Rekoa za .... SDSM

Go down

Rekoa za .... SDSM

Пишување by king on Сре Jул 23 2014, 17:24

Pred godina i kusur Vasko Eftov ...

Васко Ефтов ја погреба СДСМ

Информациите дека Зоран Заев ќе биде нов претседател на најголемата опозициона партија значи дека СДСМ се распаѓа.

Новинарот Васко Ефтов кој важи за близок на дел од најсилната фракција во оваа партија под контрола на Наташа Савова на својот фејсбук профил денеска им честиташе на Струмичани затоа што добиле претседател на партија и во исто време им изразува сочувство на членовите на СДСМ.

Притоа авторот на емисијата „Во центар“ вели дека СДСМ била добра партија но дека сега наликува на убава девојка која нагазила на мина и се распарчила на сто парчиња. Од денеска почнува процесот на пе-де-пеизација на СДСМ, напишал Ефтов на социјалните мрежи.

http://republika.mk/?p=71176

Coekot izgleda se pogodi ... denes sdsm veke ne e ni vtora politicka partija, potezite sto gi pravat ni najglup covek ni vo son ne bi gi napravil...
... na sto se dolzi ovaa suicidna politika vo sdsm?

..amaterizam, diletanstvo, zaslepenost, izguben razum od pregolema zelba za docepuvanje do vlast ... !!!???
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Rekoa za .... SDSM

Пишување by concrete on Сре Jул 23 2014, 22:55

....информации, информации дека иде Дунав.., а тие незнаат да пливаат..., па си купуваат појаси за спасување..., тие другите има да ги нема Very Happy 
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот