ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 7 of 35 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 21 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Чет Јан 22 2015, 15:24

многу наивно од твоја страна.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by хан Ацо Чет Јан 22 2015, 16:17

Минатата седмица на посета во Бугария дойде државниот секретар на САД Джон Кери,денеска на посета во Бугария е главниот секретар на НАТО Столтенберг.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 16:38

Centarec напиша:многу наивно од твоја страна.

Центарец ме интересира твоето мислење, ако сакаш да го изложиш нормално.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Чет Јан 22 2015, 16:56

не сум економист за детални анализи ама од досегашната пракса принтање пари не дало резултат. Напротив доаѓаш до ситуација ту биг ту фејл и народот пак си ја сноси одговорноста и со плаќа за нечии бонуси одобрени од нејзиното височество држава.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 17:02

Америчкото сценарио... ко излезе прво Драги слушнав само 60 милијарди и си реков ај ок... ко, слушнав внимателно, 60 милиони месечно од март 2015 до септември 2016... ништо од бизнисот.

Со купвањето на обврзниците од страна на ЕЦБ, директно се задира во суверениотетот на секоја од членките на ЕУ на долг рок.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 18:10

хан Ацо напиша:Минатата седмица на посета во Бугария дойде државниот секретар на САД Джон Кери,денеска на посета во Бугария е главниот секретар на НАТО Столтенберг.
se potrese macorov koga mu ja procitav vesta, se sepna, duri na druga strana se zavrte da dreme..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 23 2015, 22:10

Интересен текст за тековните случувања во Грција

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=23&nav_category=167&nav_id=950247
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 24 2015, 21:27


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Нед Јан 25 2015, 12:36

Ердоган: Ако се противи на исламофобијата, ЕУ мора да ја прими Турција

http://faktor.mk/2015/01/25/erdogan-ako-se-protivi-na-islamofobijata-eu-mora-da-ja-primi-turtsija/

ЕУ  .. и нив како нас ги дупи со децении ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Јан 25 2015, 21:35

Според неофицијалните резултати, во Грција на предвремените избори довербата на народот ја доби левицата. Интересно е дали Сириза е  предвесник на промена на европската политичката сцена.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=01&dd=25&nav_id=950796
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 25 2015, 22:59

..не....... во принцип кога е левицата на власт во Грција и ние и сите други имаме најмногу заебанции. Да се надеваме само дека оваа левица е "полева".., па да не е така...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Нед Јан 25 2015, 23:03

Ќе биди интересно ако Сириза ги исполни своите ветувања, на пример она за стопирање на мерките за штедење.

А то му има врска со средствата шо ги добиват од ЕУ. 

Кои се шансите да ги легнат на брашното наместо да брануваат?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Нед Јан 25 2015, 23:22

чучулига напиша:Ќе биди интересно ако Сириза ги исполни своите ветувања, на пример она за стопирање на мерките за штедење.

А то му има врска со средствата шо ги добиват од ЕУ. 

Кои се шансите да ги легнат на брашното наместо да брануваат?
Види вака..не џабе е поговорката : СЕ БУНИ КО ГРК У АПС...,  нормално со акцент на она АПС... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 09:08

популист ист ко нашиов. само лајна јадење пред избори и после отварање вреќите за лапензи кеш. а на фрау меркел ке и пљукне под прозор и ко попче ке и плати се иначе помрачина ке го јаде. левичарска политика е лускуз кој у моментов никој неможе да си го дозволи. кај нас е само заебан фактот што на хартија десница е на власт со употреба на најлевичарски методи.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пон Јан 26 2015, 09:16

Јеби га  Centarec.....време на популисти.., народ сака турски серии и слични сапуници , нешто храна и рингишпили.
Ја знаеш онаа дефиниција за тоа кој е будала во светот на будалите??? Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 09:22

е ако де.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Јан 26 2015, 09:57

И, ЕЦБ од одма објаснува: охи бришење долгови и слични фантазии.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=01&dd=26&nav_id=950936
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 09:58

http://mises.org/library/how-greek-default-may-still-unravel-eu

еве едно интересно четиво за ситуацијата со грција и општо секоја ситуациај каде што имаш разни грујовци на власт или обамовци. ах ск2014 како сакам да им се удри од глава на многу напалени луѓе мхмхмх...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 10:05

па нормално нема бришење долгови. си сакаш висока редовна плата у јавна администрација? сакаш да си доаѓаш на работа (ако има биро за тебе) у 08:30 и у 16:00 веќе да си со картичката за куцање спремен? сакаш да зимаш плата за никаква продуктивност? сакаш да ти отпишуваат долгови од разно разни причини? сакаш да зимаш субвенции од пари кои не постојат? сакаш неповратни кредити? сакаш ск2014? сакаш реклама против абортус? сакаш реклама за 3то дете (а некој неможе ни 1но да има)?

е сакаш, ама тоа кошта пари. пари кои за жал ги немаш. како беше она вицот:

влага затвореник у затвор за прв пут, и у келија со уште 2ца. и "домаќинот" му вика - види сеа, ние сме едно големо семејство, ти треба да бираш дали сакаш да бидеш татко, мајка, или ќерка. и овој усран цел си вика дај боље татко да не ме натртат тука, и вика ЈА СУМ ТАТКО. и овој првиов вика, ееепа ако така ајде сега таткото да му го пуши на мајката.

и така, поентата е нема бегање од тоа што ти е судено Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пон Јан 26 2015, 10:05

Фала за четивото Центарец. Smile

Ск2014 на сите ќе ни се удри од гла.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 10:07

red, od nekade mora da se zavede..
boli, neubavo, ama, nekoj koga togas mora da bide, ili majka, ili  tatko ili kjerka..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 10:11

редот ке си дојде како природна селекција.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 10:12

koj red bre dosol kako prirodna selekcija ...
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пон Јан 26 2015, 10:15

овој ке дојде. кога разно разни паразити ке ги снема пошто нема да имаат од каде да цицаат.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 10:17

kako ne be.
site se taka samosvesni,
pa nema potreba od nadzornici, nadzirnici na nadzornicite, kontrolori , inspekcii
..mozebi. vo 3456 godina.
red ke dosol. red doagja so stap vo raka ( udri po dzebot) a ne so priroden pat Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 7 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 35 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 21 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот