ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Едноставно .... Фуере

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Ное 18 2014, 18:53

хмм, изгледа не се разбираме..ти очигледно со долго сиџимче за ногата си  врзан да не одлеташ , туку само безбедно да лебдиш во облаците... постојано заборааш у кое ќуше на едно перифериско gasse  живееш. Како се павташ горе на ветерот ко оној грујовиот цепелин, очигледно не забележуваш дека тоа под тебе не е Карлплац   Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Сре Ное 19 2014, 12:33

ја многу добро знам кај сум бил, кај сум сеа. пробуем да сконтам кај ке бидам ако останам овде, пошто тој што ја крои глобалната слика за оваа вукојебина некако појма нема кај тера. а муабетот ми е дека има ликови на кои се тоа им одговара.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 23:26

http://republika.mk/?p=374310

ирскана пијаница пак е тука???

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Пон Јан 19 2015, 09:52

бакрачески соросоид.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пон Јан 19 2015, 09:59

Centarec напиша:бакрачески соросоид.
..поише е ирско шумско тролче...мамурливо и пијано како му приличи, ако е од сој..., лошиот сорос само го купил за една од своите маскоти...ги има цела колекција Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Пон Јан 19 2015, 10:01

а бакрачески што е? Smile охридско чинарско маскотче? : )) не го викнав јас фуере, он го викнал. тепајте го него.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пон Јан 19 2015, 10:11

Centarec напиша:а бакрачески што е? Smile охридско чинарско маскотче? : )) не го викнав јас фуере, он го викнал. тепајте го него.
....тој е поише клен, а и од кај да знам дал го повикал...дал сам намирисал пијачка па дошол.
...инаку кога спомна бакрачевци , помислив на охриѓани , па фаќање на крстот, па веќе со космички размери големата глупоќата на македонските владици или кои се кои бацаат крст у езеро.
А бе со години тие кретени не можат да организираат спастрено, културно и пријатно за очи  фаќање на крстот.
Годинава дури и микрофонот не им чини , а ниедна џукела тоа не го забележува.....моине у дневна се кикотат до тука се слуша Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Пон Јан 19 2015, 10:14

ајде догодина подостоинствено.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by OSA on Пон Јан 19 2015, 20:04

skokase li Fuere denes po krstot?
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пон Јан 19 2015, 20:13

хммм   види,види  две оси....еве ја сега OSA оригиналната, која е па тогаш 0sa...???? Од одма ми беше сомнителна  онака баја поцицкаста....и по пис на јазик... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Пон Јан 19 2015, 20:14

ako de, neka ima dve. edna za trosenje druga za rezervna, so ti e gajle.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Пон Јан 19 2015, 20:17

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Нед Мар 29 2015, 08:55

Овој гомнарот сеуште тука бил ...

...последен безобразлук му се зборовите


“Ароганцијата со која владечката партија ја наметна својата тесна партиска идеологија стана толку убедлива што Македонија е во опасност да ја загуби сопствената душа”,

..кажани на вчерашниот конгрес на ДУИ...

..човекот, како за гостин,  едноставно премногу си дозволува ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Нед Мар 29 2015, 10:41

ех, а некој ќе рече вмро....,шипки варени, најобични пицопевци.., немаат ни еден тодор, ниту паница..сите се ко некои манекени, спин доктори  и портпароли. Неможат шталска врата да погодат , а не па еден трол у око Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Вто Мар 31 2015, 19:20

оние се опасни со црнине баретки што се сликаат по фејсбук. од нив да се пази фуере.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Мар 31 2015, 19:26

Кои се тие?

(немам фејсбук и не следам шо се случва таму)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Прч on Вто Мар 31 2015, 21:59

Не се никој. ДПМНЕ се силни само кајшто можат.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Мар 31 2015, 22:15

Фала

Smile Smile Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2015, 22:16

Прч напиша:Не се никој. ДПМНЕ се силни само кајшто можат.
fascinantna mudrost Laughing .
 a, koj ne e..? Laughing
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Прч on Сре Апр 01 2015, 11:46

Се разбираме убаво, не е потребно ништо да се црта.

Пиштол во грло можете да му набиете само на некој како Љубе Бошковски или Зоран Божиновски. До тука ви е херојството и комитството.

За Ахмети веќе тешко, не ви штрака кубурот. За нешто повеќе пак, ич муабет не праиме. Фуере може ако сака со гол газ да спие, знае дека никогаш нема да соберете храброст ни едно влакно од мадињата да му искубете.

И не ми објаснувај повеќе, познавам повеќе од доволен број патриоти и комити за да знам како им функционира процесот на дишење...
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Сре Апр 01 2015, 13:01

Прч напиша:Се разбираме убаво, не е потребно ништо да се црта.

Пиштол во грло можете да му набиете само на некој како Љубе Бошковски или Зоран Божиновски. До тука ви е херојството и комитството.

За Ахмети веќе тешко, не ви штрака кубурот. За нешто повеќе пак, ич муабет не праиме. Фуере може ако сака со гол газ да спие, знае дека никогаш нема да соберете храброст ни едно влакно од мадињата да му искубете.

И не ми објаснувај повеќе, познавам повеќе од доволен број патриоти и комити за да знам како им функционира процесот на дишење...
...Прч..тие спомнатите ти се шарадата, миражот...домната завеса за збунка на непријателот..Фуере уште не го почешала долгата ладна рака на вмро. Таа стануе еднаш на 100 години од гробот..., нешто доцни сеа , ама тоа е веројатно заради промените на климата. После збори.....што и како ќе им фали на фуереовци... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by VOL on Сре Апр 01 2015, 19:12

Прч напиша:Се разбираме убаво, не е потребно ништо да се црта.

Пиштол во грло можете да му набиете само на некој како Љубе Бошковски или Зоран Божиновски. До тука ви е херојството и комитството.

За Ахмети веќе тешко, не ви штрака кубурот. За нешто повеќе пак, ич муабет не праиме. Фуере може ако сака со гол газ да спие, знае дека никогаш нема да соберете храброст ни едно влакно од мадињата да му искубете.

И не ми објаснувај повеќе, познавам повеќе од доволен број патриоти и комити за да знам како им функционира процесот на дишење...

pa, znaev deka si so natprirodni kapaciteti, ama ne znaev do tolku. Laughing Laughing Laughing
super sto razbiras deka sne se razbirale ..ubavo..mene me macese iskreno custvoto deka ti u stvari ne razbiras bas.. ama ete, cim ti mislis i za mene, togas nema sto da dodadam, neka ti e so lesno..

prvo, me stavas vo kategorija, na lugje, koja si ja zamislil, i ja sanjas, Laughing kako se boris so " niv " so mecevi, kopja, satari em sekiri, i kako na kraj go pobedues zloto... do prvite petli, koi otkako digitalno ke te razbudat, svakjas deka toa bil samo uste eden mokar son..

 a potoa.. go POTIS gazot za GAZDA, mu plakjas DANOK na nekoi drugi  fraeri,veruvam iskreno deka i se izvinuvas na Makedonija sto ne ja gradis i cuvas , kako nie primitivcite...
 ....sekoe sabajle se MOLIS klecejki pred DVAESDOLARKATA i izvikuvas "Da zivee kraljicata" , a koga ke poglednes kon posterot nekade, vo wc-to, ( za da ne se sramis koga ke ti dojdat gosti...) kon posterot so teglata ajvar-mozda se iskezis polu-zlobno, polu-cinicki, sto primitivcite "tamu dole" seuste dzvakaat primitiven ajvar dodeka te hranat so super sendvici od sveCki marki Twisted Evil ..

... a od vreme na vreme, se obiduvas svoite primitivni sonarodnici od koi si se oddelil pred 20 000 svetlosni godini, i si evoluiral  5 mileniumi od niv.unapred, se razbira, spored tebe.. a za Darvin.. ne znam,,
.. da im kazes kolku se(sme) mizerni, em primitivni, zatoa sto ne se umni ko tebe...plus, mozebi ke im kazes i deka tamu "nekade" na "Olimp"  Vie , Bogovite na civilizacijata, jadete so viljuski (!?!) - dodusa , plasticni, za "bockanje" kompircinja, od  hamburg...sranj..er..piske si materine sto i da e... jadejki go ko Bog- od "noga"..

se iznervira dovolno? Laughing


koga ke se smiris, te MOLAM nabroj mi gi patriotite koi gi znaes a ovde gi nemalo, ziti mladost , posto , ovde lugjevo, ne znaat da disat ni kislorod, bez upatstva i nasoki od -preku okeanot...
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Чет Апр 02 2015, 09:35

долгата рака на вмро ќе се одважи и ќе фати некој странец? ај да го видиме и тоа чудо!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 09:57

Centarec напиша:долгата рака на вмро ќе се одважи и ќе фати некој странец? ај да го видиме и тоа чудо!
..., но  многу важен детаљ е за што, врат и qр  не е исто Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Чет Апр 02 2015, 10:16

како пише у читанката така.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере - Page 2 Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот