ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 25 of 35 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 21 2016, 18:37

concrete напиша:..хммм.....изгледа не било само сексуално задоволување , накотиле тие потомство очигледно....со благослов на папата..
.....мое искуство од тамошниот терен кажува дека пољаци , ама ич, онака мортус пијани, (ам ич и со букви) не им е гајле кој им ги праи тоа  пољачињата.... Very Happy Very Happy
Laughing ee, tie vekje ne se poljacinja Wink
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 23 2016, 00:00

http://lokalno.mk/germanski-imam-zhenite-sami-se-krivi-za-napadite-poradi-nivnite-parfemi-i-oblekata-shto-ja-nosat/

.... ајде ЕУ .... прилагодувај се спрема дојденците .... Twisted Evil Twisted Evil

.... ќе промовира ли ЕУ пролетен моден хит ... обавезни нинџа одела да не би некој случајно се попали ко млад малнун..?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Јан 23 2016, 09:43

...,ако земеме дека англија е лондон , а лондон е саде црнци и педери, франција е веќе ас муслиманска , образ пак обелуат викингарите... Данска им удрила скубење. Плати па клати им кажуе Хамлет при тоа..,  на загорениве за бела, христијанска п..ука.....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јан 23 2016, 10:03

bel obraz obeluvaat samo slovenite.
ne znam samo koga nekoj ke se osvesti, ovoj fakt e poznat odamna ama taa rasa e otsekogas na vrvot na listata za istrebuvanje ..
tokmu zaradi prvata recenica.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Јан 23 2016, 10:13

VOL напиша:bel obraz obeluvaat samo slovenite.
ne znam samo koga nekoj ke se osvesti, ovoj fakt e poznat odamna ama taa rasa e otsekogas na vrvot na listata za istrebuvanje ..
tokmu zaradi prvata recenica.
не ја требат, само ја делат , а после таа сама се треби....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Јан 24 2016, 21:15

Kај бугаристанките си ги рентаат дундите по ЕУ сега почнаа и децата да си ги продаваат ...


МОРБИДЕН БИЗНИС: Бугарски деца се продаваат во Грција - за пари и за органи

http://www.telegraf.mk/aktuelno/339155-morbiden-biznis-bugarski-deca-se-prodavaat-vo-grcija-za-pari-i-za-organi-video

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Јан 24 2016, 21:23

king напиша:Kај бугаристанките си ги рентаат дундите по ЕУ сега почнаа и децата да си ги продаваат ...


МОРБИДЕН БИЗНИС: Бугарски деца се продаваат во Грција - за пари и за органи

http://www.telegraf.mk/aktuelno/339155-morbiden-biznis-bugarski-deca-se-prodavaat-vo-grcija-za-pari-i-za-organi-video
isuse..
stoka tatarska Shocked

pa deca se deca be mame im ibam tatarsko
nikogas ne uspeale da se civiliziraat!
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Јан 24 2016, 21:26

Shocked Shocked Shocked 

неее бе!!!

Shocked Shocked Shocked
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Јан 25 2016, 11:25

..што се потресуете бе, тоа е одамна ГОЛЕМ И РАШИРЕН бизнис, повеќе отколку што можете да претпоставите. А ниеден бизнис не може да цути , ако нема и купувачи и дилери соодветни на нивото од баран квалитет.
Мора да прознаете дека робата не е таква која може да ја ваља секој "цигански" џилкош....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Јан 25 2016, 12:37

ЕУ има само два месеца зима да го среди проблемот со бегалците, ако не од Април натака оди у кошмар. Незнам зошто имам впечаток дека мостобранот пак, последователно по кој ти пут... ќе биде во Македонија... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Јан 25 2016, 12:58

А ние ако сме паметни исто така иаме два месеци, колку кошта нека кошта, да направиме коридор југ-север кроз државава ограден по сите прописи за транзит на мигрантите, движење само низ коридорот и ни метар лево и десно ...

сва среќа што рутата и не е толку долга ...


200 км дупла ограда .... добар бизнис, некој ќе трља раце ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Јан 25 2016, 13:31

king напиша:А ние ако сме паметни исто така иаме два месеци, колку кошта нека кошта, да направиме коридор југ-север кроз државава ограден по сите прописи за транзит на мигрантите, движење само низ коридорот и ни метар лево и десно ...

сва среќа што рутата и не е толку долга ...


200 км дупла ограда .... добар бизнис, некој ќе трља раце ....
ех бе king..линијата на мостобранот не е само кај "плажата" идомени( по нашки сехово)  , се протега од струмица до кајмакчалан Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Јан 25 2016, 23:51


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Јан 25 2016, 23:57

heh..

a so mislis, u ungarija so se slucuvase? Laughing
off-duty dzandari i vojnici, maskirani.
gi ubija od kjotek
i skinhedsite zbuneti i okokoreni   Laughing
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 10:50

А... бизнис врската најнова Иран и Франција...

ви замирисва дека можда Иран ќе си купи мистрали м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Јан 29 2016, 10:52

Шо ќе му се?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 10:56

од кај па јас да знам... само знам дека да бев јас Иран сигурно би ги купила.... мож ќе ми се најдат а сигурно скоро па и за бадијала би можела да ги земам...

(и со чевли така прам додуша па сегааааа ... Razz Laughing Laughing Laughing Razz )
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 29 2016, 11:00

razmisli malce prvo , sto e namenata na Mistralle class amfibii..
I ako ameriGOVNAta popizdea zatoa sto bea nameneti za rusite, na koi, I ne im znacea kojznae sto- kako brodovi, tuku kako transfer na tehnologija koja ja imaat odamna... I kako mistralite nemase nisto posebno da gi vozdignat ruskata flota I militarija , pa ameriGOVNAta da izgubat nesto...
a sepak, naj"demokratski" napravija pritisok vrz pederuzite I Oland, da prekrsi dogovor, koj ne smee da se prekrsi. I da plakja penali od svoj dzeb...
,.....zamisli sega KOLKU bi se narusil balansot , ako eden Iran dobie mistrali? iranskata flota ne e mokjna I se sostoi od brzi no mali plovila, cesto,so samoubistvena taktika!

no poentata e slednata: Mistralite se sega nisto povekje od olupina so motor.

sto ke dobie bilo koj , ako dobie specificni nosaci na helikopteri I -pomorska pesadija? Kade bi se istovaruval-Iran, kade bi desantiral?

koi helikopteri? koe vooruzuvanje?
rusite si zemaa se'.Ruski sistemi za naveduvanje I upravuvanje na ogan, radari sonari, komunikaciski sistemi, se'. a tie, ne ebavaat ziva sila za nekakvi si nejto standardi I amerigovnarska pretstava za matrica I standard, pa odi sega, probaj da instaliras americki radar na brod namenet za ruskata voena flota..
najseriozen kupuvac bese Egipet,pa Indija.
ama, po koja cena, sega nez Ruska tehnologija ne vredat skoro nisto.
ne mozat ni pola od parite da izvadat..


Iran? jes hau no.
poentata e - sto fajde, ne menuva nisto I na klingoncite da im gi prodatat!

zatoa sto konstrukcijata na brodot, prostorot, instalaciite, komandniot centar, bea prisposobeni za najmoderniot ruski Kamov helicopter, ruski oruzeni sistemi, raketno vooruzuvanje.

koj I da gi kupi, ke mora debelo da zagree brener da reze, sece, vari, pa da napravi -prepravi platform za nekoi si letala I vozila, od zapaden ili ne znam koj tip, ili- da kupi ruski, za sto bea I nameneti brodovite Laughing


Последната промена е направена од VOL на Пет Јан 29 2016, 11:05. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 29 2016, 11:01

.мистрали, што беа тоа мистрали????  некои жабарски долгнавести лепчиња????
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 11:02

Е добро де... а мож за старо железо можи да му се...

а шо? мислиш Русија би имала против Иран да ги има?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 29 2016, 11:06

ааааа  ТИЕ Мистрали??  Мислам дека сега баш можат да добијат супер намена...: се паркираат кај Лезбос и се пунат со бегалци, додека не потонат...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 29 2016, 11:08

ja zabole Rusija dali ke imal Iran mistrali.. Laughing Laughing Laughing
tie na Indija I Kina prodadoa nosaci na avioni, da si gi refurb-ishiraat,
nemaat kompleksi na visa vrednost I tehnoloska nadmokj go --govnata. Wink
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 11:10

Е добро де... требаше изгледа онде долу во старт магазин да напишам кај сакам да кажам дека да бев Иран сигурно ќе ги купев мистралите од Франција... 

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 29 2016, 11:34

..се мислам, не е лошо на Зајко да ми се шепне идеа да каже дека ќе ги купи, кога ќе бидне премиер. Нека пливкаат во средоземно море , да не мораат децава да се злопатат дур до флорида за работа на брод, а и французи после од рука ќе му јадат...
Ќе го заебе Грујо и тоа неговите индустриски зони док трепнеш.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 29 2016, 13:05

concrete напиша:..се мислам, не е лошо на Зајко да ми се шепне идеа да каже дека ќе ги купи, кога ќе бидне премиер. Нека пливкаат во средоземно море , да не мораат децава да се злопатат дур до флорида за работа на брод, а и французи после од рука ќе му јадат...
Ќе го заебе Грујо и тоа неговите индустриски зони док трепнеш.
цк!...

за во охридско поќе ќе ги личи.... со се парапедче, населба кај блато, па охридски-дубаи-белградски-малдивски градој на вода....

да, само мистралите фалат во цела слика.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 25 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 35 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот