ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 23 of 35 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Ное 15 2015, 00:29

VOL напиша:Ne e arno
...одамна не е, сега ептен не е ...мислам дека грозничаво се бара повод...., или пак деновиве ќе го испровоцираат.. Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Ное 15 2015, 11:21

..има ли денес  нешто ново на Запад????
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Ное 15 2015, 11:55

Сва среќа што ние сме „Источно од рајот“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Ное 15 2015, 17:01

..падерлакот на европските педофилистичари нема граница нагоре.., само небото е граница. Најновото јадење фекалии е околу тоа од каде потекнуваат пушките користени ви исил баханалиите во ЕУ... Балкан , читај ЕксЈугославија и Русија... кои џукели маме им е...
..постојано на то ТВ-то глеаме емисии за батки кои само поглед ќе фрлат на нешто , па ќе ти издиктираат цел псалм околу некоја столица, вазна , лустер.
Ваму се прашуваат од каде е некоја пушка. А бе секој куршум на г'зот има жиг каде и кога е направен , а не па пушка...дури , на основа на серијата се знае и во која ден на месецот , која година е произведена, во која смена и од кого...А ваму демек се прашуваат и веднаш имаат тенденциозен одговор... Не викам не е можно , сите денес тргуваат , ама згодно е да се збори со факти , а не на основа гледање во гравче.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Ное 17 2015, 09:37

Вести од ЕУ - Page 23 12241732_10153789960188593_8974716245880009927_n
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Ное 18 2015, 21:23

iako istocniot sosed ( privremen) antropoloski, etnoloski, religiozno, kulturoloski , istoriski , genetski, itn, ne pripagja vo temava (EU, znaci evropa..), sepak, problemot koj go izvezuvaat so juzniot sosed e evropski a toa se migrantite
e, kaj niv,( ovie istocnive) sistemite za cuvanje na granicata ne funkcioniraat, zatoa sto ovaa teritorija koja teznee da stane I drzava, nema plateno smetki za struja.
ebago.
kako granicna teritorija -filijala na EU, ima posebni obvrski I teski pari se vlozeni za da se socuvaat granicite na EU od se' I sesto.
ama , "ofukala baba, so sukala.." bese..

izgleda , ja cuvaat granicata po stariot dobar tradicionalen recept: izoraj I freziraj eden pojas dolz granicata I OP! koga ke dojde milicajot Trendafil Karanfilov, ke vidi stapalki od migrant uspesno em zadovolno ke utvrdi "Ahaa- tuka nekoj pominaaal".

si ibala majkata EU odamna, tuku, ajde...
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Пет Ное 20 2015, 08:15

Французите сега ќе им се прават пријатели на Русите во Сирија и секако ќе пратат офицери за врска па ќе почнат со размена на информации ќе фрлат по некоја бомба против козоебциве и едноставно пред цел свет ќе ја принудат Русија да соработува а основната цел им е да допрат до руските информации и нареме да ги известуваат козоебциве и америве за руските акции.
Словенскиот народ има се подобро од Западот освен ПОДЛОСТА која западњациве ја имаат научено од Евреите.Многу пати во нашата историја сме се зезнале токму од таа подлост на Западот зошто словенскиот ум не може да разбере до каде може да оди нивната подлост кога ќе видат дека на мегдан не можат да те победат тогаш ќе ти се инфилрираат како пријател и ќе го глумат тоа така подло да на секој би му се згадило се на овој свет.
Владимир Владимирович сигурен сум дека го знае ова но таа граница на подлоста на Западот е како што рече погоре Конкрете бесконечна.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Ное 20 2015, 09:21

кнез напиша:Французите сега ќе им се прават пријатели на Русите во Сирија и секако ќе пратат офицери за врска па ќе почнат со размена на информации ќе фрлат по некоја бомба против козоебциве и едноставно пред цел свет ќе ја принудат Русија да соработува а основната цел им е да допрат до руските информации и нареме да ги известуваат козоебциве и америве за руските акции.
Словенскиот народ има се подобро од Западот освен ПОДЛОСТА која западњациве ја имаат научено од Евреите.Многу пати во нашата историја сме се зезнале токму од таа подлост на Западот зошто словенскиот ум не може да разбере до каде може да оди нивната подлост кога ќе видат дека на мегдан не можат да те победат тогаш ќе ти се инфилрираат како пријател и ќе го глумат тоа така подло да на секој би му се згадило се на овој свет.
Владимир Владимирович сигурен сум дека го знае ова но таа граница на подлоста на Западот е како што рече погоре Конкрете бесконечна.
....па се надевам дека долговековната историја на проблемот е апсолвирана и дека лекцијата е научена. Крајно време е да се сменат работите.....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Ное 21 2015, 10:19

..занимливо, мислам дека уште пролетоска оние од исил изјавија дека на Европа и имаат објавено војна која ќе ја почнат есента. Кохорти на исиловци влегоа во Европа, оружјето, хемијата, биологијата којзнае од кога се трупа таму, а педофилистичарските џукели си ги ладеа. Од досада дури и нас не подјебаваа и подјебаваат со телефонски бомби и ни мафтаат дека Македонија нема време. За каде да ми је знати , милу им мајку је...м Evil or Very Mad
Сеа ќе не делкаат муслиманиве колку им ќејф, а народ ќе трча по улици ко кокошки пред лисица..... Вести од ЕУ - Page 23 2aaijro
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Ное 22 2015, 22:54

Упссс...  во срцето на ЕУ ...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=5&vest=25717

... а бе ... нели ЕУ гарантираше некаква си безбедност ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Ное 23 2015, 08:16

...наоружај лудаци , фундаментални најдобро, напрај хаос трошејќи некој милион безвредни јадници, после стави го народот под штикла , преплашен за својот живот, ќе прифати и јебачина, дури и садистичка , ако треба и на  јавно место , кај ти ќефне и од агол кој ти ќефне...

..многу ме потсетува на песната за холокаустот и резултатите од него , креативно препеана....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Ное 28 2015, 13:10

JURIS!!!

Pokana za MOBILIZACIJA

brakja i ..     samo brakja de Laughing .. makedonci.!

oruzjeto vo raka!
sega e vreme za napad, na balegarite juzno od gevgelija
da im pokazeme na dusmanite sto moze makedonski "borec" da napravi so se veli za malku pari
municija po pat zimajte, nema vreme za cekanje, vazno oruzjeto vo raka i -bodi!

juris!, napad! bez komanda, koj kaj stigne!

http://www.newsweek.rs/svet/63680-kriza-u-grckoj-oborila-cene-najstarijeg-zanata-prodaju-telo-za-sendvic-ili-kolac.html?utm_source=WidgetNewsweek&utm_medium=WidgetNewsweek&utm_campaign=WidgetNewsweek

Kad je započela ekonomska kriza u Grčkoj, cena seksa sa prostitutkom je iznosila 50 evra, sada je pala na dva evra za trideset minuta.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Дек 03 2015, 15:34

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Дек 03 2015, 16:44

чучулига напиша:Од парламентот на ЕУ

http://off.net.mk/vesti/svet/drugari-eu-e-28-drzhavi-ne-dve
-гледам јас дека ќе дојде ден кога ќе одиш наоколу со фењер и ќе ги бараш Грујо и ВМРО. Иако тоа ти изгледа сега фантастично и невозможно, се надевам дека тогаш бар во себе, ќе признаеш дека сум во право.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Дек 03 2015, 16:46

(јас само ќе се насмејам)

ај да не биди тивко еве

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Дек 03 2015, 17:17

чучулига напиша:(јас само ќе се насмејам)

ај да не биди тивко еве

Laughing Laughing Laughing
pak se isprde glasno 'vaa..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Дек 09 2015, 21:14

Ухухууууу...

http://makfax.com.mk/svet/evropa/evrobarometar-korupcijata-godisno-ja-cini-eu-120-mlrd-evra...120 милијарди еура ?????

... и после ние сме биле корумпирани ... а бе  ајде ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Дек 09 2015, 21:19

mnogu nuli ova..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Дек 12 2015, 18:06

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Дек 21 2015, 19:35

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Дек 22 2015, 18:55

Ајт нек им е со среќа...

http://faktor.mk/2015/12/22/eu-na-stakleni-noze-eksperti-predviduvaat-raspad-na-unijata-vo-2016/

... само би сакал да при тоа пројдат низ поголеми маки од што ние на Балканот пројдовме ...

... абе абеее ..ги стигна бугарското проклетство .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Дек 22 2015, 19:00

I bugaristancite se u toj sojuz Laughing
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Дек 27 2015, 00:15

Од цивилизираната ЕУ ...Бугарската гранична полиција ги турка и враќа назад мигрантите, понекогаш ги тепа, ограбува, а и ги ’пушта’ кучињата кон нив- ова се наводите во последните изданија светските изданија на мултинационалните медиумски куќи.


http://republika.mk/?p=533717

Можам да замислам ... ако нашите направат такво нешто ...  како ќе реагира ЕУ

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Јан 06 2016, 15:14

...за празнициве , во Келн некоја сурија од иљаду силеџии кои ги опишуваат како црнци и арапи малтретирала народ , а пријавени се и некои силувања...
Шефои на полиција , Градоначалник итн. се собираат и чудат како тоа им се случува....
А исловци убаво кажаа : оваа есен и зима ЈА НАПАЃАМЕ ЕВРОПА.   А овие уште се мислат и како и пред 6 века оставаат ние после да им вадиме костени од жарот...како традиционална тампон зона... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Јан 06 2016, 15:54

concrete напиша:...за празнициве , во Келн некоја сурија од иљаду силеџии кои ги опишуваат како црнци и арапи малтретирала народ , а пријавени се и некои силувања...
Шефои на полиција , Градоначалник итн. се собираат и чудат како тоа им се случува....
А исловци убаво кажаа : оваа есен и зима ЈА НАПАЃАМЕ ЕВРОПА.   А овие уште се мислат и како и пред 6 века оставаат ние после да им вадиме костени од жарот...како традиционална тампон зона... Very Happy Very Happy
ako im e .
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 23 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 35 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот