ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

Страна 42 of 44 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next

Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Сре Сеп 02 2015, 12:37

king напиша:Аааааа ..еве ги...

http://www.radiomof.mk/srednoshkolski-sobir-pred-mon-plenumcite-najavuvaat-revolucionerna-uchebna-godina/

... малку им беше што прошлата учебна година им ја простија ... им се уарни ... па пак ќе пробаат со лежење,  журки и пијанки по паркови и оваа година да ја пројдат така...
...треба од одма да им се каже со колку неоправдани имаат шанса да ја поминат годината , а професирите и директорите на школите да потпишат изјава дека промтно ќе бидат избркани од работа , ако фалсификуваат евиденција на присутност...и секојдневно за секој час потпишана од наставникот листа на присутност. Кога може за секој пакет да се прави транспортен лист , а за секое палење на возили патен налог , може и ова. Ушто повеќе од сега ПРОВЕРЕНИ  инспектори апансас на часови. Па да се види кој тоа се заебава си иднината на Македонија. Бидејќи се знае , каква младина , таква иднина. Да не се злопаиме пак со џукели воспитани како багабонти во минатите времиња, кои сега ги оркестрираат овие заебанции...
concrete
concrete

Posts : 6984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Сре Сеп 02 2015, 12:46

od site die deca sto izlegoa na ulica, decata na "pomazanite" plivaat vo sekoja voda, a ke go krkaat spored scenariovo so go kaza, onie koi vo site vodi ajkula gi jadi.
za zal, ne moze da im se pomogne na tie deca.iako, zivotot e pred niv pa I "belezenjeto" ko nepodobni, ke go prebolat polesno ili ednostavno ke najdat nacin da go ottrgnat od sebe "revolucionernoto" minato.
a politicarite sekogas se vodat od "celta gi opravduva sredstvata" makar  tie sredstva se -maloletnici.
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by ribar on Пон Сеп 07 2015, 21:50

Треба да се укинат бесплатните учебници,што ќе им се  книги,школо на децата..трк  во штабот кај Небањаните ,земајте книшки  и сите на европскиуниверзитет,може и доктори на наука да станете без учење,па работа ве чека во владините организации-нишај врата земај плата, и висење по форуми.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пон Сеп 07 2015, 22:22

ribar напиша:Треба да се укинат бесплатните учебници,што ќе им се  книги,школо на децата..трк  во штабот кај Небањаните ,земајте книшки  и сите на европскиуниверзитет,може и доктори на наука да станете без учење,па работа ве чека во владините организации-нишај врата земај плата, и висење по форуми.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Нед Дек 20 2015, 16:59

Читам дека ќе имало ново во образование:

 
ТВ21: Владата одлучи – Во Скопје ќе се отвори нов државен универзитет на албански јазик
http://www.libertas.mk/тв21-владата-одлучи-во-скопје-ќе-се-отво/ 

Има негде нешто поќе околу ова?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Нед Дек 20 2015, 20:11

чучулига напиша:Читам дека ќе имало ново во образование:

 
ТВ21: Владата одлучи – Во Скопје ќе се отвори нов државен универзитет на албански јазик
http://www.libertas.mk/тв21-владата-одлучи-во-скопје-ќе-се-отво/ 

Има негде нешто поќе околу ова?
Мислам дека Струмица е права локација, Грујо ќе се прослави поише од Гоце Делчев... Shocked
concrete
concrete

Posts : 6984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Пон Мар 14 2016, 08:21

http://plusinfo.mk/vest/61493/skandalozen-ucebnik-po-sociologija-za-sredno-

Браво...браво бе!....

не сум кадарна друго да речам....

браво!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пон Мар 14 2016, 09:27

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/61493/skandalozen-ucebnik-po-sociologija-za-sredno-

Браво...браво бе!....

не сум кадарна друго да речам....

браво!
....не мешај баби и жаби..учебникот е наменет за идните генерации и идното општество , а не за оние родени во социјализам или одраснати во неговата осека , која е сепак доволно влажна за да им ги замаглува видот и чувствата... Very Happy 
А бидејќи е наменет за необразувана локална стока , напишан е да можат да разберат.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Некој пак трча пред руда.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 09:31

nesto e matno so ovoj citatov..
malku e skenirano, ne moze coek da svati, koja e celta na napisanoto, izgleda kako da e izvadeno od kontekst...

zatoa mozebi ke treba da se vidi I strana pred I strana po "sporniot " tekst,so koj, licno se soglasuvam. a sekogas, spored tekstov, imalo mamini, tatini mazi, koi , bile so "zvezda" rodeni, nasproti proleterijatort...neli.
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пон Мар 14 2016, 12:58

Се што е напишано во учебникот се е точно.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига on Пон Мар 14 2016, 15:22

Ами шо не напишат сиромашните деца да одат од одма да се обесат оти после се' напишано шансите за успех (ако не му било јасно - сега треба да му е) му се микро.. не, нано?

И во градинка да се престани со то принцој, принцези, добри вили, дедо мраз... од одма да се оди со вампири, вештери, врколаци... убиства, силувања то во основно би можело... шо мислите?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пон Мар 14 2016, 15:44

чучулига напиша:Ами шо не напишат сиромашните деца да одат од одма да се обесат оти после се' напишано шансите за успех (ако не му било јасно - сега треба да му е) му се микро.. не, нано?

И во градинка да се престани со то принцој, принцези, добри вили, дедо мраз... од одма да се оди со вампири, вештери, врколаци... убиства, силувања то во основно би можело... шо мислите?
......Чучулига во овој наш убав свет отсекогаш имало сиромашни деца, помалку сиромашни, богати и по некој друг основ повластени..., буџовански деца на пример или на големи партијци..  Тоа што просекот го маткаа дека светот е голем, убав, достапен на сите е она што се вика шеќерлема за народна сиромаштија. И ниту се беселе , ниту бацале во темни длабоки води.  Живот си течел и ќе тече.
И мислам дека е пофер да се кажува дека бобот е боб , а попот поп...иако мислам дека сега во тој смисол се лаже повеќе од било кога и ти  гледа у очи без да трепне....лажовот.
А ти како сакаш , никој не ти го зема правото да си мислиш како си мислиш... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пон Мар 14 2016, 20:48

....a , na proleterijatot, preostanatiot ,mu ostana samo kisel kupus, i epten kisel humor.
e pa bar toa do "jaja" moze da nabiva..
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Апр 03 2016, 23:03

Упсссс...

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/mon-vetuva-deka-kje-ja-zasili-kontrolata-po-hiperprodukcijata-na-magistri-i

.... уште малку и ќе станеме најучена нација на планетава ....
... и релативно по глава на жител и апсолутно ...

...све саде магисдтри и доктори на науки ... кој освен во книга реален и практичен проблем не виделе ...
... т.е. хиперпродукција на гомнојадци ...  стручњаци на уста по сваштологија ...
... и осредни разнесувачи на пици по „западот“ ...јбг ...толку ги бива ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Нед Јун 12 2016, 15:15

И оваа година исто ...

... прво се крева голема врева ( дрш-недај) околу екстерното тестирање за да кога ќе заврши учениците даваат изјави како биле лесни тестовите и се напишале ...
..по се најголемата врева ја креваат политикантите ради дневнополитички потреби ...

... ете и тој балон издиша ... наредната година пак истото .. Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пет Jул 01 2016, 21:19

studentive malce poseriozno si ja svatile zadacava , a?
http://novatv.mk/jajtsa-za-zgradata-na-studentskiot-parlament/
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пет Jул 01 2016, 21:21

ne mi e jasno samo, posto I ne gi pratev studentive, nekako mi se, kilavo-pateticni, nesposobni za promeni,. daleku od onie studentski protesti sto menuvaa se', vo 70' 80' 90-te..
ova ne e ni bleda kopija na kopijata od nekakov dvizenje...

a ova pak me zainteresira, sto nosi ovaa cavkava
Македонско образование - Page 42 13578624_1141444415897169_1286345950_n
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пет Jул 01 2016, 21:23

prvo ona tupanicana od ruzana na SDSM so bara na plakatot?
posle, sto bara UNIVERZITUTKAVA od Cavkov koj e minister na MVR...? a
ovaa cavkava izlegla kao da protestira protiv ... sto?
neregularni izbori ili im smeta mvr, arm... sto?
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пет Jул 01 2016, 21:26

Македонско образование - Page 42 13566115_1141444919230452_750136107_n

sto ima vrska , Minister za Vnatresni Raboti, kako sto e kaj nas ministerot Cavkov koj e :silom prilike: naznacen, po povlekuvanjeto na Jankulovska, so pretsedateli  na drzavi koi se oceneti kako diktatori.. Causesku I Pinoce?
pa, mozebi znae ovaa MLADA UNIVERZITUTKA EM STUDENTKA , posto neli, ova se studentski protesti kade mladite student izrazuvaat revolt, znaci ovaa mlada omladinka se muvnala ovde so pogresen pamphlet, ma pogresen protest, ili se obiduva da go ISKORISTI protestot na studentite, za da si ja odraboti dnevnicata... posto najverojatno e del od "sarenite' koja NE OTISLA NA ODMOR  za Grcija denovive, kako sto grotto sareni zaminaa, pa daj sta das, da e bide aktiven, I da se slepa na smetka na studentive?
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Jул 01 2016, 21:52

А, бе вицето имало „базенче“ во дневната соба .... Twisted Evil Twisted Evil

http://republika.mk/?p=606353

.... и се тоа од провинцијалска менувачница во Струмица ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Jул 01 2016, 21:57

VOL напиша:Македонско образование - Page 42 13566115_1141444919230452_750136107_n

sto ima vrska , Minister za Vnatresni Raboti, kako sto e kaj nas ministerot Cavkov koj e :silom prilike: naznacen, po povlekuvanjeto na Jankulovska, so pretsedateli  na drzavi koi se oceneti kako diktatori.. Causesku I Pinoce?
pa, mozebi znae ovaa MLADA UNIVERZITUTKA EM STUDENTKA , posto neli, ova se studentski protesti kade mladite student izrazuvaat revolt, znaci ovaa mlada omladinka se muvnala ovde so pogresen pamphlet, ma pogresen protest, ili se obiduva da go ISKORISTI protestot na studentite, za da si ja odraboti dnevnicata... posto najverojatno e del od "sarenite' koja NE OTISLA NA ODMOR  za Grcija denovive, kako sto grotto sareni zaminaa, pa daj sta das, da e bide aktiven, I da se slepa na smetka na studentive?
Абе пушти ги ... гилиптари, ако имаат појма од животот еве на ....

.... оставка од Чавков барале а чоекон уште ни поштено не ја загреал министерската столица, а кај беше дотичнава да бара оставка од оливерчето кога се глупираше и бламираше и себе и целото мвр ... кога зајапурен од радост ги објавуваше големите афери на столетието со „фалц“ возачките дозволи ...
...кој ли само му ја подметна ујдурмата .... а тој ко клен залапа трокука Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Jул 01 2016, 22:04

Еј стварно ... што функција е тоа ...студентски лидер, кој курац е тој?????
..или е пак некоја непотребна заовставштина од бившиот систем ...

... студент у полно значење на зборот е ученик ... таму на факултет е за да научи нешто а политика нека тера дома ...

..факултетите под итно треба да се ослободат од се што нема допир со наставниот и научниот процес

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL on Пет Jул 01 2016, 22:09

a be.. gluposti zivi
mesto da ucat se bavat so politika.
odnosno politikata se bavi so niv.
VOL
VOL

Posts : 16612
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete on Пет Jул 01 2016, 22:53

Very Happy Very Happy Very Happy...а бе онаа што вриштеше од соросовите студентски активисти...до сега чудо невидено..Тоа не беше ни дрогирано...таква хистерија само со посебен третман може да се иницира... Shocked Shocked
concrete
concrete

Posts : 6984
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king on Пет Jул 01 2016, 22:59

concrete напиша:Very Happy Very Happy Very Happy...а бе онаа што вриштеше од соросовите студентски активисти...до сега чудо невидено..Тоа не беше ни дрогирано...таква хистерија само со посебен третман може да се иницира... Shocked Shocked
Ja де ..еве ја .... Twisted Evil Twisted Evil

...ненормална ...._________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10506
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 42 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 42 of 44 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот