ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 30 of 35 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Jул 07 2016, 18:25

личи ко некои приучени мајсторинки-заварувачи од Обала на слоновски зуби  да го предизвикале....вработени на црно и без ВКВ цертификат...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Jул 07 2016, 18:30

ako, ako...
neka varat,
more neka stiskaat dugmici u nekola nuklearna centrala tamu,
ili neka gi vrabotat u zeljeznica, kaj onie vozovine sto sibaat petsto na saat
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Jул 09 2016, 09:30

pak na tema Francija Twisted Evil

aktuelna zavrsenava utakmica so Island..
 Вести од ЕУ - Page 30 13533228_1127042040674823_957080003432030372_n

taka Dancive gledale na rperezentacijata na "francija" ( kako sto napisale , vo navodnici Smile  a odozdole-Afrika..)
sto e I tocno,za zalВести од ЕУ - Page 30 382809667578097f66e8f5928188529_w640
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Jул 09 2016, 09:47

...али се црни сенегалциве...ѕифт!!! Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Jул 09 2016, 10:06

Тоа се исунчани французи ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Jул 10 2016, 09:05

haha! vidi ti vecnive tralalajki I vrtikapi ..
a be nema nastan vo istorijata kade sto ne si ja pokazale vistinskata mucka - nedoverliva, prevrtliva , predavnicka
ke se usrekji I ovoj NATO so bugaristancive Laughing Laughing Laughing
http://lokalno.mk/bugarija-im-otkazha-na-nato-ne-prakja-vojnici-za-odbrana-na-baltichkite-zemji/
majka azija tatko Pakistan..
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Jул 10 2016, 12:00

ijaa
Германска пратеничка ја ШОКИРАШЕ Европа – ЕУ нема иднина, сакате да не вовлечете во војна со Русија, сите да ИЗГИНЕМЕ

I mene me sokirase nemicava. I love you pirat bounce
ama so stasot I linijava Smile
http://reporter.mk/2016/07/10/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%b0-%d1%98%d0%b0-%d1%88%d0%be%d0%ba%d0%b8%d1%80%d0%b0/


Последната промена е направена од VOL на Нед Jул 10 2016, 12:03. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Jул 10 2016, 12:02

Не праќа војници .... ама затоа ќе им прати жени ради подигање на моралот на другите војници ... Twisted Evil Twisted Evil

... само овие нашиве сега да не се залетаат ... па ние да излеземе поголеми натовци од натовците ... Very Happy Cool

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Jул 10 2016, 12:18

VOL напиша:ijaa
Германска пратеничка ја ШОКИРАШЕ Европа – ЕУ нема иднина, сакате да не вовлечете во војна со Русија, сите да ИЗГИНЕМЕ

I mene me sokirase nemicava. I love you pirat bounce
ama so stasot I linijava Smile
http://reporter.mk/2016/07/10/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%b0-%d1%98%d0%b0-%d1%88%d0%be%d0%ba%d0%b8%d1%80%d0%b0/
Полека но сигурно им доаѓа умот....
... алал да и е .... ни две ни три право се у лице ....
..особено делот каде што кажува дека во ЕУ нема демократија туку најбезочно извртување и заобиколување на вољата на народот ... и спроведување на центристичка политика без обзир кој како каде и за што гласал ...

... јблг ...ЕУ сама си го копа гробот ... дојдена е на работ на своето постоење, истото важи и за нато ...
... не може ЕУ и НАТО да бидат америчка марионета и предстража ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Jул 10 2016, 23:39

Sunday, July 10
Вести од ЕУ - Page 30 Q4elf9R+RcC4PFS+P3NsgAAAABJRU5ErkJggg==
Portugal
1FT
Вести од ЕУ - Page 30 F2MDR0dD1Dh1nMUa15mvBR5L3E94s9nsE2b4Wn6xarx8+40ur9Zdv7srEoS5q4fXvUBaffo8CGUdu8kQQiFsnjmJ0b49AQZuPpVK3ZKag6VSaTYajaJELHzl5szBQLfv67o+4om0i+e6s7HB3ON8Pn+b16znHyFkMpk4IWSaORtFPVwM2HIgEPgUj8cX0c76j9YfqS0hXTg6kzIAAAAASUVORK5CYII=
France
0
ajt cestio!
 i BEZ Ronaldo , portugalcive zasluzeno , pobedija
Evropski sampioni
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Jул 15 2016, 02:37


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Jул 15 2016, 08:48

..со љубителите на Алховите девици светот ќе има големи проблеми се додека американците ги поддржуваат на својот познат курвински начин.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Jул 15 2016, 19:02

...а бе овој потепал маса народ , практично на денот на Бастиља насред Ница. Да му брцнел у око на Оланд за време на парадата ќе беше помала брука за Франција. А вчера само што ги гледав легионерите како се куропецаат со тоа кожните престилки и секирите на рамо....
Вести од ЕУ - Page 30 2VFJx17
Си мислеа дека еврејчено на штикли туку така ќе го одјебе  Гадафи без да има врачка. Кои ли наивни жабари....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Jул 15 2016, 23:44

Eбате французите ....
...два километра им возел и газел се пред себе ....
... па камион е тоа, за два километра потребно е мноооогу време, не е бомба која моментално експлодира и утепува ....

..туку големо прашање е како го прошол контролниот пункт... бидејки улицата била затворена за сообраќај ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Jул 16 2016, 07:59

francija e ebana zemja.
parodija.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Jул 16 2016, 09:40

Вести од ЕУ - Page 30 The_time_you_forgot_the_word_baguette
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Jул 23 2016, 11:47

http://novatv.mk/minhen-devet-zaginati-napagachot-mrtov/

...уште колку мртви треба да има за да заспаната ороспија ЕУ сфати дека е во војна?

... или и по трет пат во последниве 100 години САД треба да ја вадат од гомна....
... а гомната носат ознака made in USA

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Jул 25 2016, 22:45

Оваа Рудан ги касапи, ги делка ко стап за домати...
http://www.rudan.info/prijelomna-vijest/Вести од ЕУ - Page 30 Zastava
Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Aвг 02 2016, 10:16

Упсссс....


НЕ САКААТ ВО ЕУ: Швајцарија официјално го повлече барањето за членство во Унијата

http://faktor.mk/2016/08/02/ne-sakaat-vo-eu-shvajtsarija-ofitsijalno-go-povleche-baraneto-za-chlenstvo-vo-unijata/

... па не се будали ... да влезат во нешто што наскоро ќе стане „Клуб на сиротињи“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Aвг 02 2016, 10:20

norveska, svicarska... bice zemlja proleterska.
ama ic ne im treba EU.
1Вести од ЕУ - Page 30 23px-Flag_of_Qatar.svg Qatar132,099
2Вести од ЕУ - Page 30 23px-Flag_of_Luxembourg.svg Luxembourg98,987
3Вести од ЕУ - Page 30 23px-Flag_of_Singapore.svg Singapore85,253
4Вести од ЕУ - Page 30 23px-Flag_of_Brunei.svg Brunei79,587
5Вести од ЕУ - Page 30 23px-Flag_of_Kuwait.svg Kuwait70,166
6Вести од ЕУ - Page 30 21px-Flag_of_Norway.svg Norway68,430
7Вести од ЕУ - Page 30 23px-Flag_of_the_United_Arab_Emirates.svg United Arab Emirates67,617
8Вести од ЕУ - Page 30 20px-Flag_of_San_Marino.svg San Marino63,104
9Вести од ЕУ - Page 30 16px-Flag_of_Switzerland.svg  Switzerland58,551
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Aвг 04 2016, 10:58

http://www.slobodnaevropa.mk/a/27899346.html

и

http://faktor.mk/2016/08/04/video-horor-vo-pariz-vikale-alah-e-golem-i-zapalile-avtobus/

...ова е веќе секојдневие во ЕУ ..унијата во која царуваат благосостојбата, мирот, спокојството и безбедноста ... Very Happy

..уште малку веќе и никој нема да обраќа внимание на таквите вести, тие настани ќе им станат секојдневна вообичаена рутина ...ко на блискиот исток ...


... лесно им беше кога слушаа за такви настани таму негде во некоја вукојебина ...   кога поттикнуваа војни, страдања и распаѓање на држави  таму негде низ светот и балканот, се со цел за неоколонизација на светот
... што си замесиле тоа ќе јадат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Aвг 08 2016, 23:49

Упс...

http://makfax.com.mk/svet/region/bugarija-i-rusija-moze-da-se-vratat-na-proektot-juzen-tek

http://republika.mk/636881

.... само два три дена откако се најави продолжувањето на прекинатата иницијатива ...  турски поток ...... блокирањето на двата нафтовода е америќењско масло на штета на Европа ....
...у секој случај интересно ... дали тоа некој (ЕУ) се разбуди од зимски сон ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Aвг 16 2016, 12:57

http://faktor.mk/2016/08/16/bea-tsrna-ovtsa-vo-eu-a-sega-se-dobri-rechisi-kako-germantsite/

Овие појма немаат што пишуваат .... заборавиле на фактот дека   преку три милиони луѓе „трбухом за крухом“ , главно работоспособни ја напуштија Бугарија по нејзиниот влез во ЕУ... па ништо чуден  не е малиот процент на невработени .... тој процент никако не е резултат на некој си економски бум...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Aвг 20 2016, 19:48

хихихи

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=45693E5FC5A4C94AAC8A1B6CD330BCE8

...е јбг .... знаат ли швабите за она ...


сваком госту три дана доста

Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 30 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 35 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот