Колку е голема сантата мраз Најчевска

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by concrete on Пет Aвг 21 2015, 20:52

..се залауфуе.., газдите бараат резултати.. Very Happy
..јеботе благи бог која џукела примитивна е.....
concrete
concrete

Posts : 6930
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига on Пет Aвг 21 2015, 20:55

Ги прозива некој унгарците за ѕидот... или бугарите?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL on Пет Aвг 21 2015, 21:45

gi prozivaat eskimite.
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Сре Aвг 26 2015, 15:13


ММЕ ... зошто стално оние кои биле никакви се најгласни критизери на колегите?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by чучулига on Сре Aвг 26 2015, 15:17

Од текстот не можи да се заклучи каков конзул бил, со ништо не го поткерепуват таквото тврдење... ми делува дека е баги тенденциозен написот... шо знам, то е мојот впечаток.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by concrete on Сре Aвг 26 2015, 15:44

чучулига напиша:Од текстот не можи да се заклучи каков конзул бил, со ништо не го поткерепуват таквото тврдење... ми делува дека е баги тенденциозен написот... шо знам, то е мојот впечаток.
...каков може да биде бе, човекот е за жалење.., секоја вечер дома мора да влегуе у спална каде дреме таква бабускера.
Чудо е како до сега не се самоутепал..нека го....мора да се издува на некој вентил јадникот... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6930
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Вто Фед 16 2016, 12:35

Лудачата пак тресе „бисери“

http://plusinfo.mk/vest/58150/najcevska-gragjanskoto-ucestvo-ne-moze-da-se-ostvari-bez-sloboda

...федерација ?????  ... Македонија, Косово и Црна Гора??????  ... и нормално потоа и Албанија ...
... дали тоа таа нешто најавува и го најавува патот за укинување на Македонија и македонците?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Чет Апр 07 2016, 23:08

Се јави дежурната јадачка на брбушки

http://24vesti.mk/najchevska-instituciite-ne-go-pochituvaat-pravoto

само фино лепо нака ни објасни ..како негого може да натера нешто да работи ако тоа не го сака ....
... па и да го натера ... нема фајде од тоа ... можности за опструкции и заебанции колку сакаш ..

едноставно ..на пратениците не им се свиѓала фирмата во која работат и како секој друг работник сегдека ... си даваат моментален отказ ....

.очигледно дотичната освен кефкање по сорос порталчињата за друго не ја бива ... а норочито за она чија организација ја претставува ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Сре Јан 10 2018, 13:40

http://makfax.com.mk/daily-news/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%98%d1%87%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%93%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b3%d0%b8-%d0%b8%d0%b7%d0%bb%d0%b0%d0%b6%d0%b0%d0%b0/

На оваа полека и станува јасно дека нејзината улога беше ... „дежурен лајач“ и ништо повеќе ... крпа за еднократна употреба

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Пон Фед 11 2019, 21:58

https://republika.mk/vesti/Makedonija/najchevska-za-manchevski-ova-choveche-pod-itno-treba-da-bide-razresheno-od-ministerskata-funkcija/

Па,  да госпоѓата е паметна колку што се прави дека е паметна и дека  знае колку што знае ... ќе знаеше што може да очекува и не ќе толку рипаше со шарените..

.... сега,  и таа,  исто како и опозицијата може само да џавка и кефка.... ако има кој да ја чуе... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Нед Фед 24 2019, 12:41

https://ako.mk/%d0%bd%d0%b0%d1%98%d1%87%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%be%d1%82-%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d0%b0%d0%bc/

^^^
... ова само колку да се нешто мрчeло...


Потписите  се собрани  пред органите на ДИК во строго одредена процедура и на соодветни обрасци  т.е. процедурата е запазена и обрасците се правилно пополнети а сликањето односно „селфињата“, тоа е избор на лична желба и работа....
... давањето потписи на подршка не е гласање, тоа може да се изведе и на улица но ради веродостојност е уредено да се дадат пред овластени државни органи ...
...за каква тајност зборува дотичната... кога и самиот потпис се дава пред сведок (службеникот)  и уште еден куп други кои го чекаат својот ред позади потпишувачот....
....па сеа сликањето било ... незаконско ...!?!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL on Нед Фед 24 2019, 12:57

so te cudi be..

najcevska, gerovski, ....isti slajm.
koga ke zabegaat zajacite vo  diveenjeto, malce ke "kritikuvaat" neli, kobajagi malce kriticizam, demokratija, da se izmanipuliraat onie koi ne sledat mediumi, demek se e normalno
ako koga "centralata' ke vidi opasnost, i ovie kako razgazeni, zfaznati, odma "zamirisuvaat", i 
eve , toa e i rezultatot. Alarm, kvicenje- opasnost, dangar-danger! 
se aktiviraat kako da imaat elektroda za zavaruvanje vo gazot .


mora da devalviraat sekakov seriozen obid ili kandidat na opozicijata, ne mora da e "vmrovec".... vazno da ja "zastitat" zajackata hunta ..
Najcevska. kolku toa ocajno zvuci  Laughing
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Пон Мар 25 2019, 12:02

https://iportal.mk/stav/najchevska-dali-sinot-na-siljanovska-e-chlen-na-upraven-odbor-ili-ne/

Ебаго, па што чека, нека оди во парк, нека седне до него на клупата кај што свири и нека си попраи малку муабет со него....

... а не би било лошо и некоја балет точка да изведе додека тој свири ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by king on Нед Јан 05 2020, 11:40

https://lokalno.mk/najchevska-minister-koj-veli-deka-mozhe-sushtinski-da-smeni-neshto-za-3-mesetsi-ili-namerno-lazhe-ili-e-sharlatan/

Како бе оваа вака ептен паметен стучњак по сваштологија никој досега не ја зема во влада?

Штета, да никој до сега не најде за сходно да ги искористи нејзините „умствени“ капацитети?

Колку ли само многу Македонија изгубила? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

...јблг.... лесно е од страна да се јаде трици...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10100
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by VOL on Пон Јан 06 2020, 15:14

Vi bezizlena situacija se.
"Profesorka" , " intelektualka"...
A kako poludena krava svirese u kurčeto, pardon svirčeto , na sarenata " revolucija" za da gi donese ovie na vlast.
Samo treba nekoj da ja stavi na kantar i da i gi stavi site tituli , zvanja, profesii, na ednata strana , a od drygata strana - na kantarot  edna kutlaca vozduh, crpnat VOZDUH, od nekoja jablanica, jakupica itn.  Cist.
Ke natezne vozduhot. I pokorisen e od celata- nejze , balerina neprokopsana. Vozduhot cist makar i u kolicina od edna kutlaca za grav e pokorisen , i neophoden
 A karakondzulava e beskorisna , jalova, digacka na prasina , zlostor za usni tapancinja.
VOL
VOL

Posts : 16287
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Колку е голема сантата мраз Најчевска - Page 3 Empty Re: Колку е голема сантата мраз Најчевска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот