ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 27 of 35 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Фед 02 2016, 06:54

zemjo Indijoo...!! brguu...!!
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Фед 07 2016, 22:24

Малку од историјата на ЕУ

На 07.02.1992 – Министрите за надворешни работи на „европските дванаесетмина“ во Мастрихт, Холандија, потпишаа Спогодба позната како договорот од Мастрихт (која стапи во сила на 1.11.1993 година) по која започна етапа на развојот на Европа и преобразба на дотогашната Европска заедница во Европска унија.

...па сега после 24 години ЕУ  од 12  има .... јблг ... не им знам бројот.... а од договорот во Мастрит нема ништо ... нула, зеро ... секоја членка влече на своја страна, нема ништо од заедничка надворешна политика, владее разногласие ...и најбитното ... кога беа 12 имаше малку гладни усти (држави) за ранење, сега некои и од тие што хранеа се на списокот гладни ... се што потоа  влезе во неа влезе со намера да црпи а никако да дава, примија куп држави кои не исполнваа ни еден услов освен  дека се бивши членки на Варшавскиот пакт т.е. ја применуваа доктрината на НАТО за заобиколување и изолирање на Русија...

...но многу бабици ... килава работа, се правеа паметни кога се растураше СФРЈ , но сега кога на нивна врата затропа сериозна криза, мигранти, не знаат на која страна да се свртат, подигаат ѕидови меѓу себе, пак сакаат да си воведат царинска контрола ... тоа се први сериозни знаци на неизбежниот и распад ....

... е Тото, Тото Кутињо за кого ја пееше ...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Фед 10 2016, 00:09

Му се наљутила зошто и ја кажал вистината ....

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=A2C986576F370F43B3D37308AB2969CE

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 00:30


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Фед 20 2016, 13:32

Црно и пишува на ЕУ...
...ќе и треба нов Маршалов план, овој не го бива ...

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=D11521688DEB114690A2759610F48B7B

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Фед 26 2016, 23:21

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Фед 27 2016, 16:39

...убаво реков: се потопуваат сите бродови, чамци, сплавови со бегалци во Медитеранот без пардон.., што ќе доплива се убија на брегот... и толку.
Проблемот ќе изчезне ..: ко руком однето.  Very Happy Very Happy
За наредни 100 години се забранува секаква миграција од сите тие простори во Европа,  после тој период ќе се разгледа случајот...и никој да не смее со никакво оправдување тоа да го промени.
Широк е светот.... тие од таму секако ќе се снајдат и на други места....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Мар 05 2016, 21:08

http://www.kurir.rs/planeta/video-na-ivici-sukoba-sad-poslale-ratne-brodove-u-juzno-kinesko-more-ceka-se-odgovor-pekinga-clanak-2159617

денес имаја и конгрес државен или шо и да му се вика то по кинески... не видов заклучоци... се заборајв ... е не се стигнува се' па шо!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Мар 05 2016, 21:19

чучулига напиша:http://www.kurir.rs/planeta/video-na-ivici-sukoba-sad-poslale-ratne-brodove-u-juzno-kinesko-more-ceka-se-odgovor-pekinga-clanak-2159617

денес имаја и конгрес државен или шо и да му се вика то по кинески... не видов заклучоци... се заборајв ... е не се стигнува се' па шо!
....америка има само една солуција да се спаси од долговите према кина , која веќе тешко да ќе прифаќа хартифчиња као да се демек пари...војна.
....другата е кај и да е наскоро да баци рука... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Мар 05 2016, 21:19


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Мар 05 2016, 21:22

concrete напиша:
чучулига напиша:http://www.kurir.rs/planeta/video-na-ivici-sukoba-sad-poslale-ratne-brodove-u-juzno-kinesko-more-ceka-se-odgovor-pekinga-clanak-2159617

денес имаја и конгрес државен или шо и да му се вика то по кинески... не видов заклучоци... се заборајв ... е не се стигнува се' па шо!
....америка има само една солуција да се спаси од долговите према кина , која веќе тешко да ќе прифаќа хартифчиња као да се демек пари...војна.
....другата е кај и да е наскоро да баци рука... Very Happy Very Happy Very Happy
првата солуција ми е толку неверојатна па то чудо едно...

во секој град на јуесенеј а бога ми и насегде има по еден чајна таун... Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Мар 05 2016, 21:23

...нека ги фрлаат у море бе, или нека си направат воздушен мост до НИВНАТА ЕУ... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Мар 05 2016, 21:25

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:http://www.kurir.rs/planeta/video-na-ivici-sukoba-sad-poslale-ratne-brodove-u-juzno-kinesko-more-ceka-se-odgovor-pekinga-clanak-2159617

денес имаја и конгрес државен или шо и да му се вика то по кинески... не видов заклучоци... се заборајв ... е не се стигнува се' па шо!
....америка има само една солуција да се спаси од долговите према кина , која веќе тешко да ќе прифаќа хартифчиња као да се демек пари...војна.
....другата е кај и да е наскоро да баци рука... Very Happy Very Happy Very Happy
првата солуција ми е толку неверојатна па то чудо едно...

во секој град на јуесенеј а бога ми и насегде има по еден чајна таун... Smile
...кинезите се ко инсекти , тие не размислуваат како тебе.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Мар 05 2016, 21:32

concrete напиша:...кинезите се ко инсекти , тие не размислуваат како тебе.... Very Happy
Laughing Laughing Laughing 

а јас па пиле 

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Мар 07 2016, 22:33

Вести од ЕУ, поточно од Норвешка...

спремни?

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=03&dd=07&nav_id=1104824

мммммда.

па... можеше и полошо... од насловот очекував дека лицето ќе биди барано ради запоставување и негрижа инаку.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Мар 07 2016, 22:45

чучулига напиша:Вести од ЕУ, поточно од Норвешка...

спремни?

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=03&dd=07&nav_id=1104824

мммммда.

па... можеше и полошо... од насловот очекував дека лицето ќе биди барано ради запоставување и негрижа инаку.
а бе златна рипка бе кој знае што им ветила , ако ја вратат дома.... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Мар 07 2016, 22:48

concrete напиша:а бе златна рипка бе кој знае што им ветила , ако ја вратат дома.... Shocked

lol! lol! lol!  

Цар!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Мар 09 2016, 00:17


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Мар 09 2016, 07:38

king напиша:Упссс....

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=73541580522608409D7532304822DF64

...ојде ЕУ .... упм
..мислам дека австрици ги смислија шутзстафеллите, сеа треба само уште некој собосликар да се најде, па после некој пак ќе биде крив за некакви.....   холокаусти...сеа на чеченци и слични муслимани... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Мар 09 2016, 23:06

..so kratki brcici, I frizura u patec Twisted Evil ....
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Мар 13 2016, 12:22

Чим волкави

http://reporter.mk/2016/03/13/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0/

глувци имаат ЕУ мора да е земја дембелија .... Twisted Evil

ебате ГМО и остали глупости ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Мар 13 2016, 13:35

...може да очекуеш бргу да се појави некој со штакор голем ко слон, кај и да е.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Мар 14 2016, 08:08

http://www.bbc.com/news/world-europe-35796831

Мислам дека ова не е изненадување за никој.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Мар 16 2016, 22:28

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=92813

...ете до каде Меркелица и нејзиното ширење на нозете, упс пардон, отварањето на границите,  ја доведе Германија

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Мар 21 2016, 07:09

Uste pred tri godini analizitw pokazuvaa ova sto denes se slucuva....
eve ena analiza pred skoro tri godini, za toa , kako se prefrli fokusot kon evropa potocno kon Francija.
e pa na sdravje. . sega ziveat vo rezultative od analizite.
Francija naebala Twisted Evil

ako do vcera na menito na alkaeda bea junajted sanatorium ,
sega na prvo mesto kako meta, e -Francija.
Вести од ЕУ - Page 27 Alq-1
‘Far from defeated’: Al-Qaeda is expanding and its ‘most significant foreign enemy’ is France

https://www.rt.com/news/al-qaeda-expansion-report-528/
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 27 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 35 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот