Нимиц голем оптимист

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Нимиц голем оптимист

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:15

се повеќе расте бројот на оние кои што личниот живот им е побитен од некаков си фејк патриотизам што мене многу радува. исто така, многу ме радува фактот што се повеќе емотивната врска меѓу народот и вмро се сведува на тоа дали ќе даде плата на први отколку лажните патриотски политики.

меурот пукна кај сите, ние секако нема да бидеме исклучок.

нека си дозволи грујо да закасни со плата во јавна администрација повеќе од 2-3 месеци ќе видите како друга песна се пее и за името од нашите административни патриоти.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нимиц голем оптимист

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:36

Не њси далеку од вистината.Полека во Македонија се почна да се сведува на борба за опстанок,без оглед на "економските успеси" на владата.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нимиц голем оптимист

Пишување by Arhimed on Пет Ное 21 2014, 16:16

Centarec напиша:нека си дозволи грујо да закасни со плата во јавна администрација повеќе од 2-3 месеци ќе видите како друга песна се пее и за името од нашите административни патриоти.
Тоа е стратегијата на таборот за промена на името. 
Владата свесно влезе во должничка спирала, упорно тера дефицити, упорно проектира буџет со приходи преку 10% повеќе од реално собраните пари, толерира неплатени приходи, ...
На крај ќе се заглавиме во долгови, ама никој нема да има политичка волја да не спасува, како што ја спасуваа Грција.

Технички, Грција не ги прекина обврските (дефаулт), се испазари со кредиторите за опрост 50%, пониски камати и одложено плаќање, зема помош од ЕУ која ќе ја врати со девалвирани евра (ако воопшто ги врати сите директни позајмици од Германија и др.)

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нимиц голем оптимист

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот