ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Едноставно .... Фуере

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Едноставно .... Фуере Empty Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Нед Ное 09 2014, 03:07

Чуден феномен, сите еурократи ... и тие пошироко, неофицијално, необавезно, или кога се пензионираат или се сменети од функција ... ама баш сите до еден освен јужноциганските ѓубриња велат ... да Македонија има право, нејзино е право да се нарекува како сака, спорот е ирелевантен и смешен итн ...
... но види чудо ... таму каде што стварно треба да го кажат тоа .... мукла, маца попапала јазик ...

Фуере: Треба да се укине правото на вето на Грција во однос на Македонија

Ерван Фуере, поранешниот амбасадор на ЕУ во Македонија откако се пензионира нема никаков проблем нашата земја да ја нарекува Македонија и уште повеќе, да бара да се укине правото на вето на Грција во однос на приемот на Македонија во Унијата, објави порталот МКД.МК.


http://tocka.com.mk/1/142117/fuere-treba-da-se-ukine-pravoto-na-veto-na-grcija-vo-odnos-na-makedonija
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пон Ное 10 2014, 10:06

....ирски трол од бавча... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Ное 11 2014, 20:25

Трол? Па ако тој е трол шо сме ние...?

Кој не чита нас? Ако некој не чита шо ќе прочита молам?

Ако Фуере е трол, ние сме сите шо?

Конкрит, кога твојот глас и делување во Македонија ќе донеси позитивни промени, тогаш ќе имаш право секој да го нарекуваш како сакаш.

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Ное 11 2014, 20:55

...хммм.....Фуере е дефинитивно ирски трол, пратен овде од оние кои прво ни ебаа матер со осиромашен ураниум, а после дојдоа  со куп слични тролови да ни кажуваат како треба да дубиме на глава за да бидеме тролови како нив.... Very Happy Very Happy Very Happy
...се заебале, толку многу да уште не се ни близу да сватат колку... Cool
...еве дури и тебе те убедиле дека  треба да делуваме за да донесеме ПОЗИТИВНА ПРОМЕНА, јеботе благи пог и слатки римски папа, во однос на која НЕГАТИВА треба позитивно да работиме??? Кој ја одредува позоцијата на нулата на НАШАТА БРОЈНА оска, тие или ние????
Зошто нашите визаантиски погледи на работите се полоши од нивните, т.е. оние на џукелата Карло???
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Ное 11 2014, 21:52

concrete напиша:...хммм.....Фуере е дефинитивно ирски трол, пратен овде од оние кои прво ни ебаа матер со осиромашен ураниум, а после дојдоа  со куп слични тролови да ни кажуваат како треба да дубиме на глава за да бидеме тролови како нив.... Very Happy Very Happy Very Happy
...се заебале, толку многу да уште не се ни близу да сватат колку... Cool
...еве дури и тебе те убедиле дека  треба да делуваме за да донесеме ПОЗИТИВНА ПРОМЕНА, јеботе благи пог и слатки римски папа, во однос на која НЕГАТИВА треба позитивно да работиме??? Кој ја одредува позоцијата на нулата на НАШАТА БРОЈНА оска, тие или ние????
Зошто нашите визаантиски погледи на работите  се полоши од нивните, т.е. оние на џукелата Карло???

Се разбравме прописно.

Јас немам византиски погледи.

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Ное 11 2014, 22:09

чучулига напиша:
concrete напиша:...хммм.....Фуере е дефинитивно ирски трол, пратен овде од оние кои прво ни ебаа матер со осиромашен ураниум, а после дојдоа  со куп слични тролови да ни кажуваат како треба да дубиме на глава за да бидеме тролови како нив.... Very Happy Very Happy Very Happy
...се заебале, толку многу да уште не се ни близу да сватат колку... Cool
...еве дури и тебе те убедиле дека  треба да делуваме за да донесеме ПОЗИТИВНА ПРОМЕНА, јеботе благи пог и слатки римски папа, во однос на која НЕГАТИВА треба позитивно да работиме??? Кој ја одредува позоцијата на нулата на НАШАТА БРОЈНА оска, тие или ние????
Зошто нашите визаантиски погледи на работите  се полоши од нивните, т.е. оние на џукелата Карло???

Се разбравме прописно.

Јас немам византиски погледи.


...па добро де.., а какви имаш тогаш, лесно радиоактивни....ко на супермен???? Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Вто Ное 11 2014, 22:39

чучулига напиша:Трол?   Па ако тој е трол шо сме ние...?

Кој не чита нас? Ако некој не чита шо ќе прочита молам?

Ако Фуере е трол, ние сме сите шо?

Конкрит, кога твојот глас и делување во Македонија ќе донеси позитивни промени, тогаш ќе имаш право секој да го нарекуваш како сакаш.


Освен што се изнамачи да докажеш кој е, а кој не е, трол ..... да кажеше нешто ...зошто ..овие белосветскиве пробисвети ... на раљзлични места и во различни прилики за една те иста работа имаат различни ставови и изјави!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Вто Ное 11 2014, 23:15

Aх,

тешко прашање, шо се однесува до странците, веројатно ги мотивираат моќ, жени/мажи, пари....

нас, нас шо не демотивира не знам... веројатно истото, моќ, жени/мажи, пари...

исто срање само различни погледи.

Никаде го нема нашето постоење и нашиот интерест. Интерес... уствари ти знај шо е нашиот интерес?чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Сре Ное 12 2014, 11:20

чучулига напиша:Aх,

тешко прашање, шо се однесува до странците, веројатно ги мотивираат моќ, жени/мажи, пари....

нас, нас шо не демотивира не знам... веројатно истото, моќ, жени/мажи, пари...

исто срање само различни погледи.

Никаде го нема нашето постоење и нашиот интерест. Интерес... уствари ти знај шо е нашиот интерес?
..изгледа дека е толку голем и сеопфатен , нашиот интерес ..да ти не го гледаш...исто како Бог. Незнам што тогаш ти е тешко да веруваш во него како и во бога...
Како вика папата...иако не го гледаш, немаш докази дека постои ти мора да му веруваш, без резерва и сомнеж....   Very Happy Very Happy Very Happy просто ко пасуљ.
У кој интерес веруваат американците народот мислам,  на пример??? нит го гледаат , нит го чувствуваат, нит можат да го дефинираат , ама беспоговорно им веруваат на кошер жреците од црквата на Вол Стрит и одат по бел свет бомбардираат , горат и убиваат народ, милозливо им утеруат вера, надеж и начин на животVery Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 12:36

многу е наивно да мислиш дека фуере или било кој дипломат ќе дојде и ќе завземе страна. он може да има свој став по одредено прашање, ама мора да биде неутрален или согласно интересите кои ги застапува да делува.

тоа го прават и нашите политичари, па пак упорно искачаме на сите избори и им даваме легитимитет на нивната работа. така да да го пљуваш фуере за нешто што и сам го одобруваш во домашната политика е во најмала рака нефер.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 16:27

...најнормално..всушност само и курви индијански одат у дипломатија и политика.., а таа не е курва како погрешно се нарекува, туку само јавна куќа.  Која е Мадамот , а кој Патронот до сега на никој не му успеало да прокљуви... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Нед Ное 16 2014, 17:42

concrete напиша:..изгледа дека е толку голем и сеопфатен , нашиот интерес ..да ти не го гледаш...исто како Бог. Незнам што тогаш ти е тешко да веруваш во него како и во бога...
Како вика папата...иако не го гледаш, немаш докази дека постои ти мора да му веруваш, без резерва и сомнеж....   Very Happy Very Happy Very Happy просто ко пасуљ.
У кој интерес веруваат американците народот мислам,  на пример??? нит го гледаат , нит го чувствуваат, нит можат да го дефинираат , ама беспоговорно им веруваат на кошер жреците од црквата на Вол Стрит и одат по бел свет бомбардираат , горат и убиваат народ, милозливо им утеруат вера, надеж и начин на животVery Happy Very Happy Very Happy
Шо вика папата и тој нашиот господин господин и ним сличните ама ич не допира до мене... колку некој погласно вика толку  помалку го слушам.

А за другото... со сигурност не знам во шо верва народот на јуесеј. Уствари, појма немам. Ретко некој збора за религија, политика и таквимити обични работи... то е големо НОУ НОУ таму.

Јас вервам дека верват во страв. 

А страв лозје чува.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 19:08

чучулига напиша:
concrete напиша:..изгледа дека е толку голем и сеопфатен , нашиот интерес ..да ти не го гледаш...исто како Бог. Незнам што тогаш ти е тешко да веруваш во него како и во бога...
Како вика папата...иако не го гледаш, немаш докази дека постои ти мора да му веруваш, без резерва и сомнеж....   Very Happy Very Happy Very Happy просто ко пасуљ.
У кој интерес веруваат американците народот мислам,  на пример??? нит го гледаат , нит го чувствуваат, нит можат да го дефинираат , ама беспоговорно им веруваат на кошер жреците од црквата на Вол Стрит и одат по бел свет бомбардираат , горат и убиваат народ, милозливо им утеруат вера, надеж и начин на животVery Happy Very Happy Very Happy
Шо вика папата и тој нашиот господин господин и ним сличните ама ич не допира до мене... колку некој погласно вика толку  помалку го слушам.

А за другото... со сигурност не знам во шо верва народот на јуесеј. Уствари, појма немам. Ретко некој збора за религија, политика и таквимити обични работи... то е големо НОУ НОУ таму.

Јас вервам дека верват во страв. 

А страв лозје чува.
од кого страв??? од Бога???  Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by YAS on Нед Ное 16 2014, 19:49

concrete напиша:

од кого страв??? од Бога???  Very Happy
Не бе.Страв од комунисти,терористи и слични исти,да не набројувам сега. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Нед Ное 16 2014, 20:46

Мислев на стравот од загуба на личнот комодитет каков и да е пред се.

Нека се вика и замислена лична слобода на пр. а врз сметка на реалната уставна слобода.

Никогаш таму нема шанса да напрајш реално отворен муабет со просечен граѓанин за то. Апсолутно исто ко овде. 

Не ми е јасно шо толку ја величите Македонија и народов ко се апсолутно исти ко сите останати во светот, ко американците на пр.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 22:10

чучулига напиша:Мислев на стравот од загуба на личнот комодитет каков и да е пред се.

Нека се вика и замислена лична слобода на пр. а врз сметка на реалната уставна слобода.

Никогаш таму нема шанса да напрајш реално отворен муабет со просечен граѓанин за то. Апсолутно исто ко овде. 

Не ми е јасно шо толку ја величите Македонија и народов ко се апсолутно исти ко сите останати во светот, ко американците на пр.
..за какво величање збориш???  па ние сме уште на ниво кога ќе кажеме МАКЕДОНИЈА да не удираат по прсти, а кога малку повеќе се развикуеме, не урамуат и обадинтеруат и од одма  мафтаат со суровица од осиромашен ураниум.
Вака по совест.., какви права на реакција ти дава ..според Божјите закони таквиот однос??? Very Happy Very Happy Very Happy 
Не заборавај дека гемиџиството и камионите-бомби  (читај магариња) се наш патент... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ти станува ли појасно зошто е сорос толку залаумфан и турува пари без мерка и усул, за што побргу да смени гени овде...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by чучулига on Нед Ное 16 2014, 22:23

concrete напиша:..за какво величање збориш???  па ние сме уште на ниво кога ќе кажеме МАКЕДОНИЈА да не удираат по прсти, а кога малку повеќе се развикуеме, не урамуат и обадинтеруат и од одма  мафтаат со суровица од осиромашен ураниум.
Вака по совест.., какви права на реакција ти дава ..според Божјите закони таквиот однос??? Very Happy Very Happy Very Happy 
Не заборавај дека гемиџиството и камионите-бомби  (читај магариња) се наш патент... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ти станува ли појасно зошто е сорос толку залаумфан и турува пари без мерка и усул, за што побргу да смени гени овде...
За какво?... па ... па... шо се бе чоек миЉон и нешто луѓе? Ко ќе прочитам шо пишите за македонецот вс. (одбери душман, нема да згрешиш, сите не мразат)... па немам друг заклучок.

Осиромашен ураниум? Па го издовме и го јадиме и ќе го јадиме наредниве иЉадници години... не си белки од тие шо мислат дека ако ги бомбардираја тие на север, ние гајле немаме? (исто за цела европа, чунки то не одбира, слободно си лета... брауново движење)

Чек не ми текнува прочитав дека а даааааа онај гај фокс анонимусите шо го имаат за маска од филмот, а која година тој замислил да го крени британскиот парламент во воздух?  немој жити око со такви рабоќе.


И шо туку ми се размафтуваш со папата, Господ и правила по него и таквимити работи во последно?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Пон Ное 17 2014, 18:23

а добро на крајот од денот ако можеа луѓето кои ги раниме со наши пари како латас на пример да сменат мислење зашо да му замеруем на фуере кој ем е и официјлано на наша страна, ем ирска си го плаќа Smile

конкрит све поише иам дојам дека ти одговара контролиран хаос у држаава. да не имаш пиздарии праено па се чуваш вака а? Smile)

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Пон Ное 17 2014, 18:27

Centarec напиша:а добро на крајот од денот ако можеа луѓето кои ги раниме со наши пари како латас на пример да сменат мислење зашо да му замеруем на фуере кој ем е и официјлано на наша страна, ем ирска си го плаќа Smile

конкрит све поише иам дојам дека ти одговара контролиран хаос у држаава. да не имаш пиздарии праено па се чуваш вака а? Smile)
..признаам имам.. Smile
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by king on Пон Ное 17 2014, 20:34

Centarec напиша:а добро на крајот од денот ако можеа луѓето кои ги раниме со наши пари како латас на пример да сменат мислење зашо да му замеруем на фуере кој ем е и официјлано на наша страна, ем ирска си го плаќа Smile

конкрит све поише иам дојам дека ти одговара контролиран хаос у држаава. да не имаш пиздарии праено па се чуваш вака а? Smile)
 Баш ме интересира во која држава нема контролиран хаос!?
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Вто Ное 18 2014, 00:26

скандинавија, бенелукс, УК, њемачка.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Ное 18 2014, 00:35

Centarec напиша:скандинавија, бенелукс, УК, њемачка.
ХА,ХА,ХА........ХА!!!
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Вто Ное 18 2014, 00:38

богами за смеење и за плачење е работава, кој како ќе си го сфати. #одинаетотсипатиме

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by concrete on Вто Ное 18 2014, 00:55

Centarec напиша:богами за смеење и за плачење е работава, кој како ќе си го сфати. #одинаетотсипатиме
.....не бе човек , оди прашај некој "центарец "  тамошен , па преклопи ги после речениците со твоите....
затоа напишав ХА, ХА.....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Centarec on Вто Ное 18 2014, 18:38

абе човек, ја бев центарец во 2 од земјите што ти ги набројав. дај сеа да не се лажеме. поимот хаос кај нас и кај нив имаат две скроз различни значења.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Едноставно .... Фуере Empty Re: Едноставно .... Фуере

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот