ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поздрави и честитики

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by VOL Чет Јан 07 2016, 10:50

Hristos se rodi, za mnogu godini..
Badnik i Bozik.

VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Чет Јан 07 2016, 10:58

Вистина се роди.

За многу години.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 16:07

Поздрав до concrete, основачот на форумот

„СРЕЌЕН ТРЕТИ РОДЕНДЕН“


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by VOL Пон Јан 11 2016, 16:10

uu..  aj nek mu e so srekja togas.
kaj e coekov, da primi cestitki?
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by concrete Пон Јан 11 2016, 16:12

Фала,фала, фала многу , добро е што Мерлинка не пее, значи уште сум жив.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Пон Јан 11 2016, 16:12

Хепи д брдеееееј! 

cheers cheers cheers
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by VOL Пон Јан 11 2016, 16:14

concrete напиша:Фала,фала, фала многу , добро е што Мерлинка не пее, значи уште сум жив.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

kako ne pee..
ona samo ne e ziva, inace pee
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by gestapo Пон Јан 11 2016, 17:25

Sreken rodenden i se naj ubavo..
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by gestapo Пон Јан 11 2016, 17:29

gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by VOL Сре Фед 17 2016, 07:19

Ojhaaaaa!!


vo najava da stane PROLETEN HIT vo Makedonija Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

evergrin !
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Чет Фед 25 2016, 09:23

Еден екстра специјален поздрав за 

Марија, Весна, Ана, Весна, Д., Т., Кристина, Тања....

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very HappyI love you I love you I love you I love you I love you
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Вто Мар 08 2016, 12:45

Поздрав до секоја жена... секоја една е БосилкаБелите боски на Босилка

Белите боски на Босилка бодат
Болно во очите на срамежливите - 
Уплав им лулеат, тајна им плодат
Дека е животот право на живите.
Блазе ти, Босилко, в грев што вовлекуваш
Погледот бессрамно ми те соблекува.

Боските, Босилко, в “браво“ ти стојат,
Очиве јавно им заблазуваат,
Очиве, невешто надеж што ројат,
Очиве, немушта тајна што чуваат.
Босилко, болко на убавината,
Првопрепознатост на питомината!

Белите боски на Босилка будат
Бура од безумства, вознемирености,
Неоти буица бесна и луда
Влече во невратка секакви цености!
Босилко, блажино серазулавена,
Од машкогласјето шумно прославена.

Блажена Босилко, бездно од занес,
Беспаќе, безизлез, слатка болештина!
Земи, завлечи ме во ѕвезден танец,
Лудата љубов е знак на човештина.
Босилко, осило на сите сетила,
Блазе му оному што си му ветила.

Бладежна Босилко, горчлива билко,
На сладострасјето си вододелница,
Ти - машки матиум, жестока жилко,
Ти - мижибајачко, ветерна мелницо,
Ти - разлудувачко, жено над жените,
Стави ме барем миг меѓу блажените.

Пред тебе машкоста ничкум се ведне,
Блескотен белег си на младеењето,
До кај е женопочитта се’ ми те жеднее,
Прва си буква на немеењето.
Босилко, бисерно грло на благоста,
Очиве со тебе ќе ми се нагостат.

Босилко, сонот мој ќе те нурне,
Вруток си бликотен на несонетото,
На чудеснината најпрв си урнек,
Утока брза си кон забранетото.
Ниеднаш наситка, вечно си девствена,
Ти - свето проклетство, болко божествена.

Блештат у Босилка боските бели
Како изгрејсонце. Небесна свежина
Лежи врз денот и ко што се вели
Паѓа врз душата незнајна тежина.
Босилка тоа, неоти божица,
Пристигна нечујно, со ситноножица.

Пристигна лижна и блудна и гола,
Бесрамно млада, со привлечностите
Чека на колена, недомолена,
За да ги помири противречностите:
да може човекот в љубов да векува,
Да може љубовта да почовекува.

Гане Тодоровски


чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Вто Мар 08 2016, 16:26http://www.metropolisradio.com.mk

И дај... ај потсетете ме... ова беше то шо женава го испеја со скршена вилица? м? кршачот мажот му овде во песМава присутен? ова беше то или друга песМа незина? М?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Вто Мар 08 2016, 18:17

http://superzena.b92.net/sudbine.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1105251

http://www.blic.rs/vesti/svet/jemen-osmogodisnja-nevesta-preminula-od-povreda-zadobijenih-u-prvoj-bracnoj-noci/sg4cz1y

за женското обрежување ви постирав сега брзо... е сега само ќе кажам дека не е само таму некаде далеку таквата практика... истите култури обрежувањето го практикуват и на европско тло...

И, да резимирам... ич нема простор за славење... за работа да, ај за то да муабетиме денес.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by VOL Вто Мар 08 2016, 21:47

hepi mart the  osmi Smile
Поздрави и честитики - Page 7 3750884315_e22155037c
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by VOL Вто Мар 08 2016, 21:55

aaa..posto e blisku, so datite, t.e rodendenot I e pred dva dena - 6.mart
plus e dobar primer i za mnogu "mazi" koi mozat samo da sonuvaat za ona sto ovaa uoman postignala
neka bide ..:

Поздрави и честитики - Page 7 Valvostok

...vakva cestitkava, za 8. mart
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by чучулига Нед Мај 01 2016, 13:58

За многу години празникот!

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Поздрави и честитики - Page 7 Empty Re: Поздрави и честитики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот