.., ич не ми е јасно...., па и да си ремовка ко што велиш Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот