ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 13 of 35 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 19:42

VOL напиша:
 (i ne gleaj si en en, bidi malku patriotski raspolozena... barem dojce vele...na makedonski Cool razbira se..)

А ако гледам Раша Тудеј, каква ќе бидам?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 19:42

a be mislam deka francuzishen malce izbrzaa.
pred 3 saati gleav izjavata  i nekako ne mi ide u glava taka hrabra izjava da se lupne od prva.
 plus, kazaa, se cekalo od germanska strana da proverat familijaren status na pajlotot svabski, em koj bil so bil, background..]

mnogu brzo nekako, rano mi e da kazam duri "alal za brzinata na sitragata em zaklucokot".
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 19:43

чучулига напиша:
VOL напиша:
 (i ne gleaj si en en, bidi malku patriotski raspolozena... barem dojce vele...na makedonski Cool razbira se..)

А ако гледам Раша Тудеј, каква ќе бидам?
modra pod oko, so fraktura na cerepot.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 19:45

VOL напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:
 (i ne gleaj si en en, bidi malku patriotski raspolozena... barem dojce vele...na makedonski Cool razbira se..)

А ако гледам Раша Тудеј, каква ќе бидам?
modra pod oko, so fraktura na cerepot.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Вол, ти си многу смешен чоек мора да признам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 19:48

zemi me doma, cel den ke te smejam.
ne naplakjam preku nokj.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пет Мар 27 2015, 14:13

Ај, ај, ај ...
...и во ЕУ се гладувало ...

http://dnevnik.mk/?ItemID=99A1CBDB6E049140A318B2D4A11E6C39

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Мар 31 2015, 19:36

ne znam dali vestackata tvorba,koja se naogja istocno od nasite granici  i drzi pod okupacija del od makedonskata teritorija i narod, pripagja voopsto vo vakva tema -EU, tuku, vo tamu nekoja Azija, ...
pretstavuvs ticking bomb i duvlo koe samo po sebe e kriminalna vuko-seksacina, a sega i duvlo na islamski radikalizam na balkanoy..
http://netpress.com.mk/osummina-vo-bugarija-obvineti-za-poddrshka-na-islamskata-drzhava/
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Апр 08 2015, 11:13

По повод вчерашната изјава на Рама за обединување на Косово и Албанија

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=07&nav_category=640&nav_id=977843

денес, реакција од ЕУ

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=08&nav_category=1262&nav_id=978211

Мора да се забележи дека вчера беше многу интересен ден за Балканот.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Апр 09 2015, 16:34

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Апр 15 2015, 14:41

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Го потресе некоја женска Марио Драги сега...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

тамам почна да збора драги за то како се подобриле условите за кредитирање.... оп конфети и женската му се качи на маса викајќи: End ECB dictatorship...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

еве го се врати... ај да чујам шо вели.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Апр 15 2015, 23:40

Ебаго глупиот

http://www.press24.mk/foto-gledal-pornich-na-internet-koga-naednash-vlegla-majka-mu-togash-se-sluchilo-neshto-strashno

... и после сакаме у такво друштво на дегени ... не му текнало да го затвори или исклучи лаптопот ...

... а и овие нашиве глупи опозиционери .. се надеваат на нешто од такви човеци ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Апр 15 2015, 23:45

Оооууукеј.. ако има некакво мерило.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Чет Апр 16 2015, 00:51

Неодамна читавме за обидот за киднапирање на дете во Србија ...
..случајот добива друга монструозна димензија..._________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Апр 20 2015, 01:09

http://dnevnik.mk/?ItemID=15333020D8922C4BB088EDEF28FCCA55

ЕУ умира ..и тоа буквално ...

...а Ханот нек си види за бугаристан ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Апр 20 2015, 16:20

king напиша:http://dnevnik.mk/?ItemID=15333020D8922C4BB088EDEF28FCCA55

ЕУ умира ..и тоа буквално ...

...а Ханот нек си види за бугаристан ... Twisted Evil Twisted Evil
Вести од ЕУ - Page 13 20150407120753
не бригај, ќе има цигани затоа колку ти душа сака, сомалијци и остали на тони. Шетај малку по Минхен кој е најгерманска германија, пола веќе личат на ас турци... Very Happy Very Happy Very Happy
Ги вади само истокот каде си се дружеа и размножуваа со с'штиот народ како нив....,што би рекол Прч...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Пон Апр 20 2015, 16:22

Ахххххх ... кај ли згреши фирерот ... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Апр 20 2015, 16:24

king напиша:Ахххххх ... кај ли згреши фирерот ... Very Happy Very Happy Very Happy
....у кораци величанство у кораци, го сјебаа евреиве ко беба звечка... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Апр 21 2015, 00:42

И ова е ЕУ ....

http://dnevnik.mk/?ItemID=AFF479A236185D44853380DD7094AC74

... 13 годишник ... тргнал у лов ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Апр 22 2015, 20:31

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Апр 22 2015, 20:34

чучулига напиша:Франција и мистралите

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=04&dd=22&nav_id=983782
nisto novo, vrtenje vo krug..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Апр 22 2015, 20:35

Шо  мислиш, ќе ги вратат парите или ќе ги испратат мистралите?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Сре Апр 22 2015, 20:36

rekov, vrtenje vo krug, da se najde kjosot..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Апр 22 2015, 20:38

чучулига напиша:Шо  мислиш, ќе ги вратат парите или ќе ги испратат мистралите?
...ќе ги вратат парите....а после за да платат за каматите ќе ги испорачаат мистралите Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Апр 23 2015, 06:22

kako sto napisav vrtenje vo krug, da se najde agolot.


kakvo e toa vrakjanje na pari, ( 1.2 mlrd eur)?

a STO so brodovite???

toa se 2(DVA ) nosaci na helikopteri od klasata Mistral koi ako francuzive im vratele parite na rusive ( 1.2 mlrd eur!)
1. treba da si gi zadrzat brodovite- a prvo, vo francuskata mornarica ne se planirani nitu ima mesto za takov tip na brodovi! plus.... celokupnoto vooruzuvanje na brodovite i ogromen broj na sistemi se - RUSKI! rusite NE  vgradija oruzje na brodot za BESPLATNO opremuvanje na francuskata mornarica... tek togas ke im gori gazot na francuzite.
2. vo slucaj na preprodazba na brodovite, na treta zemja.. ( francuzite im vrakjaat pari na rusite, brodovite ostanuvaat vo Marsej..) NEMA koj da gi kupi! prvo skapi se, vtoro NAMENSKI SE (osven KIna vo sustina NEMA koj da im gi kupi! a kinezite sami si pravat, za tripati pomala cena...)i treto... celoto vooruzuvanje i sistemi na brodovite se- ruski!

*ako nekomu ne mu e jasno sto znaci toa "ruska oprema i vooruzuvanje" da pojasnam: ne samo sto se raboti za sistemi od rusko proizvodstvo- tuku tie se rusko sopstvenost! znaci nikoj nema pravo da gi prezeme, cacka nesto okolu niv, vadi, stava, reze sece prodava preprodava. tie se doneseni so avioni, vo Marsej, da se vgradat vo brodovite zatoa sto se gradat vo Francija. Niv gi donele ruski vojni lica inzineri i drugi voeni pretstavnici, ja vgradile celata taa oprema, i ja -cuvaat.
vo Marsej POSTOJANO mora da ima i-ima ruski voeni pretstavnici i nadzornici!zatoa sto brodot e ruski a francuzite samo go pravat.toa e DOGOVOR pomegju dve drzavi, i nema zaebancija. Francuzite so odlozuvanjeto na isporakata go GOLTNAA do jajca ameriKENJskiot podanicki vrtejki mu go gazot na amerikancive, e sega, neka gi refundiraat tie isti amerikanci.
se zaebaa, svatija sto napravija, ama igraat americko oro, i toa e toa.

e pa, neka se vrtat vo krug.. dodeka ne najdat kjos.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Апр 23 2015, 09:11

...занимливо , не сум знаел дека некоја  ОПРЕМА е монтирано руска, се спомна некое исчезнување на некаква опрема од тие бродови...???
Арсен Лупен или некој се опарил Wink ???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 13 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 35 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот