ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од ЕУ

Страна 6 of 35 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Next

Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 19:53

е тие шо имат кредити врзани со швајцарскиот френк, не се баш опуштени.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:55

чучулига напиша:е тие шо имат кредити врзани со швајцарскиот френк, не се баш опуштени.

super. ja imam vrzano so  tögrög , znaci na raat sum Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Пет Јан 16 2015, 19:55

а уштеџевина bounce

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Пет Јан 16 2015, 19:56

ustedJevina u nacionalna valuta na Vaskrsnji ostorvi
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 19:56

е тие си отвориле коњаче... ко Путин на конкретниот

Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 21:06

чучулига напиша:е тие си отвориле коњаче... ко Путин на конкретниот

Very Happy
..не го испуштај детаљот: од специјалната руска залиха...војниот плен на Кнезот Багратион..... Very Happy
,знаеш ваљда кој е тој и од кога се чува тој сандук за вакви прилики...пред овега само на Сталин му допуштиле две чашки..за да наздрави со Жуков... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 21:13

абе не ме зафркавај... реков ко Путин а не ко коњакот на Путин

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 21:22

а бе и коњакот е финта.., вакви прилика за него има еднаш у 50-60 години.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 21:27

Не знам да ценам жестоки пијачки ... Laughing

сељо дете сум јас Very Happy

Wink
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Пет Јан 16 2015, 21:33

чучулига напиша:Не знам да ценам жестоки пијачки ... Laughing

сељо дете сум јас Very Happy

Wink
пак оваја сељо дете...збориме бе за сандукот со Курвуазие.., тогаш 20 годишен...коњак кој Наполеон бегајќи од Москва го оставил зад себе Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Пет Јан 16 2015, 21:39

е сега кај то напољоните... имам чуено за изгубен сандук со плата за француските војници од ПСВ во околинава... то е веќе поинаква приказна, интересна.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 02:53

чучулига напиша:е сега кај то напољоните... имам чуено за изгубен сандук со плата за француските војници од ПСВ во околинава... то е веќе поинаква приказна, интересна.

Laughing Laughing Laughing

da, da, sigurno im davale plata na vojnicite srede vojna, I toa vo zlatni moneti, I toa bas vo napoleoniВести од ЕУ - Page 6 Brickwall.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Саб Јан 17 2015, 02:57

а шо?

шо му фали на приказната?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 02:59

e da. ubava, za prikazna.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by king Саб Јан 17 2015, 13:54

http://www.telegraf.mk/aktuelno/svet/234490-voeni-patroli-vo-brisel-i-antverpen

ЕУ ... ко да воведува воена состојба ....

пу ... ј'зк ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 10:38

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Сре Јан 21 2015, 21:38

Сите ја исчекуват одлуката на ЕЦБ утре

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949296
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 22 2015, 00:19

чучулига напиша:Сите ја исчекуват одлуката на ЕЦБ утре

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_id=949296
ЕУ фајронт????  Не веруам, сеа ќе ускочат русите со предлози кои не се одбиваат.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Чет Јан 22 2015, 08:01

ништо нема да се деси. а и да се деси, исто ко ништо да не се десило.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Centarec Чет Јан 22 2015, 11:20

Вести од ЕУ - Page 6 _80438262_quantitative_easing_v4_624inако се лажеме дека ова вака функционира : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 13:47

Драги на прес конференција за 45 минути.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 14:51

http://www.cnbc.com/id/102356143

60 милијарди месечно до септември 2016.


Последната промена е направена од чучулига на Чет Јан 22 2015, 14:54. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by VOL Чет Јан 22 2015, 14:52

чучулига напиша:Драги на прес конференција за 45 минути.

koj, dragi, koj nastan?
link?
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by чучулига Чет Јан 22 2015, 14:55

VOL напиша:
чучулига напиша:Драги на прес конференција за 45 минути.

koj, dragi, koj nastan?
link?

https://www.ecb.europa.eu/home/html/index.en.html
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by concrete Чет Јан 22 2015, 15:20

Centarec напиша:ништо нема да се деси. а и да се деси, исто ко ништо да не се десило.
 ....а бе сеа и ти....нешто мора да се деси, тоа што ние сме клошарите надвор од тоа и кај нас ништо не се дешава, само е наша моментална среќа: Јеботе благи бог и нас еднаш да ни се посреќи... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од ЕУ - Page 6 Empty Re: Вести од ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 35 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот