Саше политико

Go down

Саше политико

Пишување by king on Нед Сеп 07 2014, 19:00

Овој идолов на велечасниот почна да мава со тешка артилерија ... а на чоекон изгледа многу работи му се познати, ќе биде интересно ако и понатаму продолжи да ги разголува ...

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by concrete on Пон Сеп 08 2014, 15:38

..па и Саше Политико одмана сватил со кого има работа , ама бизнис е бизнис.  Секако кога е сепак со некој усул.. Но оној синот на тој НКВД привезокот кој глумеше уметник, сепак ја претерува..едноставно неможе да си го контролира генетското наследство.
Инаку дефинитивно сдсм е на најниските гранки во својата куса и неславна историја....го слушам зајко пак плаче за некакви гаранции за фер избори, договарање  итн.итн.
Кога бе тие мамлази на чело за  еден зајц ќе сватат дека не ги бива..тие едноставно не можат под истите услови во какви вмро се избори за власт да се вратат на неа. Едноставно не ги бива. Само будала бара избори на кој спротивната страна треба да потпише на нотар изјава дека ќе ги изгуби во корист на својот политички противник. Ови изгледа се баш таква будала.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

NCD??  тој ќе си потоне со воденица, но ние не сме џукели ко тие кои и го дупнаа коритото па побегнаа ко пацови, ќе остаиме еден појас да плива за него во близина...ваљда ќе му текне да се фати за него и да дплива.. Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by king on Сре Окт 01 2014, 15:12

Добар е! Very Happy  Very Happy
Саше Политико го плука елитизмот на СДСМ: Ова е чист опозициски автогол

......................
......................

Заев и Шеќеринска нацуцулени во театарот на Груевски-му се поклонија на човекот. За да биде посмешно, притоа, од терасата на театарот следеле некој перформанс на галијата на Коце. Истите тие кои ја критикуваа оваа власт за расипништво и кич, особено околу изградбата на новиот театар, галиите, врбите. Бараат од народните маси да се згадат од зданијата на Груевски, а самите тие се сликаат насмеани и горди. Во штаб на Вмро-Дпмне се скинале од смеење !

.................

http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/173407-Sase-Politiko-go-pluka-elitizmot-na-SDSM-Ova-e-cist-opoziciski-avtogol?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+kurir%2Fmakedonija+%28%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%80+-+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0%29


Видеото! lol!

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by concrete on Сре Окт 01 2014, 15:41

Па ние кинг мислам одамна се сложивме дека веќе ни за к...не ги бива. Тоа сознание продира до нивото на последниот заблуден нивни член, паркобран, бургијаш или обичен поддржувач. Настрана големата врева која ја прават некои љубители на шведски маси и одреден број бучни сорос-спонзоруши и други политички калкуланти кои пробаат да се коцкаат за кариера немајќи други квалитети.
Дефинитивно, вмро да ти се пупи за сладок шут во задница секој божји ден, веќе и неконтролирано забегано , а целата твоја стратегија да се сведува на папагајско повторување на глупоста за техничка влада и демек продавање име , презиме и незнам што и нејасни НЕПОТВРДЛИВИ басни за крадење пари при продажба на банки, е стварно карактеристика на крајна дебилност или едноставно невидена неспособност која мириса на продаденост и издајство.
Сега кога во цел свет пак се гледаат првите призраци на рана социјалистичка зора,  ти како наводен социјал-демократ да глумиш смешно лудило кое во секоја прилика е на штета на твојот народ и држава која е ЧУДО ДА ПОСТОИ во услови на такво историско негирање, е јасен и гласен злочин , кој во најмала рака бара глава на трупец.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by king on Сре Окт 01 2014, 15:49

concrete напиша:Па ние кинг мислам одамна се сложивме дека веќе ни за к...не ги бива. Тоа сознание продира до нивото на последниот заблуден нивни член, паркобран, бургијаш или обичен поддржувач. Настрана големата врева која ја прават некои љубители на шведски маси и одреден број бучни сорос-спонзоруши и други политички калкуланти кои пробаат да се коцкаат за кариера немајќи други квалитети.
Дефинитивно, вмро да ти се пупи за сладок шут во задница секој божји ден, веќе и неконтролирано забегано , а целата твоја стратегија да се сведува на папагајско повторување на глупоста за техничка влада и демек продавање име , презиме и незнам што и нејасни НЕПОТВРДЛИВИ басни за крадење пари при продажба на банки, е стварно карактеристика на крајна дебилност или едноставно невидена неспособност која мириса на продаденост и издајство.
Сега кога во цел свет пак се гледаат првите призраци на рана социјалистичка зора,  ти како наводен социјал-демократ да глумиш смешно лудило кое во секоја прилика е на штета на твојот народ и држава која е ЧУДО ДА ПОСТОИ во услови на такво историско негирање,  е јасен и гласен злочин , кој во најмала рака бара глава на трупец.

Ова папагалсково ...со техничка владе ....
... изглеа ќе има само една завршница ..... зајко технолошки вишок во сдсм ...   Very Happy Very Happy


.... тоа второто ... одамна е апсолвиран фактот дека некој доживува катарзнични повеќекратни оргазми на секоја чуена лоша вест за Македонија ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:33

а кој финансиер сака да пишува медиум што го финансира против него? и да е вистина ова што арпево го пишува, зашто не се зачудивте дека протугер одредува кој ке биде колумнист и уредник на медиуми кај што летаат црвени банери спонозрирани од владата?

сорос не финансира со пари од македонските даночни обврзници така да во пазарна економија, апсолутно е негово право како ке ги менаџира своите одлуки. од друга страна, не гледам никаде реакција, дека провладините медиуми кои се финансиираат исклучиво со пари од даночните обврзници во мк како и рекетираните фирми, имаат иста политика на уредување.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:38

Ај сеа и ти .Па сигурно си чул за двојни аршини.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by concrete on Пет Ное 21 2014, 09:38

Centarec напиша:а кој финансиер сака да пишува медиум што го финансира против него? и да е вистина ова што арпево го пишува, зашто не се зачудивте дека протугер одредува кој ке биде колумнист и уредник на медиуми кај што летаат црвени банери спонозрирани од владата?

сорос не финансира со пари од македонските даночни обврзници така да во пазарна економија, апсолутно е негово право како ке ги менаџира своите одлуки. од друга страна, не гледам никаде реакција, дека провладините медиуми кои се финансиираат исклучиво со пари од даночните обврзници во мк како и рекетираните фирми, имаат иста политика на уредување.
....паметниот Centarec паметниот финансиер. Тоа е најделотворниот начин да  протнеш лага . Познавачите знаат дека најголемата е составена од 98% вистина. Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 09:46

Centarec напиша:а кој финансиер сака да пишува медиум што го финансира против него? и да е вистина ова што арпево го пишува, зашто не се зачудивте дека протугер одредува кој ке биде колумнист и уредник на медиуми кај што летаат црвени банери спонозрирани од владата?

сорос не финансира со пари од македонските даночни обврзници така да во пазарна економија, апсолутно е негово право како ке ги менаџира своите одлуки. од друга страна, не гледам никаде реакција, дека провладините медиуми кои се финансиираат исклучиво со пари од даночните обврзници во мк како и рекетираните фирми, имаат иста политика на уредување.
А ха ....
..а како се нарекува тоа кога со странски пари се покушава да се устоличи друг калиф наместо калифот ....
... некои  последици од таква работа ...убаво ги гледаме во Украина ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:50

Исти како што се нарекува фалсификување на избори со народни пари  за да се остане калиф. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:52

види дали ти се свиѓа делувањето на сорос и неговите медиуми е една работа, ама двојниот стандард многу кажува за човек како личност.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Саше политико

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот