НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Go down

НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by king on Пет Окт 24 2014, 13:06

НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

http://www.sitel.com.mk/nasa-tri-dena-vo-dekemvri-zemjata-vo-celosen-mrak

Има начисто да измрзнеме ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by concrete on Нед Окт 26 2014, 00:49

од кај па ова?? ако е точно , ондак Маите само за малку утнале со календарот. Знаеш ли која заебанција е сончева бура која би праела мрак на земјата и тоа 3 дена...па ниедна телекомуникација нема да функционира.... Question
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by king on Нед Окт 26 2014, 01:47

Лжат сушат .....
истиот датум од за 2012 ... само е сменета годината...

..па и да е вистина .ич к.. не ми чуе ... ионака цел свет е отиден упм ... па нека веќе еднаш си ибе мамата ...
..па нека оној горниот повторно нешто да подработи 6 дена .... lol!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by king on Пон Окт 27 2014, 23:53

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by concrete on Вто Окт 28 2014, 07:52

king2 напиша:

хе..коа викав дека клингтонците 2016 слетуат , никој не ми веруваша , еве како гледам портата се отвара за да прескочат..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by king on Сре Окт 29 2014, 21:57

concrete напиша:
king2 напиша:

хе..коа викав дека клингтонците 2016 слетуат , никој не ми веруваша , еве како гледам портата се отвара  за да прескочат..... Very Happy Very Happy Very Happy

Ама глеј го обликот .... Laughing
... а познато е дека природата баш и не милува некакви си правилни облици ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by concrete on Чет Окт 30 2014, 09:31

..да бе....квадратна форма и не е некако природен облик... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by чучулига on Пет Окт 31 2014, 20:48

Нема за секирација...

ко за сите Турции така и за гол Асан.

Второ, то не е за сега.

Трето, веројатно поќе треба да се дума на други работи.

Во секој случај, сите треба да си имаат зимница.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by reiter on Пет Ное 14 2014, 21:04

има фора уште малку Wink денеска е 14 а утре 15.11.2014... What a Face


mkd-news.com/poznat-fizichar-amerika-vikendov-ke-bide-pogodena-od-ledena-kataklizma-od-bibliski-razmeri/


научников е доста ценет и постојано го има на Тв емисии и документарци..
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by Гостин on Чет Ное 20 2014, 17:37

Яс не разбрав оти ке биде мрак на земята. Сончевите бури си се сончеви бури ама за да биде целосен мрак треба или сонцето да се угаси или да се замърси земната атмосфера со пепел или нешто слично и светлината да не може да стигне до земята.Обложувам се 100:1 дека нема да има никаков целосен мрак.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by reiter on Пет Ное 21 2014, 02:14

три дена мрак не се мисле на буквално на темнина(мрак),туку од големата сончева бура која треба да стигне до земјата да има сметки-проблеми во електро комуникациите на земјата..здравје
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by Sahara raj on Пет Ное 21 2014, 08:02

Ја ич не им веруем на НАСА и слични мафтала. А и оноа Маите испаднаа лажговци бетер од нашиве политичари. 
Имено, два месеца пред 12.12. 2012 натепав 15 кила, од кафана и теревенки глава не дигнав. Цела заштеда си ја потрошив. 
Сега уште симињам килажа и враќам долгови!
јебала ги Наса, и Нострадамус и мајите сосе инките....се гола вода!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАСА: Три дена во декември Земјата во целосен мрак!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот