ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска економија

+16
gestapo
Прч
izotop
Laba
jambo
VOL
OSA
ribar
Sahara raj
YAS
Centarec
кнез
чучулига
Arhimed
king
concrete
20 posters

Страна 9 of 27 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 27  Next

Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL Пет Јан 02 2015, 15:55

Centarec напиша:да не знае некој добра хед хантинг агенција во скопје?
ima de. sto sakas da ti lovat..

sakas clanovive so jabuka u usta na ajncer, ili u mrezasti carapi, zavisi od ukus musterije Cool .
ili si imas muka so komsiluk.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by jambo Пет Јан 02 2015, 16:43

hi...hi...koj si ima muvu na kapu vika is....
cel komsilk e kude tebe ...kd te nema.....
mora i ja da fatu red...hi....hi.. Laughing

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Пет Јан 02 2015, 16:47

Centarec напиша:да не знае некој добра хед хантинг агенција во скопје?

Знам дека има неколку а дали се добри не знам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Пет Јан 02 2015, 17:18

https://www.pedersenandpartners.com/about

http://www.esc.com.mk/default.html

Овие на интернет ги најдов. Колку се, како се, шо се, појма немам.

То е кај нас тежок бизнис оти, големите риби шо хедхантерите сакат да ги закачат оти им се неопходни за да опстои бизнисот, обично имаат свои ЧР (HR) одлично развиени оддели.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Пет Јан 02 2015, 18:47

фала чучулига!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Пет Јан 02 2015, 18:49

Молам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Нед Јан 04 2015, 13:58

за одлив на пари во земји како белизе и кипар нема никаков проблем, али за бакшиш на келнер од 20 денара идат казни пломби и жути ленти. ако пак да си ги гласате малце ви е Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 14:05

Ти центарец ништо незнајш очигледно.

Таквите земји се инвеститори! Ене од Девствени Острови планирале леарница да отворат бе ееееееј, а шо то кафани мафани... тие шо фабрики ќе отворат а? 

ц ц ц, основни непознавања бееееее!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Нед Јан 04 2015, 14:08

ама мора да се плати данок, за да била жива државата. : )))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 14:12

Па како!

Од каде инаку то островите би можеле да отворат бизниси овде?

Не се будали да инвестират во умрена држава!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Саб Јан 24 2015, 08:48грујо мисли дека хеџ фондови, банки и остали финансиски институции појма немаат дека на ова парче земја не постои човек кој е способен да работи според стандардите на фирмите кои он замишља да ги привлече.

и демек тоа ке било најголем ќар од економскава зона. се некако мислам дека белизе далеку почна да им се гледа.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Саб Јан 24 2015, 09:00

Па па па.... 

не ми се верва шо се' изнаслушав, само овај пат ич не беше смешно.

Ах бе народе на какви глупости си паѓал ти.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Саб Јан 24 2015, 09:19

Centarec напиша:

грујо мисли дека хеџ фондови, банки и остали финансиски институции појма немаат дека на ова парче земја не постои човек кој е способен да работи според стандардите на фирмите кои он замишља да ги привлече.

и демек тоа ке било најголем ќар од економскава зона. се некако мислам дека белизе далеку почна да им се гледа.
Добро бе човек , не претеруј... сепак е прилепски дипломец, а не харвардски Very Happy Very Happy Very Happy
Што очекуеш, никад не ми било јасно...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Саб Јан 24 2015, 09:21

чучулига напиша:Па па па.... 

не ми се верва шо се' изнаслушав, само овај пат ич не беше смешно.

Ах бе народе на какви глупости си паѓал ти.
Глуп народ Чучулига, глуп народ овдешен, а круша под круша паѓа......., ти да не си мислеше дека Грујо е Финец???? Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Саб Јан 24 2015, 09:23

пак го вреѓаш народот, не ми се допаѓа тоа.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Саб Јан 24 2015, 09:26

Centarec напиша:пак го вреѓаш народот, не ми се допаѓа тоа.
.....не го вреѓам, се гледам у огледало..... Cool
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Саб Јан 24 2015, 09:26

Толку апла да се дезинформира конкретен и да се манипулира е бетер и од катастрофа.

Не зборам јас ни било кој обичен граѓанин, Премиерот на Републиката збора!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Саб Јан 24 2015, 09:28

чучулига напиша:Толку апла да се дезинформира конкретен и да се манипулира е бетер и од катастрофа.

Не зборам јас ни било кој обичен граѓанин, Премиерот на Републиката збора!
Хммммм, ај нек оди Премиерот тоа да им го збори на данците на пример.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Нед Јан 25 2015, 10:05

какво време доаѓа, грујо да е паметен за да си го спаси гзот, ке договори техничка влада и ке си се тргне на предвремени уште пролетва и ке ги остаи дибециве од сдс да го лапаат немиен пошто доаѓа најтешкиот период што он го потврди со континуитетот на неодговорното владеење поставено од неговиот ментор бц.

ме интересира кој хаарп и кемитреилс ке ги измислат неговите трубадури за финансискиот и економски колапс на државата кој е неминовен.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Нед Јан 25 2015, 11:12

капак на се, нашата ценета институција премиер, најави дека се ова ќе се одвива во центарот на градот : )))смоле едно ако више се спрдаваш со ретардираните твои послушници, види canary у лондон кај е изграден. него пак сакаат некое срање да напраат у центар пошто им е непребол.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Нед Јан 25 2015, 12:52

сега загледав...што тоа ќе се случува во центарот на градот???
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 15:38

среќа наша што сме врзани со еврото.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Пон Јан 26 2015, 15:42

се случи нешто?

јас од сабајле пуштив џез и си дадов одмор...

денес ништо не пратам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 15:46

ништо посебно, само коментирам на среќата како фактор. ете може вчера немавме среќа со 4 пенала и 5 зицери ама веќе денес фортуната е наша страна барем од економски гледна точка. ете го и конкрит ќе се сложи со мене во една друга тема каде што експертски кажа дека ова нема нас да не погоди Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by чучулига Пон Јан 26 2015, 15:47

да пуштам цнбц велиш?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 9 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 27 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот