ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king Саб Ное 15 2014, 02:27

Postavuvawe na video od jutub


1. Кликаш на Share i go го копираш линкот што е во рамката

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Screen10

2.  Кликаш на You tube во алатникот

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Screen11

и во полето го пастираш копираниот линк од youtube

кликаш на insert i gotovo

3 Send на постот

4.  За dailymotion e ista postapkata ...види сликичка во алатникот

5.  И за било кое flash видео ... иста е постапката..

6. Видео материјал од 18+ сајтови.. тешко проаѓа ... софтверот на форумов во најголем случаи автоматски го блокира ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA Нед Ное 23 2014, 04:36

ja otvoriv meanata ,no se iznervirav ,jas go pishuvam oddelno virtuelna meana ,i koga gledam spoeno ...pak se vrativ da uredam ama dzabe ,edno e koga pishuvam ,drugo izleguva ...sega ke izleze ko da sum nepismena i stoi virtuelnameana  zaedno ....shto e maanata ,zoshto ne stoi virtuelna prazno mesto meana i da izgleda vaka virtuelna   meana
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king Нед Ное 23 2014, 16:33

Средено
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA Саб Ное 29 2014, 18:32

king напиша:Средено
za vaka i jas mozev  no mislev na ova  :v i r t u e l n a       m e a n a ,

vaka ne uspeav da pisham ,pomegu sekoja bukva da ima prazno mesto a pomegu dvata zbora poveke prazno mesto ....
maana ti naogam so zakasnuvanje ,trebashe odamna ,no nemozam da postignam od tebe shto ti ugoduvam na maanite shto gi naogash
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king Саб Ное 29 2014, 22:59

Не заебавај!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 23:16

Од  Чучулига


Да си прашам...

она без да ме логира ми го аплоудира сличето и јас сега нема да можам да си го земам дур не се регистрирам таму?

 Во најбрзо време ќе добиеш одговор и упатство

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:19

Конкриииииииит...

а тебе да ти ги испраќам сличињата по имејл па ти тука да ги постираш ќе можи?

Ќе се изгубам бе јас ако треба да памтам јузер и лозинка, па ќе ги заборам, па ќе се нервираааааам...

цк, не можи... цврцки така.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 23:22

.....кај тоа се логираш не ми е јасно???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:25

на то за сликите...

оти не видов да можи директно од машинчево на форумот да ги закачам.

Можи?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:29

Па така напрајв....

или не напрајв...

че, ај пак.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 23:32

чучулига напиша:на то за сликите...

оти не видов да можи директно од машинчево на форумот да ги закачам.

Можи?
може

Упатства (туторијали) .. за се и сешто 12
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:35

Кликнав де кликнав...

кај мене е малку поинаку... ама спастрив!!!

Јеееееееаааааааааа

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete Пон Јан 05 2015, 23:15

..земаш лист А4  го кинеш на пола .., добиваш два листа A5 Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by king Вто Јан 06 2015, 09:32

Кинеш ... по која средина ????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA Вто Јан 06 2015, 09:35

king напиша:Кинеш ... по која средина ????
horizontalna
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 10:29

OSA напиша:
horizontalna
lele be..imaj milost..
Упатства (туторијали) .. за се и сешто 4622173
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete Вто Јан 06 2015, 10:47

VOL напиша:
OSA напиша:
horizontalna
lele be..imaj milost..
Very Happy Very Happy ама признај, невино неодољива  е .............., оди после не стани педофил.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA Вто Јан 06 2015, 10:53

concrete напиша:
VOL напиша:
OSA напиша:
horizontalna
lele be..imaj milost..
Very Happy Very Happy ама признај, невино неодољива  е .............., оди после не стани педофил.... Wink
auuuuu
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 10:57

concrete напиша:

Very Happy Very Happy ама признај, невино неодољива  е .............., оди после не стани педофил.... Wink
Упатства (туторијали) .. за се и сешто Laughing-kelso-o
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by OSA Вто Јан 06 2015, 10:57

za zal VASITE PET MINUTI ISTEKOA na 5  -januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke  sreka .....nikogash 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 10:59

A sto pisuvas vo site boi -vinozito, ko da si LGBT frik ? Laughing
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete Вто Јан 06 2015, 11:42

OSA напиша:za zal VASITE PET MINUTI ISTEKOA na 5  -januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke  sreka .....nikogash 
Wink ова беше боцкаво ОСИЛО , нема што!!!
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by concrete Вто Јан 06 2015, 13:06

МММ_даа .Вроде праздники закончились.....????

 
Дану...,празники только начинаются:

6 января-вэчэря
7 января-рождество
8 января-Марии
9 января-Степана
14 января-старый Новый Год
18 января-вэчэря
19 января-Йордан(крещение)
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by VOL Вто Јан 06 2015, 15:16

concrete напиша:
OSA напиша:za zal VASITE PET MINUTI ISTEKOA na 5  -januari 2015 g vo 
2 casot i 57 minuti 
poveke  sreka .....nikogash 
Wink ова беше боцкаво ОСИЛО , нема што!!!

 
hihihihi

 DAJ BOZE  samo "vaka " da bocka
(e sega ke spizdi pak Laughing Laughing Laughing )
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by Kezhman velichanstveni Сре Јан 07 2015, 20:45

Zashto koga ke odgovoram na nekoja poraka pishuva "Vashata poraka ne beshe pratena". Kade gresham ?
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Упатства (туторијали) .. за се и сешто Empty Re: Упатства (туторијали) .. за се и сешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот