ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 00:37

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?
Или па зајакнување на некоја друга која би ја засенила онаа на оние кој мислат дека од бог само ним им е доделено правото да владеат?

Мислам сега засега ... не ...
... затоа како што видовме во поблиското минато сдсм ним им се нафрли со поголема жестина неголи на владеачката партија ...
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 00:39

Ima seriozna opoziciska partija.Toa sto se obiduvas da ja proturis tezata na kuririte, deka vlasta e dobra ,ama opozicijata ne cini,ne znaci i deka ke uspees....

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 00:44

ХА аааааааа
сериозна ... со аматерски монтировки на аудио и видео материјали 
... иди бегај таму, сокриј се и покриј се ...
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Пет Дек 19 2014, 00:45

YAS напиша:Ima seriozna opoziciska partija.Toa sto se obiduvas da ja proturis tezata na kuririte, deka vlasta e dobra ,ama opozicijata ne cini,ne znaci i deka ke uspees....
Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Head_in_the_sand
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 00:48

E pa zatoa sto si ja kriete glavata ko noj vo pesok pastirot vi ja unisti drzavata.Posle Buanko ke vi e kuif...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 01:06

Знаев дека имаш искривена перцепција ...
..и сериозен проблем со поимањето на работите ...
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:12

Mislis od dpmneovska gledna tocka???Zalam Kingu,no jas ne sum od onie koi veruvaat vo pastirot i partijata.Jas veruvam vo narodot.Onoj istiot koj konecno ke stavi kraj na diktaturata....

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Пет Дек 19 2014, 01:20

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Zau10
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:22

Ciglo,ne bidi naiven.Stefce i Bucko ne se opozicija.Toa taka vas ve lazat u stab...I moram da zabelezam deka odlicno znaes kade da gi baras kvazi opozicionerite koi pastirot ti se obiduva da gi podmetne za vistinska opozicija...Od sram i strav vo zemja propadnaa,sto naskoro ke vi se sluci i vam...


Последната промена е направена од YAS на Пет Дек 19 2014, 01:23. Мислењето е променето 1 пати

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Пет Дек 19 2014, 01:23

YAS напиша:Mislis od dpmneovska gledna tocka???Zalam Kingu,no jas ne sum od onie koi veruvaat vo pastirot i partijata.Jas veruvam vo narodot.Onoj istiot koj konecno ke stavi kraj na diktaturata....
да се надеваме , да се надеваме  никој не е ко Бог , пардон  ко народот...
..уште да најдеме негде диктатура , па да и стави тој народец крај..и онака се улежа од неактивносст откако му ги транзиционираа фабриките и остана без работа.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:25

concrete напиша:

да се надеваме , да се надеваме  никој не е ко Бог , пардон  ко народот...
..уште да најдеме негде диктатура , па да и стави тој народец крај..и онака се улежа од неактивносст откако му ги транзиционираа фабриките и остана без работа.... Cool
Pa diktaturata e najdena i identifikuvana.samo ti ne mozes da ja zabelezis,zatoa sto so glavata vo pesokot ja baras kvazi opozicijata formirana od pastirot ti...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:26

YAS напиша:
concrete напиша:

да се надеваме , да се надеваме  никој не е ко Бог , пардон  ко народот...
..уште да најдеме негде диктатура , па да и стави тој народец крај..и онака се улежа од неактивносст откако му ги транзиционираа фабриките и остана без работа.... Cool
Pa diktaturata e najdena i identifikuvana.Samo ti ne mozes da ja zabelezis,zatoa sto so glavata vo pesokot ja baras kvazi opozicijata formirana od pastirot ti...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Пет Дек 19 2014, 01:28

YAS напиша:Ciglo,ne bidi naiven.Stefce i Bucko ne se opozicija.Toa taka vas ve lazat u stab...I moram da zabelezam deka odlicno znaes kade da gi baras kvazi opozicionerite koi pastirot ti se obiduva da gi podmetne za vistinska opozicija...Od sram i strav vo zemja propadnaa,sto naskoro ke vi se sluci i vam...
....king нешто праша  и никаде не го спомна нит стевче нит бучко, колку читам напишал: може ли....Македонија.....сериозна опозициска партија...
 а ти од испод песок му дофрлаш...:Ima seriozna opoziciska partija.Toa sto se obiduvas da ja proturis tezata na kuririte, deka vlasta e dobra

...кој за што, ноевите за добрата сдсм-сорос опозиција и лошата лоповска власт Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:32

Pa ne sum jas vinoven sto treba da procitate vo kurir koja e vistinskata opozicija.A toa se znae.Za koi pastirot ke kaze,tie se vistinska opozicija.A on zasega vi objasnuva deka toa se Stefce i Bucko.Ili si ja propustil lekcijata?Ne se slusa dobro so glavata u pesok???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Пет Дек 19 2014, 01:32

YAS напиша:
YAS напиша:
concrete напиша:

да се надеваме , да се надеваме  никој не е ко Бог , пардон  ко народот...
..уште да најдеме негде диктатура , па да и стави тој народец крај..и онака се улежа од неактивносст откако му ги транзиционираа фабриките и остана без работа.... Cool
Pa diktaturata e najdena i identifikuvana.Samo ti ne mozes da ja zabelezis,zatoa sto so glavata vo pesokot ja baras kvazi opozicijata formirana od pastirot ti...
..кој ја индентификува???   Шерлок Зајко и Др. Шеќерна??? Или и некој залижаан батлер?? Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 01:35

concrete напиша:
YAS напиша:Ciglo,ne bidi naiven.Stefce i Bucko ne se opozicija.Toa taka vas ve lazat u stab...I moram da zabelezam deka odlicno znaes kade da gi baras kvazi opozicionerite koi pastirot ti se obiduva da gi podmetne za vistinska opozicija...Od sram i strav vo zemja propadnaa,sto naskoro ke vi se sluci i vam...
....king нешто праша  и никаде не го спомна нит стевче нит бучко, колку читам напишал: може ли....Македонија.....сериозна опозициска партија...
 а ти од испод песок му дофрлаш...:Ima seriozna opoziciska partija.Toa sto se obiduvas da ja proturis tezata na kuririte, deka vlasta e dobra

...кој за што, ноевите за добрата сдсм-сорос опозиција и лошата лоповска власт Very Happy Very Happy Very Happy
ХЕ ХЕ ХЕ ...

Него у памет во и низ уста му е само ...

диктатутра, диктатура и само диктатура ...

..и папагал да беше ќе му здосадеше да  едно те исто повторува ....


... и стварно ... мислам дека ни од далеку нема појма што значи диктатура ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:36

C c c...Ocigledno znaes koja e vistinskata opozicija.Samo teras inaet.No podobro da priznaes nekogas otkolku nikogas.Polesno ti e sega koga prizna???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Пет Дек 19 2014, 01:36

YAS напиша:Pa ne sum jas vinoven sto treba da procitate vo kurir koja e vistinskata opozicija.A toa se znae.Za koi pastirot ke kaze,tie se vistinska opozicija.A on zasega vi objasnuva deka toa se Stefce i Bucko.Ili si ja propustil lekcijata?Ne se slusa dobro so glavata u pesok???
..што ти е упорност , јеботе благи бог и папагалски ум. Остај сеа жута штампа, што кажуе пастирот  и ова она..
Прашањето е може ли во Македонија да се појави нешто респектабилно , нешто што би можело во некое историски догледно време кое не се дефинира со вечност , некој како во Словенија , а еве сега во Шпанија да ја замени власта која од долго владеење ќе се забораи каде е и што треба да прави... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:41

concrete напиша:

..што ти е упорност , јеботе благи бог и папагалски ум. Остај сеа жута штампа, што кажуе пастирот  и ова она..
Прашањето е може ли во Македонија да се појави нешто респектабилно , нешто што би можело во некое историски дигледно време кое не се дефинира со вечност , некој како во словенија , а еве сега во шпанија да ја замени власта која од долго владеење ќе се забораи каде е и што треба да прави... Very Happy Very Happy Very Happy
E sto ti pagaat na um sega tvoite od stab???Mislam na papagalite,tie zombiranite de...Inaku badijala ke bide  seriozno da diskutirame na taa tema,od ednostavna pricina sto bilo kakva i bilo koja opcija da se pojavi,vie ke pocnete da plukate,kako sto pravite so studentite,koi nitu se partiski oboeni,nitu pak imaat politicki baranja.Mnogu dobro znaes deka za vas koj ne veruva vo pastirot i partijata toj e predavnik...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 01:41

concrete напиша:
Прашањето е може ли во Македонија да се појави нешто респектабилно , нешто што би можело во некое историски догледно време кое не се дефинира со вечност , некој како во Словенија , а еве сега во Шпанија да ја замени власта која од долго владеење ќе се забораи каде е и што треба да прави... Very Happy Very Happy Very Happy
Крив сум што поставувам незгодни прашања.... Twisted Evil Twisted Evil
..инаку нема да добиваш такви безвезни одговори ко во постот над овој ..
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by YAS on Пет Дек 19 2014, 01:45

Ne bre.Ne postavuvas nezgodni prasanja.Samo odgovorite koi gi dobivas se nezgodni.Bidejki go razgoluvaat en kleine diktator,sto e nedoipustivo,za vas poim.Se prasuvam,da ne ti zamerat i sto go citas toa sto go pisuvam...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by чучулига on Пет Дек 19 2014, 10:16

Сите партии на домашнава политичка сцена се сериозни.

Јас посакувам несериозна а во исто време високо умна опција.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by кнез on Пет Дек 19 2014, 10:53

Темава е многу добра и ја мачи Македонија веќе подолго време.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by чучулига on Пет Дек 19 2014, 10:57

Кнез,

не можи да се речи дека нема Македонија сериозна опозициска партија. Едноставно, то не е точно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by кнез on Пет Дек 19 2014, 14:58

Чучулига види го тематсково прашање и ќе видиш колку е тоа сложено  на прв поглед.
Прво дали е можно создавање што би значело дека треба да се испита тлото дали тука може да изрти и опстои такво нешто.
Кој тоа прави проблем и не сака таква појава?
Прво владата и второ сегашната опозиција.
Значи тие колку и да се раскарани во случајов имаат заеднички интерес и ќе работат заедно со сите сили да го спречат тоа зошто тоа би значело нивно паѓање од сегашните позиции.
Ова пак наведува на заклучок дека тлото за да изрти таква појава ќе биде загадено и ќе му се ставаат секакви можни препарати да ртулецот не проникне
Тоа е за амбиентот во кој би требало да се појави такво нешто.
Сега за тоа што е сериозна опозиција.
Па најточна дефиниција би била се она што не е сегашната опозиција.
Сериозна опозиција мора да има квалитетни луѓе без контраверзен или криминален багаж,кој ќе даваат подобри предлози или уште пошироко алтернативи и различни орентации
Јас мислам дека е можна таква алтернатива зошто инаку би немало надеж во Македонија.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија? Empty Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот