Климатските промени и новите можности.

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Климатските промени и новите можности.

Пишување by concrete on Вто Jул 29 2014, 22:25http://www.worldtradewt100.com/articles/print/90288-trade-looks-beyond-climate-change
текстот е многу интересен, а уште поинтересна е реакцијата на некои експерти, за кои како и секогаш мора да се причека да исчезнат за да почнат работите да се перцепираат какви се сега реални...и можни. Всушност никој не сака да гледа како парите од нивниот џеб одат во нечиј друг.....
avatar
concrete

Posts : 6246
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Климатските промени и новите можности.

Пишување by king on Вто Jул 29 2014, 23:35

..е ...ебем ли го ... кога тропски торнада беснеат низ Хрватска и Србија ....

... морски патишта ... под услов да морињата бидат таму кај што се сега зошто според некои процени имаме на располагање само неколку години да нешто се преземе како би го продолжиле рокот на употреба на географските карти ...


п.с. .... онаа сликата погоре ... некој ја утнал последната дестинација, низоземска ќе биде underwaterland  jocolor 
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Климатските промени и новите можности.

Пишување by king on Чет Jул 31 2014, 00:28

Торнадо во Хрваѕскаavatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Климатските промени и новите можности.

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 14:01

http://interesno.com.mk/nauka/38-nauka/34570-globalnoto-zatopluvanje-ne-e-mit-opasnosta-e-se-pogolema


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 8817
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Климатските промени и новите можности.

Пишување by VOL on Саб Јан 17 2015, 18:43

neka, se topiii..
samo neka se topi.

 Makedonija "landlocked" country? e ke vidime Twisted Evil

_________________
have lived the times others would say were best forgotten
avatar
VOL

Posts : 13929
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Климатските промени и новите можности.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот