ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

Страна 44 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Shtefica Mimicovska on Пет Ное 24 2017, 21:02

Rezhimot na gruevski padna, slobodaa dojde da nazdravime za zhivotot i slobodata , zhiveli!
sega da vidime shto ke pravat rezhimskite deca na rezhimskite roditeli koi bea verni na rezhimot na dpmnee..
treba da se drzhat vo posebni prostorii ili da se izbrkaat.
Shtefica Mimicovska
Shtefica Mimicovska

Posts : 16
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by кнез on Саб Ное 25 2017, 06:09

Не знам само кај им се инкубаторите.Еден пријател планинар ми рече дека кога и да оди на планинарење ид Бабуна десно (не ми текнува како се вика домот) нон-стоп среќавал по 20-30млади луѓе со еден инструктор соросоид.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Shtefica Mimicovska on Нед Ное 26 2017, 22:43

Da ne beshe Soros, kje vladeeshe rezhimot na gruevski i denes.
Treba da nazdravime vo taa chest.
Shtefica Mimicovska
Shtefica Mimicovska

Posts : 16
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Shtefica Mimicovska on Нед Ное 26 2017, 22:53

Prema planiranoto za buxhetot za 2018 godina, konechno kje ima ovekje pari gradinkite i osnovnite uchilishta.Vicepremierot gospodinot Kocho Angjushev go najavi.
Shtefica Mimicovska
Shtefica Mimicovska

Posts : 16
Join date : 2017-11-24

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Пеколно момче on Нед Ное 26 2017, 23:02

Тој може да најави и дожд ако сака, сега кога ја добија власта што сакаат ќе си најават а може ништо и да не си исполнат.
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Пеколно момче on Нед Ное 26 2017, 23:03

Ја предадовте револуцијата! за да лапате повеќе!
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Spray on Пон Ное 27 2017, 21:07https://www.youtube.com/watch?v=rmX4VLkulUQ

приметлива е разликата кај Павле-бунтовнико со Павле- политичарот.
сега пелтечи, тешко се концентрира, туфка, незгодно му е.
не е ни гласен уште помалку јасен.

Професорот едноставно го матира.
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пон Дек 04 2017, 23:10

http://24vesti.com.mk/reformi-vo-obrazovanie-%E2%80%93-kje-se-namaluva-brojot-na-predmeti-kje-se-skratat-i-studiskite-programi


абе што ги мачите децата ...
 ... на 14 години дајте им свидетелство за завршено основно, на 18 за средно  а на 23  диплома од факултет по желба ... и остајте ги на раат да си висат на фејсбук ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Вто Дек 05 2017, 12:27

king напиша:http://24vesti.com.mk/reformi-vo-obrazovanie-%E2%80%93-kje-se-namaluva-brojot-na-predmeti-kje-se-skratat-i-studiskite-programi


абе што ги мачите децата ...
 ... на 14 години дајте им свидетелство за завршено основно, на 18 за средно  а на 23  диплома од факултет по желба ... и остајте ги на раат да си висат на фејсбук ...
..то мајсторе, овие педофилистичариве забегуат... Cool
concrete
concrete

Posts : 6999
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Spray on Нед Дек 10 2017, 15:51

проблемот со образованието е во наврат-нанос донесени програми ( кембриџ, на пример) во школството.
Рената Десковска ќе одигра улога на нем пион кој треба да одработи по пишано сценарио,

http://makedonskosonce.com/781/

најревносните најави за најревносните измени во учебниците се токму во историските читанки каде, ќе се менуваат сите настани и поими кои сака да ги смени Заев, да бидам попрецизен, како што сакаат да се смени грците, бугарите и албанците.Заев тука само се трга од голот и го остава без голман.

Штетата во образоанието е направена уште од претходната влада, во секкој предмет.
тоа треба да се исправи. Наместо да се корегира системот, т.е да се врати на “last good configuration" барем, Рената ќе мора да се прави и глува и слепа па да спроведе лаги во учебниците?
сите разбираме дека некому му требаат тендери, никој засега не коментира дека тендерите за експрес лонецот кој го планираат во учебниците. Ќе се офајди некој близок , како и во претходната власт, и тоа е тоа.
Сепак, штетата која ќе ја нанесат на на генерации деца оди на душа на оваа власт а има и дебела размакедонирачка позадина. Опасни игри,се тоа, господа од новата власт. Веќе се однесувате семоќно , како Груевски во кулминацијата на владеењето.
Како да ќе останете вечно на власт. Груевски не сметаше на последиците. Истата грешка ја правите и вие.
Со таа разлика што Груевски имаше 10 години да игра и стап и морков, а вие за 1 година направивте некои потези што ни Груевски не се осуди да ги направи ни за 10.

Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пон Дек 11 2017, 09:44

Груевски деценија и кусур го развлекуваше извршното решение по основ на Охридската Капитулација,резултат на Оперетската Војна за људске правице  наместена од квислинзите, на начин да се  власи не досете..и во луда надеж дека нешто големо ќе се случи на светски план, па да спасиме глава.Нажалост тајмингот никогаш во познатата историја не бил на наша страна. Останува добар даље...иако при секое даље не има се помалку... Sad
concrete
concrete

Posts : 6999
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Сре Јан 17 2018, 23:02

ova, koga kucka nema popametna rabota pa si ja brka opaskata....


Министерството за образование и наука предвидува за учениците од прво до петто одделение еден наставен час да трае 55 минути,
http://a1on.mk/archives/844409

renata deskovska.
isuse bozji koi idioti.
ova se "reformi vo obrazovanieto"
mora da e bolna od sifilis ili nekoja druga opaka bolest, seksualno prenosliva , a go napagja mozokot...
VOL
VOL

Posts : 16693
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Чет Јан 18 2018, 18:31

VOL напиша:ova, koga kucka nema popametna rabota pa si ja brka opaskata....


Министерството за образование и наука предвидува за учениците од прво до петто одделение еден наставен час да трае 55 минути,
http://a1on.mk/archives/844409

renata deskovska.
isuse bozji koi idioti.
ova se "reformi vo obrazovanieto"
mora da e bolna od sifilis ili nekoja druga opaka bolest, seksualno prenosliva , a go napagja mozokot...
типуам на сифилис, кој го крие и не го лечи... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6999
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Чет Јан 18 2018, 23:58

Стварно... од кај ли дојде до сознанието дека 55 минути е оптималното време?????

... абе тие едвај додржуваат 45 минути ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Чет Сеп 06 2018, 09:54


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Саб Сеп 08 2018, 13:34

Исти курац друго пакување...

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/namesto-ukinatoto-eksterno-kje-se-voveduva-nacionalno-testiranje/

....ај да видиме сега како ќе реагираат тие „силни“ ученички, наставнички пленуми....

Ќе праат ли пак журки во паркчето кај Мала станица?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Вто Мај 05 2020, 23:29

Наздравје школска година, второ полугодие на распуст, свидетелства на вересија....

п.с. ај овие другиве ама првачињата останаа без доучена азбука....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Мај 15 2020, 17:43


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Сре Jул 08 2020, 17:02

https://tv21.tv/mk/uchenitsite-najverojatno-ke-ostanat-doma-onlajn-nastava-i-po-prvi-septemvri/

... има ли некој да објасни како тоа онлајн некој ќе ги описмени првооделенците или по ново второоделенците кои за прв пат ќе се сретнат со азбуката?

онлајн наставата подразбира да „слушателот“ е описменет и во добра мерка познава работа со компјутер...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10590
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 44 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 44 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот