ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 11 of 35 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Фед 14 2015, 01:20

Жабарине се скинале од ќотек у парламент

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=61587

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Фед 14 2015, 01:22

„Јанукович, врати се!“_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Фед 14 2015, 08:55

cekaj, ceka. uste malce i Lenin ke go pobaraat. Laughing
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Фед 15 2015, 10:27

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Нед Фед 15 2015, 10:27

imase
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Фед 15 2015, 23:06

Вести од ЕУ - Page 11 Vnicdf
ЧОВЕКОТ КОЈ ЌЕ ЈА "УБИЕ" ЕУ.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Фед 16 2015, 22:54

opsaaa Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Arhimed Вто Фед 17 2015, 04:50

Да им го пратиме Метју Нимиц за медијација на релација Брисел - Атина?

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Фири Вто Фед 17 2015, 12:25

Ке пратите некоj сообракjаец на релациjата Куманово Крива паланка, не сте во клубот на богатите да пракjате било каде било коj:)
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Фед 21 2015, 00:06

Вести од ЕУ - Page 11 2q00xlt
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 14:46

Додека сите во ЕУ се занимаваат со јужноциганија  ... британците работат ..

http://lokalno.mk/eu-bez-velika-britanija-brakot-pred-razvod/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=eu-bez-velika-britanija-brakot-pred-razvod

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Фед 25 2015, 00:19

Ваква ЕУ  ... не фала...


Вооружен напаѓач усмрти 8 лица во Чешка

http://telma.com.mk/vesti/vooruzhen-napagjach-usmrti-8-lica-vo-cheshka

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Сре Фед 25 2015, 11:08

Вести од ЕУ - Page 11 Rtr4qxq6.si
U.S. soldiers attend military parade celebrating Estonia's Independence Day near border crossing with Russia in Narva February 24, 2015. (Reuters/Ints Kalnins)

Зошто имам некое чудно чувство дека овие Естонците пак први ќе го папаат????? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Фед 27 2015, 05:27

svabite prodolzuvaat so dejonizacija na grcive, so laboratoriski postapki Laughing Laughing Laughing
ne mi e jasno, do koga grcive ke glumat ludilo, koga site ovie raboti-ne mozat da gi skrijat povekje. Tie, spored ova -nikogas ne bile iskren clen na EU koj vo potpolnost se vklopil vo sojuzot prifakjajki gi standardite , tuku ja koristele EU kako izvor za krediti i plasiranje na veter i magla.

Германски историчар: Богатите Грци не плаќаат данок од 1830 година
http://netpress.com.mk/germanski-istorichar-bogatite-grci-ne-plakjaat-danok-od-1830-godina/
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Фед 27 2015, 08:55

VOL напиша:svabite prodolzuvaat so dejonizacija na grcive, so laboratoriski postapki Laughing Laughing Laughing
ne mi e jasno, do koga grcive ke glumat ludilo, koga site ovie raboti-ne mozat da gi skrijat povekje. Tie, spored ova -nikogas ne bile iskren clen na EU koj vo potpolnost se vklopil vo sojuzot prifakjajki gi standardite , tuku ja koristele EU kako izvor za krediti i plasiranje na veter i magla.

Германски историчар: Богатите Грци не плаќаат данок од 1830 година
http://netpress.com.mk/germanski-istorichar-bogatite-grci-ne-plakjaat-danok-od-1830-godina/
..проблемот со грција се решава само на еден начин..искоренување на тие џукели од лицето на земјата на фин, елегантен и пред се демократски начин.....
Ставање секаде натписи : за грци и кучиња забрането.
А некој прозбори збор на ова новоизмислениот кобајаги грчки јазик..одма удирање шамарчина на дотичниот да му ѕвони пола саат у уши.
Конфискација на секоја пара од банкрска сметка на грк на се што е  поише од  цркавица за преживување... Very Happy 
А да... и ако некој сака и понатака да глуми грк, уведуење на такса од 100 евра годишно, со обавезен десетгодишен попис само во местото каде е истиот роден.., ако не се појави ..се брише од список... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Оној дрогиранион поет со  необични склоности Бајрон и педофилот археолог-аматер Шлиман како што ја сјебаа Европа никој не ја заебал.., дури ни Атила хунски....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Саб Фед 28 2015, 16:27

...не е лошо вака од време на време да се запишуат хушкачите, кои после треба без пардон да се обесат, ако го преживеат нормално...резултатот на хушкањето...
Вести од ЕУ - Page 11 2w3aykn
http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/feb/01/putin-stopped-ukraine-military-support-russian-propaganda

вкви џукели можат да раскажуат басни на ЕУ наивчини , ама нас овде тешко да не преведат жедни преку вода , освен ако пак не не буткаат со осиромашен ураниум....  кои гњиди јеботе благи бог...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Фед 28 2015, 17:10

ako de.
1945 Berlin kaput - cvaj hunred frau und frolajn -kaput.
20XX London kaput- ovoj nema da go "streljot" Laughing , on ke potpadne pod  "tuti fruti"
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Мар 01 2015, 01:31

Во образложението на Дејли мејл се вели дека Тито е одговорен за смртта на 570.000 луѓе,

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=46138

http://www.mkd.mk/svet/analizi/najloshite-masovni-ubijci-se-komunisti-hitler-e-tret-tito-trinaesetti

Дејли мејл може гомна да јаде ....

Некако британската кралица ич не му се става на списокот .... сигурно ги галеа таму по колониите ...

а тек овој нигеров амерички ..покољ направи по северна африка и блискиот исток ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Мар 01 2015, 10:26

king напиша:
Во образложението на Дејли мејл се вели дека Тито е одговорен за смртта на 570.000 луѓе,

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=46138

http://www.mkd.mk/svet/analizi/najloshite-masovni-ubijci-se-komunisti-hitler-e-tret-tito-trinaesetti

Дејли мејл може гомна да јаде ....

Некако британската кралица ич не му се става на списокот .... сигурно ги галеа таму по колониите ...

а тек овој нигеров амерички ..покољ направи по северна африка и блискиот исток ...
..па познато е дека педофилистичарските џукели немаат совест.., тие се едноставно тоа...ЏУКЕЛИ, улучни лајави кучиња кои се парат во чопор.... Cool
...сеа само гледај како ќе почнат да ќефкаат во предвечерјево на големата војна која сакаат да ја уприличат..и за кого се ќе ги убедуваат испраните мозоци околу нив дека јаде мали деца за појадок.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Мар 04 2015, 08:23

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Мар 04 2015, 11:12


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by gestapo Сре Мар 04 2015, 13:01

eftino prodadena  king zosto neja kupi
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Сре Мар 04 2015, 14:19

А бе ... да беше „неја“ ... ќе ја купев ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 11 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 35 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот