ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашите видео игрици

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by VOL Вто Aвг 04 2015, 18:39

idealna sprava za igranje-nadrveno dugme za pukanje, meki lesnopodvizni kontroli za levodesnonaprednazad, so audio efekti ako se dirkaat ponezno, konzolava moze I da se "stopi" uz uzdisaji I stenkanje.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Вашите видео игрици - Page 2 Controller-t-shirt
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Вто Сеп 08 2015, 16:32

Во најава  PC верзија ... почетокот на 2016 ... гледајте видеото на 1080 HD


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Нед Сеп 27 2015, 11:45

Неколку мои скринпринтови од пред некој ден....

Вашите видео игрици - Page 2 B6c2fn

Вашите видео игрици - Page 2 Fcqubs

Вашите видео игрици - Page 2 2latv77

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by VOL Нед Сеп 27 2015, 13:17

Mi-26 u pozadina ko podmornica so rotor Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Нед Сеп 27 2015, 13:30

угол обзора Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Пон Окт 05 2015, 22:14

Уште неколку принтови

Вашите видео игрици - Page 2 91e1dg

Вашите видео игрици - Page 2 Vgil3n

Вашите видео игрици - Page 2 2ymgfeq

Вашите видео игрици - Page 2 6st4xt

Вашите видео игрици - Page 2 29evd4

Вашите видео игрици - Page 2 2100fbr

Вашите видео игрици - Page 2 2m42l4m

Вашите видео игрици - Page 2 21b5i13

Вашите видео игрици - Page 2 2eogsu9

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Сре Окт 07 2015, 00:59

Maмуимибам ... ја одложија за 2016 ...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 00:14

Нема потреба од коментар
_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Сре Дек 16 2015, 01:07

Call of Duty Black Ops 3

и покрај тоа што е над 70 гига ... ја симнав инсталирав и свртив ... јблг ... франшиза, ништо, поразлично од предходните, извонредна графика на која за жал и немаш многу време да и се восхитуваш бидејки играта е едноставно набиена со брза акција и адреналин ... исто како и  предходните на играчот не му дозволува слобода во играњето мора таму и таму, така и така да се одигра ... премногу е линеарна ...
... и трето ... исто и оваа е прекратка ... едно попладне и готова е ... завршена ...

... но во секој случај иако во серијалот Call of Duty веќе се е видено, вреди да се изигра ..._________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Сре Дек 23 2015, 23:03

ИЗЛЕЗЕЕЕЕ!!!

Rainbow Six Siege


..тактички шутер од прво лице ...
.... сега ја симнувам ...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Чет Дек 24 2015, 00:31

Ај ај ај ... уште оваа ми фалеше


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Нед Дек 27 2015, 22:20

Хихихи... една поинаква Лара .... со мал пач играта се така средува... Twisted Evil Twisted Evil


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Пет Јан 01 2016, 13:17

Супер игрица со супер графика ... ХОРОР ...

Dying Light
экшн-игра на выживание от первого лица. Действие игры разворачивается в огромном и опасном открытом мире. Днем вы бродите по городу, опустошенному загадочной эпидемией, пытаясь найти боеприпасы и изготавливая оружие, которое поможет вам в борьбе с полчищами безмозглых кровожадных врагов, порожденных чумой. Ночью охотник сам становится добычей, так как сила и агрессивность зараженных растет. Но еще более смертоносными оказываются ночные хищники нечеловеческого происхождения, покидающие свои логова в поисках пищи. Вам придется применить все свои навыки и использовать любые средства, чтобы дожить до рассвета.
_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Саб Јан 02 2016, 23:12Ako не ги одложат и излезат 10, 8, 5 и 2 на коњ сум ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Нед Јан 10 2016, 12:11

Уф уф ... ајде уште две недели .... Лара е Лара

Вашите видео игрици - Page 2 2hxu4pg

интересни моменти од гејмплејот


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Сре Ное 09 2016, 18:29

Добра свемирска пуцачина ....

Everspace_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Сре Ное 09 2016, 18:41

Уште една франшиза ...  масовна распаљотка .... на тема WW1, што  е вистинска реткост во игрите

Battlefield 1_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Пон Јун 05 2017, 23:50

Моментална ми преокупација и арчење време ....

ЈБГ...франшиза ... но не е од типот трчи пукај туку  бара нерви за играње

sniper ghost warrior 3


...видеото подоле е со срање квалитет во однос на она што стварно се добива во играта_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Нед Jул 09 2017, 00:16

За разлика од последната во серијалот Сall of Duty Infinite Warfare чие дејствие беше распослано по Сончевиот систем....
... во очекување е новата Call of Duty WW2 која пак не враќа во втората светска војна....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Нед Јан 21 2018, 00:54

Call of Duty WW2

и мисијата која ме намучи .... ебем ти летање со тастатура...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Сре Мар 06 2019, 12:13

Пред десетина денови излегоа, ги симнав и завртив...
... ебем ти политика и политичари ..играј игрици ...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by king Саб Мај 01 2021, 14:41

https://telefoni.mk/reviews-795-masovni-bonusi-za-sefovite-i-pokraj-debaklot-so-lansiraneto-na-cyberpunk-2077.html

Шо го тупат....
...играта е феноменална, уникатна приказна и ликови...
... ја незнамда досега е направена игра која нема багови...
... инаку играта ја пројдов без никакви посериозни проблеми (верзија 1.12) ... ситни багови со појавување и исчезнување на тотално небитни ликови и возила од опкружувањето, закочување на играта после читањето на е-книгите кое се решава со двојно стискање на ескејп, најсериозен баг на кој налетав е на двапати пропање во „провалија“ кроз „шупливи“ текстури.... и тоа е тоа...
... мала замерка за управувањето на возилата.... движењето лево десно со нив .... премногу реагираат на командите од тастатурата.... а и возењето од прво лице е потешко, видливоста и не е баш најдобра...
... а оние што се жалат на „трзање“ на играта... нек си проверат колку непотребни процеси и програми им работат во позадина и непотребно трошат ресурси на компјутерот...

.... и покрај се, играта е одлична, заеби неугодности, не барај влакна во јајцето,  внеси се во приказната и нема проблеми, уживањето е загарантирано...

п.с. на

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/?BH=13

има интересни модификации... Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вашите видео игрици - Page 2 Empty Re: Вашите видео игрици

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот