ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

+11
VOL
Spray
gestapo
Фири
Sahara raj
YAS
хан Ацо
Arhimed
Centarec
чучулига
кнез
15 posters

Страна 32 of 35 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Фед 11 2017, 00:27

koi baksuzi ova poljacive..
http://www.mkd.mk/svet/vesti/polskata-premierka-vo-bolnica-po-soobrakjajna-nesrekja-foto

Премиерката е во процес на рутински проверки, пренесе Ројтерс вечерва, повикувајќи се на изјава на претставник на владата на државната телевизија.
Наводно сообраќајната несреќа се случила во близина на полскиот град Краков.
Премиерката неодамна претрпе и друг автомобилски инцидент. Додека Шидло беше во посета на Израел во ноември, возилата од нејзината поворката се судрија, по што две лица беа повредени. Самата министерка тогаш не беше повредена
dva incidenta, za kratko vreme.. dve soobrakjajki.
na zenava ne I se pise dobro, nesto ke da utnala Wink
..
poljacive imaa eden Leh Kacinski , preCednik, koj zagina u nesrekja, vo 2010 godina, ama avionska, so avion na polskite vozdusni sili ( Tu-154, sovetska proizvodnja Wink ).
se zabi u suma negoviot avion, na ruska teritorija.
kuznaj kaj ne zastanal na semafor.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Фед 11 2017, 12:21

VOL напиша:koi baksuzi ova poljacive..
http://www.mkd.mk/svet/vesti/polskata-premierka-vo-bolnica-po-soobrakjajna-nesrekja-foto

Премиерката е во процес на рутински проверки, пренесе Ројтерс вечерва, повикувајќи се на изјава на претставник на владата на државната телевизија.
Наводно сообраќајната несреќа се случила во близина на полскиот град Краков.
Премиерката неодамна претрпе и друг автомобилски инцидент. Додека Шидло беше во посета на Израел во ноември, возилата од нејзината поворката се судрија, по што две лица беа повредени. Самата министерка тогаш не беше повредена
dva incidenta, za kratko vreme.. dve soobrakjajki.
na zenava ne I se pise dobro, nesto ke da utnala Wink
..
poljacive imaa eden Leh Kacinski , preCednik, koj zagina u nesrekja, vo 2010 godina, ama avionska, so avion na polskite vozdusni sili ( Tu-154, sovetska proizvodnja Wink ).
se zabi u suma negoviot avion, na ruska teritorija.
kuznaj kaj ne zastanal na semafor.
...најнормално долетал на целта , ама беше таа во дебела магла..руска....., аеродромот провинциски без најсовремена ИЛС опрема, па пилотот заклучил дека не е безбедно и треба да се оди на алтернативен аеродром. Глас во кабината строго наредува, слетувај не мислиме да касниме, ама....нема ама слетувај....и слетаа. Се е запишано во флајтрикордерот.
Кој ја "чука" премиеркава , е тоа веќе незнаеме,.....Wink Wink
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 23 2017, 07:01

Чешкиот претседател
http://www.mkd.mk/svet/vesti/zeman-izjavite-na-erdogan-pokazhuvaat-deka-na-turcija-ne-i-e-mestoto-vo-evropa


Земан: Изјавите на Ердоган покажуваат дека на Турција не ѝ е местото во Европа

Претседателот на Чешка Милош Земан изјави денес дека претседателот на Турција Реџеп Ердоган со своите изјави за нацисти во Европската Унија потврдува дека за Турција нема место во Европа

ako nesto vo taa evopa vredi, ovoj e eden od retkite: Milos Zeman.
dovolno vozrasen, vo godini, videl I od "ona vreme", mnogu stabilen I realen.
da potsetam > toj, mozda I go protera- ama siguren sum, deka bese na rabot da go sutne americkiot ambassador vo ceska, koga mu skurci od mesanje vo vnatresnata politika. posle dali si go pribraa psihopatine negovi sami , si go povlekoa, ili Zeman m,u stegna persona non grata, ne sledev do kraj. vazno, go istegna za usi.
ponatamu, ima integritet kako nikoj vo taa eu- si odi na ceremonijata po povod 9-maj denot na pobedata nad fasizmot. I nikogo nitu prasuva nitu vitka opas.mislam deka bese vo ona grupa so Merkel koi dojdoa den potoa, taka nesto.
no seto toa, kulturno, bez inaet, bez bombasticni a-la-erdogan vratolomni izjavi I pompi.
...od nas ima dobieno orden - 8- semptemvri, ( od Makedonija!) sto dovolno govori ..
I, ima cvrst stav za ovie "migrantive" , deka se organizirana invazija, a ceski policajci kako ispomos, isprati I vo Makedonija, za da se pomogne vo sprecuvanje na tie "Erdoganovi aduti".
-----------------------------------------------------------

covek kako erdogan treba da se podzamisli , ako lugje kako Zeman, koi ne se od isti kov kako ona populisticki majmuni od "stara evropa" koi se najcesto I homoseksualci..
..na krajot, Ceska nema problem so migranti, - tie vednas gi resija..a po se izgleda
bas Erdogan rizikukuva - ne da isporaca tuku da dobie koj million migranti, ako zapne evropa da mu gi vrati - negovite turci..
a ima sto da se vrakja neli Wink
sepak nema da se sluci toa, zatoa sto najverojatno ergodan nema da se majmunisuva na tronot dolgo.
ne se ludi do tolku ni samite turci.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Мар 29 2017, 15:05

Ајде честито, почна распадот на вештачката и неприродната квазитворевина....

http://a1on.mk/archives/721039

http://kurir.mk/svet/vesti-svet/mej-velika-britanija-ja-napushta-eu/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Мар 29 2017, 17:06

king напиша:Ајде честито, почна распадот на вештачката и неприродната квазитворевина....

http://a1on.mk/archives/721039

http://kurir.mk/svet/vesti-svet/mej-velika-britanija-ja-napushta-eu/
...вистинскиот распад почнува на почетокот на 2018-та.., под диригентската палка на Бугарија. Нема сојуз кој не се распаднал или не изгубил војна , а кој бил доволно глуп и неинформиран да ја пушти Бугарија унутра....Тоа е заради клетвата со која ја попрскал нејзиниот творец...Русија.Т.е. таа е тајното руско оружје Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 30 2017, 18:49

Ne se raspagja toa taka. Nitu englezi bile nekoja lojalna eu clenka ,nitu bugarija pak, i pokra clestvoto-drzava evropska..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Апр 05 2017, 07:23

СОФИЈА

Средба Радев-Туск: Тензиите меѓу ЕУ и Турција ризик за Бугарија
http://www.mkd.mk/svet/vesti/sredba-radev-tusk-tenziite-megju-eu-i-turcija-rizik-za-bugarija
tekstot e povekje bla bla bla.
ama naslovot ima vistina.

pa vredi za komentar (samo naslovot).
od slednive pricini
- ako erdogan resi da ja preplavi evropa so milioni migrant, I da vlezat prvo vo grcija, -MNOGU pogolema e bugarskata granica i ima izvonredno mnogu sansi od Svilengrad do Belasica-Sandanski da se premine a kon tromegjeto so Makedonija Belasica e prirodna granica  taka da kon crno more terenot e poblag I pogoden za premin!
-A preku Edrene ( Edirne) vo turcija koj moze da im e kako svetilnik na migranitve, moze da, biraat desno preku blgaristan ili levo preki poranesnata turska republika junanistan samozvana grcija.
- mnogu potesko e da se prefrlat preku more, kon grcija , pobavno, potesko , I polesno se ..kahm.... polesno moze da stanat hrana za ribi.
plus ttrebamnogu polovila za tolkav broj.
- vlezat li vi grcija,- vlegle vo eu, a vlezat li kaj nas -samo ke treba da im go pokazeme patot , so ogled na toa deka kaj nas ne ostanuvaat ama vo eu i zenite si gi prodavaat za da vlezat.
- kolku I da se zapaleni za cuvanje na granicite, blgaristancive, ne znam kako ke se spravat so ogromen broj, kako sto najavuva erdogan.
dosega ne bea interesni, cepaa preku grcija- zatoa sto toa im bese merak I na turcive, da gi zaebat grcive.
ama moze d aim skisne I na grcive pa da "pobaraat " kolegijalnost od clenka koleska od eu- t.e blgaristan, da go "primi" malce I ona, ..branot na beglaci.
e togas ke bide kuku lele.
aj da vidime sto ke se sluci Laughing

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Spray Саб Апр 08 2017, 06:54

релативно мирната Шведска не е поштедена.
4 загинати
http://www.mkd.mk/svet/vesti/teroristichki-napad-vo-stokholm-chetvorica-mrtvi-edno-lice-uapseno-fotovideo#1

полицијата тврди дека фатила терорист виновен за нападот
http://telegraf.mk/aktuelno/svet/ns-newsarticle-vo-zivo-od-svedska--policijata-go-upasi-izvrsitelot-na-napadot-vo-stokholm-video.nspx
Spray
Spray

Posts : 235
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Апр 22 2017, 22:24

Добро слушам или ми се причинува.., западниов ветер ко носи некое ехо..мене ми се слуша КОРТЕЕЕЕРМ!!!  илити СИТНООООО на француски. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Spray Нед Апр 23 2017, 07:49

" Околу 47 милиони Французи треба да излезат на, според анкетите, неизвесните избори поради тесната разлика меѓу фаворитите, центристот Емануел Макрон, екстремната десничарка Марин Ле Пен, десничарот Франсоа Фијон и радикалниот левичар Жан Лик Меланшон."
http://24vesti.com.mk/predizboren-molk-vo-francija

"Според првата анкета по нападот во Париз расте поддршката за Марин Ле Пен
На кандидатката на крајната десница Марин Ле Пен ѝ пораснала поддршката, покажува првата анкета по нападот во Париз, но кандидатот на центарот Емануел Макрон би добил повеќе гласови утре и лесно би победил во вториот круг по две недели."
http://www.mkd.mk/svet/vesti/spored-prvata-anketa-po-napadot-vo-pariz-raste-poddrshkata-za-marin-le-pen

http://www.blic.rs/vesti/svet/francuska-na-prekretnici-okrsaj-populista-i-eu-na-danasnjim-predsednickim-izborima/br1rry9

Spray
Spray

Posts : 235
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Апр 23 2017, 09:07

..утешение грешних со некакви втори кругови.
ЛеПенка има шанса да растури уште во првиот круг.
А после следната недела ќе ја рабуца, распартали ЕУ. Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 11:37


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Мај 24 2017, 11:41


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Мај 24 2017, 13:21

уште мноогу одамна , пред две-три години некаја главешина на исил која подоцна "наводно" ја утепаа јасно и гласно кажа дека војната ќе ја пренесе во Европа...Треба да се нацрта за да се разбере тоа??? Она девојченцето кое потсеќа на Ѕвинчица од Петар Пан..сигурно не знаела за тоа. Сеа ќе вадат војска на улица кога ги ствараа исиловци што си мислеа , кога се онадеа...
Па само преку Македонија им помина една дивизија кон бојното поле и никому ништо, спијат на уши и не малтретираат овде со некакви лоповски афери...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јун 03 2017, 08:35

delam mislenje so profesorov u 99,99 koma104 posto
http://lokalno.mk/poznat-psihijatar-so-shokantno-tvrdene-makron-e-opasen-psihopat-video/
:>
ima dobra poenta,surovo realen.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Јун 03 2017, 09:38

јасно бе , од авион се гледаше дека бабата е педифилистичарка-силоватељица...уште од мала,  нимфоманка љубителка на младо месо..., башка роднина на Ротшилди..
Па по сите детаљи на она што досега беше видено преседников е само еден сексуален роб и теледиригирана личност... Smile Smile Smile
Кој ги држи командите.., е тоа незнам..
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Јун 04 2017, 08:19

ojhaa..
prvo u mancester im roknaa bomba, taman da podrazmislat kogo sve podrzavaa na bliskiot istok, na kaj odat so toa praznite glavi.
a sega , za da dooobro zapametat,
http://lokalno.mk/nok-na-teror-vo-london-povtorno-gazeni-peshatsi/
ova englezovcive ama ic ne gi zalam. ne se za zalenje. za nijansa povekje odosto, na primer, tie se sekiraat za nas. tocka.

..tuku, Skotska ne e bas srekjna da se najde nadvor od EU a bogami I IRA nesto se aktivirala denovive, imase vesti za postavuvanje eksploziv od strana na ircive..?

britanija, koj qrac, tamu nekoj si ostrov...so bi rekol Putin.." a kaj bese toj ostrov, tamu...?"

fri kosova?
fri ajrlend!
fri skotland!
fri vels!
pa posle ke praime muabet Twisted Evil
( ako na nekomu ne mu e jasno, ne samo sto ne se od isti soj, ajrlend em skotland, tuku ne se ni od ista konfesija- katolici se za razlika od protestantive englezovci.taman razlika za "fri". I to apo nivni recept!)

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Јун 04 2017, 16:30

Чудна работа ....камиони се залетуваат во луѓе, бомби пукаат, рафали фрчат по Европа .... а во Америка скоро ништо
...а бидејки се тие главните извозници на демократика  и сејачи на бомби  по некое правило баш кај нив треба да се најбројни и најголеми ударите на „освета“...
.... вака испаѓа ... Кољо млател тепал се живо а Перо го јаде стапот ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Jул 19 2017, 00:22

Упсс....

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=128740

.... нели овие не мењаа ни уље у колите ....
... каков бе сервис одма нова купуваа .....

.... така бар нашиве гастербајтери кажуваа.... кога овде ни се чаталеа со рент а кар автомобили како да се нивни ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Сеп 01 2017, 22:31

http://lokalno.mk/avstrija-so-apel-do-stocharite-ne-prodavajte-ovtsi-na-muslimani/
..hh..hhhaa...haaahha.. aahahahah...!
a be.. se si mislam deka ova povekje mozda ima veze so seks.. ali aj neka im bide.. Laughing

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Сеп 03 2017, 15:16

VOL напиша:http://lokalno.mk/avstrija-so-apel-do-stocharite-ne-prodavajte-ovtsi-na-muslimani/
..hh..hhhaa...haaahha.. aahahahah...!
a be.. se si mislam deka ova povekje mozda ima veze so seks.. ali aj neka im bide.. Laughing
..мислиш немаат доволно ни за себе?? Very Happy Very Happy  Тие од Тирол се посебно настрани.. Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Сеп 07 2017, 23:27

Covekot koj iako na 10 a ne na 9-ti, sepak otide vo Moskva , za Denot na pobedata.. kolku i da se penjavea amerikancite..
.. i koj solidno go izbrusi americkoto ambasadorce do- proteruvanje, t.e, mu odrza dobra lekcija, zaradi mesanje vo vnatresnite raboti na zemjata koja mu dozvolila da bide ambasador..
..eden od retkite koi razmisluvaat so svoja glava i se obiduvaat da ja vodat zemjata racionalno i bezbedno..

 http://tocka.com.mk/vesti/243582/zeman-gi-sporedi-begalcite-so-trojanski-konj

07/09/2017

19
Големина на фонт
а а а
Претседателот на Чешка, Милош Земан, изјави дека не би требало да ги пушти муслиманските бегалци во неговата земја исто како што жителите на Троја не требало да го пуштат коњот во нивниот град. Тој рекол дека Чешка треба да прими, а не да даде пари за тоа што не сака да ги прими бегалците.
„Не би требало да ги пуштаме муслиманите низ нашата врата како што не требало жителите на Троја во својот град да пуштат да влезе дрвениот коњ. Ако се случи тоа, би добиле затворена енклава. Попрво би платил казна отколку да примам бегалци“, рекол Земан.

Инстистирањето на Европа земјите на Вишеградската четворка да примат бегалци од камповите во Италија и Грција, Земан го споредил со губење на суверенитетот на Чехословачка.

„Суверенитот на државата го карактеризира можноста граѓаните сами да одлучуваат дали ќе примат странски државјани во нивната земја. Држава на која ѝ е одземено тоа право, го губи суверенитот. Во таква позиција веќе сме биле. Зошто да бидеме повторно? Затоа категорично сум против миграциската квота. Каде било во Европа, само не кај нас. Може да ја разорат структурата на нашиот континент“, рекол тој.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Сеп 12 2017, 22:35

VAKA se toa pravi Laughing Laughing Laughing
odlicen primer kako i kaj nas, treba da se odnesuvaat onie na koi ne im e pogodeno


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Сеп 15 2017, 16:34

http://www.alsat-m.tv/mk/%d0%b3%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bb-%d0%b5%d1%83-%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%b8%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%81/

.... види мајката ... непочитување на човечки права ...
.... абе токмак кај си со вакви изјави за вашата банкротирана членка, јужноциганија, која на еден цел народ и држава им го оспорува правото на битисување, самоопределување и самонарекување ...
... а, ќутиш ко залиен за тоа?

... не бива ништо од таа творевина која се самонарекува ЕУ ... се додека таму раководат самобендисани циници, сплеткароши, самозамислени припадници на виша раса, себичњаци итн ...
...на своја кожа таа ЕУ  ја многу добро осетија и осеќаат членките од бившата источна Европа кои во таа ЕУ се сметаат за подолни, невредни и земји од втора па и трета класа...

.... а, бе ..Русија треба да им го оспори и забрани правото на користење на  именката ...Европа ... поради територијални претензии кон нив бидејки најголемиот дел од тоа што се нарекува Европа е на Руска територија..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Сеп 20 2017, 23:05

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 32 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 35 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот