ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 28 of 35 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 31 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Мар 31 2016, 13:01

http://kapital.mk/hamond-rusija-e-zakana-za-site-zemji/

... британското гомно заборави да каже кои тоа меѓународни норми ...
... ако мислеше на тие од нив ...западните ... со мач и огин наметнати ... нек си ги бутне у гс ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Мар 31 2016, 18:03

king напиша:http://kapital.mk/hamond-rusija-e-zakana-za-site-zemji/

... британското гомно заборави да каже кои тоа меѓународни норми ...
... ако мислеше на тие од нив ...западните ... со мач и огин наметнати ... нек си ги бутне у гс ...
..најнормално бе, што очекуваш од едно британско говно??? ....и ако е до нормите.....ни нивното бутање у г'з не би ja усреќило оваа оксфордска педерчина, само чадор за на плажа..па да се отвори... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 31 2016, 22:09

a be im go ispushil na domakjinive..
nesto kao "engloamejrikenci" u pohod na palenje I buckanje na raznorazni narodi "ugnjeteni" na primer, I misija da im go odrzavaat antiruskiot "zar I elan"
odkako gi "odemokratiziraa" gruzijcive vo 2008, t.e besramno gi buckaa I kurcea, dodeka ovie ne poletaa kako da pijat nectar od Red Bull, bozanstveni, pa napadnaa ruski sini slemovi,...
potoa nikade gi nemase , kako bubasvabi na svetlo ni amerigovna ni englopicajzli- vleze deseta divizija, gi posra od "kjotek" gruziskive kurcala im ja eba armijata komplet, a engloemerikencive magla..
posledica: Osetija I Ingusija se kako Kosovo denes,  od Gruzija "G" ne ostana vo smisla na voen factor, im preti povtorno vleguvanje-samo ako pomislat da se kurcat pak so engloemerikenjizam, kako pred  6 godini..
a vakvite propovednici kako Hammond, se preselija vo Ukraina, odkako ja usrekjija Gruzija, neli, pa ja usrekjija I-Ukraina.. ene ja srekjna do besvest!

samo, ne znam koj e pogolema budala, dali ovie idioti koi go slusaat ovoj propovednik I serac na magla, ili samiot toj licno, vo sekoj slucaj idiotizam ne-nedostasuva.
namesto da se smirat strastite, posle site ovie nastani, posle razoblicuvanje na site nivni igri intrigi, podlosti, od Jugoslavija, Libija, Irak Avganistan, Sirija, Egipet Gruzija, Ukraina, Bosna, Srbija, Kosovo..
barem da naprednale vo retorikata, perfidnosta, .. Hamond I bratijata zad nego, ja koristat istata pogana zaostanata matrica: "ovie se losi! nie sme dobri! mrazete gi niv! nas sakajte ne!"

ebati svetot glup ebati.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Апр 29 2016, 17:23

УПСССС ....  ЕУ во која тече мед и млеко ...

http://telma.com.mk/vesti/nasilni-protesti-ulicite-vo-francija-revolt-protiv-predlozheniot-zakon-za-trud

.... дали ни се повторува почетокот на 20 век кога работничките демонстрации беа крваво задушувани ... како што се гледа по паѓањето на берлинскиот ѕид светот отиде у курац, бездушниот корпорациски капитализам во желбата се поголем профит и моќ а скриен под излитениот изговор  ...човекови права и извоз на демократија ...е спремен да гази се пред себе и луѓе и држави кои не му се по ќеф...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Апр 29 2016, 17:57

king напиша:УПСССС ....  ЕУ во која тече мед и млеко ...

http://telma.com.mk/vesti/nasilni-protesti-ulicite-vo-francija-revolt-protiv-predlozheniot-zakon-za-trud

.... дали ни се повторува почетокот на 20 век кога работничките демонстрации беа крваво задушувани ... како што се гледа по паѓањето на берлинскиот ѕид светот отиде у курац, бездушниот корпорациски капитализам во желбата се поголем профит и моќ а скриен под излитениот изговор  ...човекови права и извоз на демократија ...е спремен да гази се пред себе и луѓе и држави кои не му се по ќеф...
...светот е веќе корпорациска прчија, искрено сум убеден дека веќе не е ни можно ..ни со големи напори, дури и крв..... да им се врати на луѓето....Тие се веќе дефинитивно испрани, дрогирани и одјебани.... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Мај 07 2016, 09:05

..опааа бато, исламот го лапна Лондон... Крал Артур може сеа само скаменети говна да јаде.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..кaко беше она за енглези??..од кол-на кол , третиот у г'з... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Мај 07 2016, 09:32

concrete напиша:..опааа бато, исламот го лапна Лондон... Крал Артур може сеа само скаменети говна да јаде.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..кaко беше она за енглези??..од кол-на кол , третиот у г'з... Cool
... до грло .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Мај 10 2016, 11:43

Опааааа ...како се ближи денот на референдумот во Британија(намерно е изоставен зборот Велика, зошто таа веќе многу одамна не е Велика) се повеќе и повеќе се дуе балонот ... за ова она ќе ја снашло ЕУ ... онаа Могерини плачливо предвидува катастрофи....

... ситуацијата се повеќе наличива на онаа во СФРЈ пред распадот, улогата на Словенија  и е доделена на Британија а  Србија ја игра Германија, другине чекаат у заседа позади некоја од овие две .... а бугарине и тие ко нас ќутат гледаат да не закаснат на возот за Брисел и чекаат да бидат избркани, а јужноциганите навелико ја користат ситуацијата за да врз нас докажуваат колку се јаки во ставањето вето-а...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Мај 14 2016, 22:26

Нели се членка на ЕУ ... па кој таков бегаат ...

http://faktor.mk/2016/05/13/bugarija-40-000-semejstva-ja-napushtile-samo-za-edna-godina/

40 000 семејства за една година .... па тие да ти биле бетер и од овие блискоисточните мигранти ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Мај 15 2016, 07:30

ene gi na Idonmebi cekaat 40 000 .. zamenski , so samii
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Мај 15 2016, 08:35

ene gi na Idomeni cekaat 40 000 .. zamenski , so samii
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Мај 25 2016, 19:57

vidi faca ovoj Fico Smile

Фицо:
 Словачка не е соодветно место за муслиманите
http://lokalno.mk/fico-slovachka-ne-e-soodvetno-mesto-za-muslimanite/
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Јун 02 2016, 20:05

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=8F567A44D3F4C34DA669005EB81CE14D


Па што не избегавте кога ги пимавте бугаристан и Романија ... па оние јадни прибалтички државички, па Хрватска ... ама бе ..како со децении ја трпите една јужноциганија ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Јун 04 2016, 20:33

VOL напиша:vidi faca ovoj Fico Smile

Фицо:
 Словачка не е соодветно место за муслиманите
http://lokalno.mk/fico-slovachka-ne-e-soodvetno-mesto-za-muslimanite/
...Словачка е последниот бастион на словените во светот..., ако падне Словачка паѓаме сите Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Јун 10 2016, 08:13

хехехе

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=FFBEDDD870D38041A68AB5F186D5689E

... и после они ќе ни солеле памет ... ма гони се тоа упм ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јун 10 2016, 08:42

king напиша:хехехе

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=FFBEDDD870D38041A68AB5F186D5689E

... и после они ќе ни солеле памет ... ма гони се тоа упм ...
..тоа е ОК, но не ми е јасно зошто на овие ЕУ и родените у сан франциско чајна-таун џукеливе кои ни солат овде памет и ни ебаваат милу ни мајку.., никој од ова вошкариве кои се повикани тоа да го кажат, не го кажуваат, гласно у камера....., туку се однесуваат ко да нису одавде и се бават со аболиции и контра аболиции , отварање детски градинки и тако то, што би рекла у прошлост на К15.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Јун 10 2016, 21:29

Што е ова????

http://republika.mk/?p=609250

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Јун 16 2016, 09:13

Видоа колку е саатот ...

Швајцарија и официјално ќе го повлече барањето за зачленување во ЕУ ...

... паметно и наздравје ЕУ....
...уште малку и ЕУ  ќе стане клуб на сиротињи ...
ЕУ е стадо  овци без овен предводник ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јун 16 2016, 09:39

king напиша:Видоа колку е саатот ...

Швајцарија и официјално ќе го повлече барањето за зачленување во ЕУ ...

... паметно и наздравје ЕУ....
...уште малку и ЕУ  ќе стане клуб на сиротињи ...
ЕУ е стадо  овци без овен предводник ...
....лесно и е на Швица, прво има швицарска гарда, второ пуна е со шипатари...не како нас , само со 25% свети крави....не можеме ни за сурутка да извадиме, а не па за нестле чоколада..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јун 16 2016, 09:43

king напиша:Што е ова????

http://republika.mk/?p=609250
..обама....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Јун 19 2016, 00:10

http://lokalno.mk/ubiecot-na-britanskata-pratenichka-moeto-ime-e-smrt-za-predavnicite/

... значи паднала првата крв за отцепување од ЕУ ....
... ај малку нека и кај нив заигра мечката ... колку да видат како им е на оние на кои им се непоканети мешаат дома ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јун 24 2016, 08:54

За брегзитот

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=06&dd=24&nav_category=78&nav_id=1147211

ОК изгласа да излези од ЕУ.

Шкотите пак сакат да останат во ЕУ

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=06&dd=24&nav_category=78&nav_id=1147214

туку, сега се думам... не можам да проценам кога точно ќе се случи официјалното укинување на демократијата...

scratch
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јун 24 2016, 10:34

чучулига напиша:За брегзитот

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=06&dd=24&nav_category=78&nav_id=1147211

ОК изгласа да излези од ЕУ.

Шкотите пак сакат да останат во ЕУ

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=06&dd=24&nav_category=78&nav_id=1147214

туку, сега се думам... не можам да проценам кога точно ќе се случи официјалното укинување на демократијата...

scratch
....деновиве.., а се надевам дека овде нема да се праиме недоветни и понатака да ја практицираме...па ловостојот на шарени и молери ќе се укине..., а гица од Гевгелија ќе мора сите пари до фенинг да ги врати у буџет... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Јун 24 2016, 21:12

Во Британија за останување во ЕУ изгледа гласале само црнци, индијци, пакистаници и остали дојденци .... Twisted Evil Twisted Evil

... добро де и по некој пијан енглез кој утнал во ливчето ...

.... ајт наздравје ЕУ ....


...сега ни останува дали и енглезите, ко данците своевремено со нивниот референдум, ќе бидат превеслани жедни преку вода ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Јун 24 2016, 21:22

Абе ... еве ги ... започнаа ...

http://www.mkd.mk/svet/vesti/peticija-za-vtor-eu-referendum-na-prviot-ne-bile-ispolneti-pravilata

... а да беше обратен резултатот ...не ќе се сетеа на тоа ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 28 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 35 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 31 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот