Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Go down

Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by king on Сре Окт 15 2014, 22:38
A top German Journalist and Editor Dr. Udo Ulfkatte has just gone public with some shocking admissions. He basically admitted what all of us who read the alternative media such as BeforeItsNews have known for a long time – the entire mainstream media is totally fake! He went into a very detailed talk in this video and spilled the beans about everything! He talked about how the CIA
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by concrete on Чет Окт 16 2014, 16:20

..јеботе благи бог, знаеш ли ти king колку секунди траел оној стрелецот у јајцето на мевот на B-17 откако Фоке Вулф ќе му влезел во опашка??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by king on Пет Окт 17 2014, 00:18

concrete напиша:..јеботе благи бог, знаеш ли ти king колку секунди траел оној стрелецот у јајцето на мевот на B-17 откако Фоке Вулф ќе му влезел во опашка??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Според видеото .....заеби го стрелецот (не е тој битен ... тој можда и скокнал... со полни гаќи...  )... цел авион едвај пар секунди траел ... Cool Laughing
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by concrete on Пет Окт 17 2014, 08:51

king2 напиша:
concrete напиша:..јеботе благи бог, знаеш ли ти king колку секунди траел оној стрелецот у јајцето на мевот на B-17 откако Фоке Вулф ќе му влезел во опашка??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Според видеото .....


заеби го стрелецот (не е тој битен ... тој можда и скокнал... со полни гаќи...  )... цел авион едвај пар секунди траел ... Cool Laughing

...колку му даваш на новинаров, пред но што го мавне офтика...??? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by кнез on Пет Окт 17 2014, 10:13

Па едно шест месеци да се подзаборави малку,ако треба уште шест ако не е заборавен доволно или ако тој самиот пак не предизвика некој скандал,што ќе рече единствена шанса да преживее му е постојано да е обидува да биде медиски жив,или да избега во Русија и побара заштита од ФСБ.
Во секој друг случај тој е жив мртовец.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by concrete on Пет Окт 17 2014, 19:02

Дефинитивно операцијата на миење мозоци од страна на глобалистите на народ е од библиски размери, тие се многу подалеку дојдени со таквата технологија од сите наши и најзабегани претпоставки.. Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by king on Нед Окт 26 2014, 16:16

„Можеби би требало и јас, како Едвард Сноуден, да отпатувам во Москва и да побарам азил. Ќе почекаме да видиме како ќе реагира раководството на банана-републиката Германија, бидеќи тие се искомпромитирани, а во мојот бестселер може да се прочита како овде се симулира слобода на печатот и дека демократијата во Германија е само илузија“, заклучи новинарот.


http://mk.rbth.com/news/2014/10/26/germanski_novinar_amerikancite_sakaat_da_dignat_vo_vozduh_nuklearna_cent_38289.html
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by кнез on Вто Окт 28 2014, 07:57

Вчера прочитав едно интервју од Александар Зиновјев,кое го дал пред 15 години,и малку се разочарав Wink тоа што јас сега го пишувам за западната "демократија", тој го пишувал пред 15 години.
Зиновјев ми беше познато име како дисидент ама тоа што работел не ми беше познато,па вчера малку пролистав.
Кованицата, тоталитарна демократија која ја изведува за западот после студената војна,надвладата и надопштеството создадено од финансиска и комерцијална елита(банда) и загрозувањето и уништување на Државата и нејзината сувереност(во превод слободата и слободната воља као нејзина основна супстанца),е истото што и јас го гледам дека се случува во моментов,против кој единствени вистински противници се Русија и Кина.
Баш ми даде материјал да го прочитам Зиновјев и да видам што од тогаш до сега додале и направиле бандитиве. Very Happy

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by concrete on Вто Окт 28 2014, 08:21

Тешко дека и Русија и Кина ќе можат да направат нешто ,тоа е процес дефиниран со природните закони. Тоа што некои мислат дека општествата со сите свои елементи од филозофија, религија, економија до односот меѓусебен на единките е нешто друго , само недоволно ги отвориле очите.
Тоа што ние си имаме проблем , тоа е наш преоблем, кога нас и нашите погледи на свет стекнати во други времиња и школии ќе не снема..., ќе го снема и проблемот. Дрогираните , испрани мозоци НЕМАААТ проблем со она што Зиновјев веројатно го опишува( незнам кнезу за кое интервју збориш), тое се веќе овци кои постојат за да се размножуваат и даваат млеко, волна и месо..., ах да и туткал од папците.....Very Happy Very Happy
Процесот е многу темелно, широко и сеопфатно воден.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by кнез on Вто Окт 28 2014, 08:36


кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by concrete on Вто Окт 28 2014, 09:40

Многу фала милостиви кнеже, чудно ..никогаш не сум налетал на овој текст , ама кога би го пишувал би го напишал ист таков...истите мисли ми се муваат во глава веќе 20 години.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by кнез on Вто Окт 28 2014, 09:51

concrete напиша:  Многу фала милостиви кнеже, чудно ..никогаш не сум налетал на овој текст , ама кога би го пишувал би го напишал ист таков...истите мисли ми се муваат во глава веќе 20 години.... Very Happy Very Happy Very Happy
Вчера го прочитав и ми даде некако мир во душава.
Го пуштив сега и на Кајгана да им даде мир и на други луѓе исто ко на мене и тебе. Very Happy
Не за друго,сега не мораме се да опишуваме од почеток,сега може да обрнеме внимание на нивните методи.
Тие мора да бидат поразени за огромниот дел од човештвото да живее човечки живот а не само еден негов микронски дел а останатото да биде токму ти како што си ги опишал(овци кози крави и останати говеда).

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by concrete on Вто Окт 28 2014, 10:08

...методите им се веќе препознатливи , треба да се работи на контра методи..., каде сега за сега слободниот свет е многу т'нок. Веројатно најдобриот пристап би било формирање на зона на затворен економски систем кој ќе ги усклучи глобалистичките свињи.
Ако тоа му успее на Путин , заедно со Кина, Бразилија, Иран, Индија и некои други земји , тогаш овие можат да се сликаат и нека инцесоидно се ебат меѓу себе.. Проблемот е што имаат инфилтрирано могу свои соросоиди насекаде во свет.., а како што викаше мојата покојна мајка : еден што може да растури , 1000 не можат да поправат...... Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Признание на новинар како е обучуван да лаже и извртува!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот