ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колумни, интервјуа ...

+11
Зугра
Arhimed
Laba
VOL
Прч
ribar
чучулига
Centarec
кнез
king
YAS
15 posters

Страна 2 of 23 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 10:36

Бла, бла, бла ...
..е тоа ќе кажам ... за утринското свирање излазеќем ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Саб Јан 03 2015, 10:45

A nema da prodolzis da verglas osum puti, devet puti ???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 10:48

Стално .... кога ќе осетам потреба .... да ве спуштам од облаци ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Саб Јан 03 2015, 10:55

king напиша:Стално .... кога ќе осетам потреба .... да ве спуштам од облаци ..

Sto stalno?Ke izigruvas zombiran papagal i ke verglas osum puti, devet puti ???

PS. Kade e ikonata za ... nemi se veruvaaaaa...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 11:02

Верувањето неверувањето е ствар на религиите ...
... а она девет десет пути е суровата реалност ...
..од која џабе се трудите да побегнете ...
..која стално треба да ви се тура под нос а малку почнете да полетуете кон облаците ...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Саб Јан 03 2015, 11:17

Gledam deka si vo kriza , pa se povlekuvam.Razgovorot ke go prodolzime koga recnikot ke go zbogatis so poveke zborovi, osven osnovnite osum puti, devet puti....

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 11:18

Сигурно  наскоро ќе биде збогатен со ... десет пути ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Саб Јан 03 2015, 11:27

Jok, ovoj pat falsifikati i nasilno menuvanje na voljata na narodot nema da pomine.A ti ke go zbogatis recnikot so "ua Grujo"...Колумни, интервјуа ... - Page 2 1480 Колумни, интервјуа ... - Page 2 1480

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 11:32

YAS напиша:Jok, ovoj pat falsifikati i nasilno menuvanje na voljata na narodot nema da pomine.A ti ke go zbogatis recnikot so "ua Grujo"...Колумни, интервјуа ... - Page 2 1480 Колумни, интервјуа ... - Page 2 1480
Фалсификати постојат само во пореметените од порази сдсмоФски мали мозоци ...
... а тоа   ovoj pat ... веќе бар пет пати е чуено ... многу веројатно уште пет пати дека истото ќе се вергла ....
... а ако и дојде до промена, разбира се ... после едно 20-30 години ...  тешко да калифот ќе биде од сдсм ... тие ..сдсмоФци одамна ќе бидат заборавени ..
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Centarec Саб Јан 03 2015, 11:33

да ти кажам и ја го чекам моментот кога ветрот ке задува у некој друг смер...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Саб Јан 03 2015, 11:39

king напиша:
YAS напиша:Jok, ovoj pat falsifikati i nasilno menuvanje na voljata na narodot nema da pomine.A ti ke go zbogatis recnikot so "ua Grujo"...Колумни, интервјуа ... - Page 2 1480 Колумни, интервјуа ... - Page 2 1480
Фалсификати постојат само во пореметените од порази сдсмоФски мали мозоци ...
... а тоа   ovoj pat ... веќе бар пет пати е чуено ... многу веројатно уште пет пати дека истото ќе се вергла ....
... а ако и дојде до промена, разбира се ... после едно 20-30 години ...  тешко да калифот ќе биде од сдсм ... тие ..сдсмоФци одамна ќе бидат заборавени ..
Ajde de , ne se vadi sega.Nema da bide prv pat da se svrtis protiv Gujokio.Veke videno... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Нед Јан 04 2015, 17:24

Za ova ne treba komentar ...


ПИСМО ДО НЕПОЗНАТОТО БИРОКРАТЧЕ: Дали денес му ја бакна раката на Шефот?

Мило мое исплашено бирократче,
Дали денес му ја бакна раката на Шефот? Дали ти се насмевна кога те погледна онака благо, татковски. И самиот знаеш дека тоа… не е добро. Дека Шефот е најопасен кога така ќе се насмевне.
Загрозена ти е позицијата, душичке моја напатена? Ти се тресе фотељката? Ма, јок. Не е земјотрес. Тоа надвор маршираат некакви студенти кои не постојат, извикуваат пароли кои не се слушаат, носат транспаренти на кои ништо не пишува. Ништо што тебе би те засегнало. Ти си на безбедно. Пикни си ја главата подлабоко во топлиот партиски песок и продолжи да штанцаш од тоа закончињата.
А јас како дел од непостоечките, можам само од срце да ти се извинам, бидејќи овие безобразни студенти и мрзливи професори, ти ги расипуваат есапите, ти го реметат комодитетот и ти го одземаат раатот. Сега, ќе треба да работиш 48/7, да читаш латиница, да толкуваш графикони, или да ги заокружуваш оние кои не се од вашите. Ќе треба да создаваш контра-реалност во која контра-студентите и контра-професорите ќе маршираат на контра-протести по контра-улици. Не ти е лесно, мило мое исплашено бирократче.
Знаеш зошто?
Затоа што надвор, низ улиците и плоштадите се освојува слобода. Со свирчиња, насмевки и отворени срца. Со мегафони, огнени говори, младешки ентузијазам и високо подигнат среден прст во правец на твојот Шеф. Со некои нови барања за ослободување од стегите, притисоците, уцените, манипулациите и подметнувањата. Веќе не се во прашање законите што ги штанцаш, ниту, пак, е битен твојот Шеф и неговата опака насмевка. Законите ионака постојано се менуваат, шефовите ионака паѓаат (сами од себе или со блага асистенција), ама она што ќе остане е нешто многу поголемо, мило мое исплашено бирократче.
Ќе остане каузата. Ќе остане свеста за сопствената сила како отпор против забеганоста на власта. Ќе остане освоената слобода. Од која се плашат сите шефови и нивните шефови. Сегашни и идни.
фејсбук статус на Гордана Попсимонова

http://grid.mk/read/news/509400725/9463583/pismo-do-nepoznatoto-birokratche-dali-denes-mu-ja-bakna-rakata-na-shefot

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 17:30

Длабок наклон до госпоѓата!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Нед Јан 04 2015, 18:59

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Fc057310

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 19:02

Бацирака и бациразноразниработи не ценам.

Јасно изречен став ценам!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Centarec Пон Јан 05 2015, 11:08

кинг само што докажа дека грујо=бранко

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by ribar Пон Јан 05 2015, 11:22

king напиша:Колумни, интервјуа ... - Page 2 Fc057310
Силиката е супер Охрид покрај езеро ,Батата -келавиот сега е во ДПМНЕ-небањати.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by YAS Пон Јан 05 2015, 11:31

Pa se znae deka vo dpmne se sobrani site poltroni ...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Пон Јан 05 2015, 11:34

ribar напиша:
king напиша:Колумни, интервјуа ... - Page 2 Fc057310
Силиката е супер Охрид покрај езеро ,Батата -келавиот сега е во ДПМНЕ-небањати.
Па не е до толку луд за да оди по умот на зајкото и шекерната ...
..видел чоекот колку е саатот во сдсм ...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by кнез Пон Јан 05 2015, 13:10

Кинг.мислиш дека преку цвикерите му го гледа саатот на Бане и видел дека му е застанат? Very Happy Surprised

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Centarec Пон Јан 05 2015, 17:49

king напиша:
ribar напиша:
king напиша:Колумни, интервјуа ... - Page 2 Fc057310
Силиката е супер Охрид покрај езеро ,Батата -келавиот сега е во ДПМНЕ-небањати.
Па не е до толку луд за да оди по умот на зајкото и шекерната ...
..видел чоекот колку е саатот во сдсм ...

не е за фалење ваков човек да имаш у партија Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 08:07

Колумната на Сашо Кокаланов во Слободен Печат

http://libertas.mk/соба-им-је-мала-али-кујча-велика/
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by king Вто Јан 20 2015, 08:13

Слабо ....
..не го д...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 08:23

Оти бе кинг? види шуба идеја му дава на Миле за развојот на бизнисот со недвижности Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Прч Вто Јан 20 2015, 11:43

Ова е голема чест за Миле Јанакиевски ... по весницине колумни пишуваат за него! Не рекле за џабе Србите: “за добрим се коњем прашина диже“. 

Cool
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Колумни, интервјуа ... - Page 2 Empty Re: Колумни, интервјуа ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 23 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот