ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 8 of 35 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 10:21

а тоа не се секирај удирање по џеб ке има. ама не кај тој што го има најдлабокиот џеб.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Јан 26 2015, 10:22

чучулига напиша:Фала за четивото Центарец. Smile

Ск2014 на сите ќе ни се удри од гла.
хммм, не верувам..остај го Centarec што кажуе , тој е у принцип негативно наелектризиран. Башка заборавил дека на крај сепак единица мерка е маса т.е. килограм..и се се сведува на таа мера.
А ние сме нано лесни, ко пердувче на пролетен ветрец... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 10:25

од кај бе дека сум негативно наелектризиран? или ја чекаш ти можда солидарност да улета кај нас како сириза у грција Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 10:25

sekogas imalo. i treba da ima.
a tie so najdlabok dzep sekogas imaat i najdebeli farmerki, i najmnogu dzebovi.


zatoa ne mi se pravat kvazi-ekonomsko-discipliniracki muabeti....
...obicno najglasni se , i najstrucni, tie so najdebeli farmerki..

pa namesto zdrava polemika- ke citam tuka- "aaa-i on kradeseee, i on imaaa".

proleterijat sekogas ke ima. kako i gazdi. toa e.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 10:30

ја уште повеќе од тебе се слагам дека обичниот народ мора да плати до денар од свои пари за хировите на неговите владетели кои ги гласа 9 пати на избори. и само така може да се опамети за во иднина (може не од прва).

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 10:35

a be covek.
forumov e mesto kade sto , golem del kazuvaat ona sto nikogas ne bi se osmelile da go kazat javno.

pregolema mi e kilometrazata za da analiziram zosto i kako mackata imala 9 zivoti- toa e psihologija na masata.
poedinec e najtesko da manipuliras.
masata -najlesno.

koga poedinec ke ja ubedi masata da veruva deka vodata e u stvari vino, sekogas ke se najde nekoj od masata da dovikne " a be ne zaebavaj"

ama koga istiot toj poedinec ke ima tim zad sebe , duri i vi masata, ke se slusnat " da beee, vidi stvarno!" i tie okolu nego ke dobijat "uste edna potvrda" deka vini-proizvodnjata e  u stvari delo na cudo.

prosto e . samo dali vredi...
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Јан 26 2015, 16:05

concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Јан 26 2015, 17:06

Кога го избраја кога го прогласија...

Епа Грција си има нова Влада и Премиер.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 10:12

Изјава на партнерската партија на сириза која учествува во новата влада во Грција

http://web-tribune.com/tema_dana/novi-samar-zapadu-grcka-pravi-geopoliticki-zaokret-prema-rusiji

Интересно од поќе аспекти нели? 

На пример, планираниот руски гасовод низ Турција и Грција.

Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 27 2015, 10:15

абе не ме заебавај види ја коалицијава која смешка е ултра лева и ултра десна : )))овие ако издржат до летово треба среќни да бидат.

а нашиве мудро си ќутат и незнаат да поентираат на вакви изјави. после цацко е крив. ама тоа е кога имаш про-форма дипломатија.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 27 2015, 10:17

башка пред нас ќе влезат у руски сојуз и таму ќе ни акнат вето после пак lol!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 10:22

Можи ќе видиме потаму дека парите и власта се моќни лепила дури и за неспојивото центарец. 

Мислиш мудро ќутат или не знат ни шо да кажат ни кој пат да го фатат? и дур да смислат, стандардно, возот ќе замини.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 27 2015, 10:26

околу нашите тие се двете опции:

1. некадарни се, незнаат што да направат
2. мудро ќутат за да недај боже влеземе во ЕУ и да им ги сосечат бизнисите

а за грците, да кеш лепи се. ама фактот што коалицијава е дај шта даш, кажува на сериозноста на ципрас да направи било што од неговите ветувања. односно ништо нема од тоа да се деси. уште еднаш ке се потврди дека во светов веке нема место за лева опција.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 10:33

Сириза кинисаја популистички и за своите цели добија руска поддршка, оти русите гледат сопствен интерес не заборавај.

Е сега дали ова се потези за добивање некаква противтежа за и при преговори со Еу или релани намери...

Се е во игра и се е можно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by кнез Вто Јан 27 2015, 11:35

Centarec напиша:па нормално нема бришење долгови. си сакаш висока редовна плата у јавна администрација? сакаш да си доаѓаш на работа (ако има биро за тебе) у 08:30 и у 16:00 веќе да си со картичката за куцање спремен? сакаш да зимаш плата за никаква продуктивност? сакаш да ти отпишуваат долгови од разно разни причини? сакаш да зимаш субвенции од пари кои не постојат? сакаш неповратни кредити? сакаш ск2014? сакаш реклама против абортус? сакаш реклама за 3то дете (а некој неможе ни 1но да има)?

е сакаш, ама тоа кошта пари. пари кои за жал ги немаш. како беше она вицот:

влага затвореник у затвор за прв пут, и у келија со уште 2ца. и "домаќинот" му вика - види сеа, ние сме едно големо семејство, ти треба да бираш дали сакаш да бидеш татко, мајка, или ќерка. и овој усран цел си вика дај боље татко да не ме натртат тука, и вика ЈА СУМ ТАТКО. и овој првиов вика, ееепа ако така ајде сега таткото да му го пуши на мајката.

и така, поентата е нема бегање од тоа што ти е судено Smile
Еве еден пример за наивно лаконско размислување или барање на логика во тоа што се гледа исто ко во шахот да си го земеш пионот пред тебе зошто тоа изгледа најлогично а тој што ти го дал пионот да го земеш едвај чека да го проголташ мамецот.
Па тие што им давале позајмици на "Грците" кога овие толку се задолжиле зошто им ги давале и имаа највисок рејтинг?
Барем грчката влада сигурно знаеле дека се презадолжени,ако е така тогаш зошто продолжувале да се задолжуваат?
Нели е апсолутно видливо дека е ова спрега на бакарите и грчката влада за лесно пласирање на кредити се разбира со фини камати за да се стави цел еден народ во ропство да мора да ги отплаќа до вечноста а тие да земаат пари без работа и да се смешкаат и да им викаат кој ви е крив вие самите ги зедовте тие пари.
Атина има секакви морално легално и легитимно право да не ги врати тие пари,а виновниците за тоа да им рече на бакарите да ги побараат во своите редови и во нивните поткупени атински власти.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 11:37

чучулига напиша:Можи ќе видиме потаму дека парите и власта се моќни лепила дури и за неспојивото центарец. 

Мислиш мудро ќутат или не знат ни шо да кажат ни кој пат да го фатат? и дур да смислат, стандардно, возот ќе замини.
..не сум баш сигурен дека се држат за најдоброто правило на овој свет..: ако незнаеш што да правиш , не прави ништо.
Кај и да е сега некој битен од овде ќе излезе и ќе тропне некоја која уште поише ќе не закопа...... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 11:41

concrete напиша:
Кај и да е сега некој битен од овде ќе излезе и ќе тропне некоја која уште поише ќе не закопа...... Cool

Веројатно и многу страшно сценарио!

Ми е крајно збоктисано од меѓународните бламирања на памперс друштвото!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 11:52

чучулига напиша:
concrete напиша:
Кај и да е сега некој битен од овде ќе излезе и ќе тропне некоја која уште поише ќе не закопа...... Cool

Веројатно и многу страшно сценарио!

Ми е крајно збоктисано од меѓународните бламирања на памперс друштвото!
...де бе и ти со твојот апокалиптичен поглед на све.....
Најважна ствар на свет е да бидеш жив, се останато се средува малтене само . А ако не си, тогаш не ни знаеш за тоа...и не се једиш.. Cool
Де бе не гледаш ли колку е интересно...., види го Џамбо ко на трамбулина е од радост.... " заработил " ко за два живота на разлика на курс на долар...., да не беше Џамбо ќе помислев која будала, ама убо му е у моментов нели???  и вака-така само тоа се брои у животVery Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 27 2015, 11:59

Laughing Laughing Laughing 

Донекаде си многу во право... само донекаде.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Вто Јан 27 2015, 12:00

concrete напиша:
...де бе и ти со твојот апокалиптичен поглед на све.....
Најважна ствар на свет е да бидеш жив, се останато се средува малтене само . А ако не си, тогаш не ни знаеш за тоа...и не се једиш.. Cool
Де бе не гледаш ли колку е интересно...., види го Џамбо ко на трамбулина е од радост.... " заработил " ко за два живота на разлика на курс на долар...., да не беше Џамбо ќе помислев која будала, ама убо му е у моментов нели???  и вака-така само тоа се брои у животVery Happy Very Happy Very Happy
О, о, ооооо..
 ..и ние сме имале наш Сорос ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Јан 27 2015, 12:05

i sto e forata da imas specaleno nekoj dinar u banka, ti si daleku od toj dinar, a na toj dinar mu se raduvaat pokraj domasnite... i ponekoj komsija.. Twisted Evil .?
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Вто Јан 27 2015, 12:40

@baldrick (кнез)

атина има секакво легално и легитимно право и обврска да ги враќа парите што ги позајмила.

која е целта на тој што позајмил пари на некој што неможе да ги врати е сасвим друга тематика.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 12:58

..кој расипувач на збава овој VOL-чо..невиден.
Остај го бе чоекот нека поужива у животу.....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Вто Јан 27 2015, 13:00

Centarec напиша:@baldrick (кнез)

атина има секакво легално и легитимно право и обврска да ги враќа парите што ги позајмила.

која е целта на тој што позајмил пари на некој што неможе да ги врати е сасвим друга тематика.
а бе Centarec  што би рекле нашине србохрвати..: шта зна дете шта је 500 кила...ти па очекуеш грк да се једи због тоа...  Ќе му ја мисли тој што ги забораил шините у негов двор... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Вто Јан 27 2015, 13:01

concrete напиша:..кој расипувач на збава овој VOL-чо..невиден.
Остај го бе чоекот нека поужива у животу.....
a be sto znae govedo od 500 kila sto e zabava..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 8 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 35 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот