Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Go down

Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by king on Пон Сеп 01 2014, 15:17

http://www.makdenes.org/content/article/26560694.html

http://telma.com.mk/vesti/nini-svedocheshe-vo-korist-na-gruevski

Зајкото е дефинитивно матиран ...
... уште малку и званично судски ќе биде докажан лажго, а кој би сакал да таков му биде лидер на партија па уште и премиер?????????
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by concrete on Пон Сеп 01 2014, 18:00

хе....каде е оној Стрелец/Ченто/Тео, ака Владимир М или како се викаше ...да попије чврга. Кои морони јеботе благи Бог.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by king on Пон Сеп 01 2014, 19:22

concrete напиша:хе....каде е оној Стрелец/Ченто/Тео, ака Владимир М или како се викаше ...да попије чврга. Кои морони јеботе благи Бог.... Very Happy Very Happy Very Happy

Не треба да си ама баш ич видовид .... па да предвидиш  што ќе трубат .....

... одма ..судовите биле  партиски ... а во исто време го признаваат само нивниот партиски суд .... Very Happy Very Happy
... ааааа, заборавив ... и повредената нога на Грујо ќе биде топ тема .... Very Happy Very Happy


..морони ...па да не беа такви морони какви што се, немаше да стигнат до таму кај што се стигнати .... lol!


... оној Herr Бране изгледа појма си немаше на кого ја остава партијата ... Very Happy
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by Arhimed on Пон Сеп 01 2014, 21:09

А што друго можеше да сведочи Нини? Да признае дека е расипан до даска?

За греота судиите, што мораше да ја одбијат аудио снимката како доказ. Цела Македонија го слушна Груевски како се договара жирално.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by concrete on Пон Сеп 01 2014, 23:16

...немој сега и то по логиката на на стрелец/ченто/тео вишезначниот... Very Happy
Го знаеш она со циго , жената која го варала, а судијата на бракоразводната парница...:
-а имаш ли доказ Рамче..
-ееех друже судија.., какав бе доказ сада судијо.., па доказ је био унутра...
Смешно е некој кој е на чело на државнички претенциозна партија , спасителка на македонскиот народ и од Бога ракоположена една и единствена, со така дискутабилен, шпекулативен доказ, ко оној кој му исклизнал на Рамче.., да проба ..насред Македонија да сјебе еден Грујо со целата онаа машинерија и секаква политичка и финансиска поддршка.
За да го направиш тоа , прво треба убаво да удрираш глава од ѕид и да се прашаш зошто на еден таков на прв поглед прилично смотан, паткасто одечки, реално не многу образуван и неелоквентен политичар тоа му оди од рака.
Кога ќе ти светне причината, а пред да ја скршиш главата ..всушност го правиш првиот чекор во правец на намерата. Мафтањето со некакви нејасни снимки , на кои еден превеан газда нини наводно плаќа мито е смешка сама по себе. Се надевам дека сеа Зајко ќе плати 500.000 евра и тоа ќе биде комедија невидена. Знам дека Меркелка ќе заврти телефон за да не пукаат бруки и ќе инсистира на помала симболична сума и длабоко извинување на зецовот...ама тоа за сите нас ќе биде иссто како да платил со целата брука која и ја залепи на партијата. Па сеа уште и уценува за да не објавел нешто, за да не било на штета на Македонија, но ако се испазари тогаш тоа иде под черга и се заборава...
Која гњида јеботе благи бог, најубаво да си купи јуженце и да најде некоја гранка негде по тоа Беласицата...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by Arhimed on Вто Сеп 02 2014, 02:28

concrete напиша:...немој сега и то по логиката на на стрелец/ченто/тео вишезначниот... Very Happy  
Го знаеш она со циго , жената која го варала, а судијата на бракоразводната парница...:
-а имаш ли доказ Рамче..
-ееех  друже судија.., какав бе доказ сада судијо.., па доказ је био унутра...
Смешно е некој кој е на чело на државнички претенциозна партија , спасителка  на македонскиот народ и од Бога ракоположена една и единствена,  со така дискутабилен, шпекулативен доказ, ко оној кој му исклизнал на Рамче.., да проба ..насред Македонија да сјебе еден Грујо со целата онаа машинерија и секаква политичка и финансиска поддршка.
За да го направиш тоа , прво треба убаво да удрираш глава од ѕид и да се прашаш зошто на еден таков на прв поглед прилично смотан, паткасто одечки, реално не многу образуван и неелоквентен политичар тоа му оди од рака.
Кога ќе ти светне причината, а пред да ја скршиш главата ..всушност го правиш првиот чекор во правец на намерата. Мафтањето со некакви нејасни снимки , на кои еден превеан газда нини наводно плаќа мито е смешка сама по себе. Се надевам дека сеа Зајко ќе плати 500.000 евра и тоа ќе биде комедија невидена. Знам дека Меркелка ќе заврти телефон за да не пукаат бруки и ќе инсистира на помала симболична сума и длабоко извинување на зецовот...ама тоа за сите нас ќе биде иссто како да платил со целата брука која и ја залепи на партијата. Па сеа уште и уценува за да не објавел нешто, за да не било на штета на Македонија, но  ако се испазари тогаш тоа иде под черга и се заборава...
Која гњида јеботе благи бог, најубаво да си купи јуженце и да најде некоја гранка негде по тоа Беласицата...
Искрено, не ме интересира Заев. Сосема е можно да дозволил од Грција да му даваат инструкции (информациите за Актор, писанијата на БуреВесник со кои се повикува на странска разузнувачка служба, ...).

Иако гледам дека ВМРО-ДПМНЕ успева да ги разубави финансиските извештаи од изборите. Ако во 2011 имаше прикажано загуба од 3 милиони евра, за овие избори сметката им беше на нула. Фокус веќе објави дека од 20 до 23 Мај 2014 на сметката на ВМРО-ДПМНе легнаа донации од членови; и оваа сума задно со парите кои и следуваат за освоените гласови ги покрива сите трошоци. Ги обвинија за финансиско штимање, ама барем на хартија беа чисти. За разлика од 2004 (кога прикажаа во извештајот вкупно под 1000 ден трошок за цела година).

Како и да е, караванот ќе продолжи да врви. Заев ќе може да се надева дека бргу ќе заврши со второстепена и третостепена постапка.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by king on Сре Сеп 03 2014, 03:48

Зајкото се тотално изгуби ... сега не тврдел туку се сомневал .....

..дали е тоа само невешт обид да се извади од калта во која самиот се заглиби ...

... еве едно видео ..од јутуб ... колку да видиме дали и колку се сомневал ... таму негде во 2.44 мин ...  ... иде нешто овакво ....„ денес сдсм ќе ги отстрани сите сомнежи за тоа ..што и како се случило„...чоекон е стварно катастрофа ... ќе јаделе живи луге,  па ќе се пукало па го прати во Брисел оној јадниот шема во празна сала да не тужака ... гаф до гаф е ... не му треба политички „непријател“ ..доволен си е тој сам себе си ... каква штета сам си прави тешко да друг ќе може толку ...

... ме занима кој сега во сдсм задоволно трие раце и ги чека своите пет минути а притоа и малкуцка  дотура бензин ... Very Happy  Very Happy  ..зошто овој што не го бива не го бива ... сдсм никогаш не бил на пониски гранки и стигнат до ова дереџе..
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by concrete on Сре Сеп 03 2014, 08:41

..сдсм???..па тоа е одамна карикатура на една партија.Не можеше ни да се очекува нешто од комедијанти кои глумат капиталисти, а се всушност најдолни јанкесеџии кои дури и своите мајки ги тераат да ординираат во нивната јавна куќа..
А како пак зајко беше издестилиран да им биде  главниот адут навистина не ми е јасно. Тоа е веќе врв на политичка алхемија..., но тоа ти е..
Во таквите уште веруваат само некои ко троникот стрелец-ченто-тео, па оној чуварот од Белви....и уште некој пациент...  ин толкуVery Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by king on Сре Сеп 03 2014, 12:41

concrete напиша:..сдсм???..па тоа е одамна карикатура на една партија.Не можеше ни да се очекува нешто од комедијанти кои глумат капиталисти, а се всушност најдолни јанкесеџии кои дури и своите мајки ги тераат да ординираат во нивната јавна куќа..
А како пак зајко беше издестилиран да им биде  главниот адут навистина не ми е јасно. Тоа е веќе врв на политичка алхемија..., но тоа ти е..
Во таквите уште веруваат само некои ко троникот стрелец-ченто-тео, па оној чуварот од Белви....и уште некој пациент...  ин толкуVery Happy Very Happy Very Happy

Kako ....
... па изгледа само него го најдоа да фрла пари у бунар без дно ...

..а и „екипата“ околу него ..се кој од кој ... Very Happy Very Happy  .. со јазик побрз од мозокот ...

..а тие верниците ... не вреди ни буква да трошиш на нив ...
..чуварот ... тури му пепел .. со виљушка око вадеше за бане, ама некако брзо го прешалтуваа...  ама некако и го разбирам, м.а.р.и. пичка ли и материна, го упропасти човекот Very Happy  Very Happy
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газда Нини ... ниту сум продавал ниту сум дал поткуп!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот