Почнува дуењето на балонот.

Go down

Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Чет Jул 17 2014, 22:11

Погледнав преесака малку околу малезискиов авион кој се сруши во Украина и како ми се гледа почнува некоја чудна игранка со несогледливи последици...
читам овде[url= http://www.dailymail.co.uk/news/article-2696161/BREAKING-NEWS-Malaysian-passenger-plane-carrying-295-people-crashes-Ukraine-near-Russian-border.html]  [/url]:  
каде веќе тврдат дека авионот е соборен..
ова се што е изнапишано и изнализирано ..гарантирано не е од прееска..припремано е подолго време...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by Morski galeb on Чет Jул 17 2014, 22:54

concrete напиша:Погледнав преесака малку околу малезискиов авион кој се сруши во Украина и како ми се гледа почнува некоја чудна игранка со несогледливи последици...
 
каде веќе тврдат дека авионот е соборен..
ова се што е изнапишано и изнализирано ..гарантирано не е од прееска..припремано е подолго време...
Среќа моја што не сум летал над Украина денес.
Баш ме интересира како Путин ќе реагира на ова.

А ова садистиве од Западов се како вампири ако нема пролеано невина крв не можат мирно да заспијат.

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by king on Чет Jул 17 2014, 23:40

Интересно ќе биде да се знае кој одобрил прелет на цивилен авион над подрачје зафатено со воени дејства???

..башка таму делува и воена авијација ... а и против воздушна одбрана ..

..интересно !!!
.. а уште поинтересено е што западот побрза да ги обвини проруските сили???

... но јблг ... Русија не е Афганистан ...

хе хе хе ... по се изгледа еуропејците касно ќе сфатат дека душманот им е од преку атлантикот..
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by Morski galeb on Пет Jул 18 2014, 02:21

Пијана работа, по се изгледа дека Русиве стварно ја оплескале.

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Пет Jул 18 2014, 09:44

...станува многу занимливо.., незнам зошто, ама многу ме потсеќа на Гаврило Принцип и на ноќната авантура во Глевиц.........  Cool 
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Нед Jул 20 2014, 00:23

..опасно се залаумфуат овие педофилистичарскиве и трансатланскиве лајавци.., ко многу пати до сега..
.
..иначе системот БУК , ако е воопшто тој, не е дугме, ниту петарда која ја испукува пијан козак.., неговиот радар од типот Купол ..кој си има име и презиме , ако бил активен, а без него не може ни крава да погоди... го регистрирале сите сателити , авакси и остали ѕиркачи во круг од 1000 километри..така да тука нема шверц и место за приказни...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by king on Нед Jул 20 2014, 18:35Украинциве станале бетер од НСА

..или нешто поднаучиле од нашиов Зајо....

... како тргнале украинциве со отворено непријателство кон Русија .... крајот ке им биде како на грузијцине ... нешто многу запнуваат ... а тие абдали никако да разберат дека некој за свој рачун ги тера да одат со глава кроз ѕид, но јбг ... покрај Крим ќе останат и без половина од тоа што сега го имаат ... а другата половина за леб ќе проси ..


ќе биде ММЕ ...кој прв почна ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Нед Jул 20 2014, 20:30

..најитересно е што педофилистичариве и трансатланскиве  се праат ептен наудрени за една битна работа во целово ова замешатељство...., а тоа е кому му иде во прилог едно вакво срање???
Зошто русиве би се били зајебавали со една ваква глупост??? Што добиваат со тоа??? Зошто би работеле во корист на својата штета...???
Приказната за тројца пијани козаци и простите руски генерали , навистина одмана не проаѓа...сепак ова глобалниве свињи ќе мораат добро да се помачат и да објаснат зошто утепале 300 фини холадези, енглези и слични среќни жители на Европа, меѓу нив  и мнооогу деца...радосни и расположени пред тропскиот одмор, иако знаеме дека кур не ги боли кога се палестински од  Газа или изгладнети црнчиња од некаде таму у јебена Африка..., заебанции со некакви телефонски разговори за кои основци знаат дека се прислушкуваат нема баш многу да им помогне во тоа. Very Happy Very Happy Very Happy ваљда не се на нивото на смешниот зајко со големи уши??? Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Нед Jул 20 2014, 23:32

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by чучулига on Пон Jул 21 2014, 15:37

Го гледавте пресот на руското мин. за одбрана на РТ?

http://rt.com/news/174412-malaysia-plane-russia-ukraine/
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by king on Пон Jул 21 2014, 17:10

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Пон Jул 21 2014, 18:03

..мислам дека е џабе, глобалистичкиве свињи изгледа решиле да одат на џа-или-бу..., посебно после договорот на русија, кина ....индија и остали..доларот да биде ставен на местото кое го заслужува... , тоа им е според нивните измиени и закржлавени мозочиња..,  единствениот излез за спас на виртуелните богатстава на 5% белосветски крвопии....
.......игранките тек почнуат, затоа фатете си столче и купете си домаќински чипс и добро прилепско пивце...у зелено шише...со она тапата на повлекуењеVery Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by чучулига on Пон Jул 21 2014, 19:39

Камерон во обраќањето околу авионот, Украина и Русија во завршницата за тоа прашање изјави (парафразирам) дека не смее да се дозволи моќните држави да се изживуваат врз послаби од нив за само по една реченица да ги искара сите кои се против Израелската операција или шо и да е она шо се случува таму.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Пон Jул 21 2014, 19:48

чучулига напиша:Камерон во обраќањето околу авионот, Украина и Русија во завршницата за тоа прашање изјави (парафразирам) дека не смее да се дозволи моќните држави да се изживуваат врз послаби од нив за само по една реченица да ги искара сите кои се против Израелската операција или шо и да е она шо се случува таму.
...ама , ако можам да забележам.., заборави да каже кој е моќен , а кој послаб во ситуацијава??? Very Happy Very Happy Very Happy 
...Камерон е сепак само уште една од џукелите на платен список на глобалистите, дури можам да гарантирам дека е и за муда врзан.., да не случајно му се испушти да претне со погрешен екстремитет... Very Happy Very Happy Very Happy 
Таму одамна ..последователно.... се менуваат на таа позиција проверени битанги...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by чучулига on Пон Jул 21 2014, 22:06

concrete напиша:
.......игранките тек почнуат, затоа фатете си столче и купете си домаќински чипс и добро прилепско пивце...у зелено шише...со она тапата на повлекуењеVery Happy Very Happy

Цк.

Нема добро македонско пиво.

Денес се вратив од Амстердам. Си најдов ново омилено пиво. Белгиско нормално.

http://www.achouffe.be/en

Сеуште ќе си го поштовам и пивото од цреша. Белгиско нормално.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Пон Jул 21 2014, 22:25

..у Белгија има само..., пардон имаше.... пред да ги направат кобасици, добри пиварски коњи.. Very Happy 
..ти веројатно знаеш дека шведине дури откако ќе ја изедат и полседната своја скапана јаболка , купуваат од страна...така да ..: секое македонско пиво..е подобро од било кое белгиско , додека го има.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
..инаку мое омилено странско е Кautzen Brau од Ochsenfurt ( Воловскиот премин на Мајна.. Very Happy ) на север на Баварија.....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by чучулига on Пон Jул 21 2014, 22:34

concrete напиша:..у Белгија има само..., пардон имаше.... пред да ги направат кобасици, добри пиварски коњи.. Very Happy 
..ти веројатно знаеш дека шведине дури откако ќе ја изедат и полседната своја скапана јаболка , купуваат од страна...така да ..: секое македонско пиво..е подобро од било кое белгиско , додека го има.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
..инаку мое омилено странско е Кautzen Brau  од  Ochsenfurt  ( Воловскиот премин на Мајна.. Very Happy )  на север на Баварија.....

Не не и не.

Не патам јас од замислен патриотизам.

Едноставно, македонско добро пиво нема.

Мене за ептен онака посебен ќеф ми е пивото на калуѓерите од Кројзберг во Германија. Се клештам без сакање по три минути. Од глинените кригли ќе да е.

Че сега ги гледам во ОН шо кажват на ТВ.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by чучулига on Пон Jул 21 2014, 22:45

Господе прости ми, мене цела оваа направија со авионот многу почнува да ми личи на спин. Од жртвите на Палестина.

Не престануваат и сега во моментов да зборат за непочитување на телата (веќе се испратени). Не биле третирани со почитување и достоинство. Хммммм.... во воена зона ко таму сигурно има почитување и достоинство. Ко тој новинарот од Скај њуз шо ги испоштовал. Мхмммм.

Море мрш таму бе.

Мхм... министерот за надворешни на Холандија: Нема да поднесуваме злоуптреба на мртвите (или телата, не памтам баш најточно) за полички цели.

Е па арно... оти само за тоа беа употребувани до сега... и штета дека без оглед дека јас овде ин д мидл оф ноувер знам дека на пр. Путин то истото прв го изјави.

Ги гледам иссечоците од говорот на обама (исто по пресот на русите)... мајко моја, овие не знаат за сателити и интернет? За барем да имаат смислено соодветни изјави.

Ц Ц Ц кој се' си игра со животи, не ми се верва.

avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by king on Сре Jул 23 2014, 00:56

Ги фатија украинците со спуштени гаки ... некој си монтирал разговори ...http://dnevnik.mk/?ItemID=0311CE01CD257741A8FBF61834233902

.. нешто многу смрди со оној СУ 25 ... многу често почна да се спомнува ... а кога прв пат се појави.. од оној шпанецот, контролор ... експресно го избришаа ...

..нешто је труло у држави ....
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by punter ohrid on Сре Jул 23 2014, 03:32

а бе остај тоа, најново од пародијава, наводно не биле 298 патници, биле 200, ама телава пошто биле парчосани на повеќе делови, во броењето излегло дека се 298.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by king on Чет Jул 24 2014, 23:25

Ова ..металниве птици деновиве како крушки паѓаат ..???
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by чучулига on Чет Jул 24 2014, 23:28

Кркушка е риба?

Хмм
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by concrete on Чет Jул 24 2014, 23:55

punter ohrid напиша:а бе остај тоа, најново од пародијава, наводно не биле 298 патници, биле 200, ама телава пошто биле парчосани на повеќе делови, во броењето излегло дека се 298.


не заебаај, није ваљда ..има или нема листа на патници???..што лет бил тоа ....., ко пампурот на теснолинјката Гостивар-Охрид???
Ја следам приказнава на неколку фрекфренции, а како немогуќе  , класифицирав еден коментар на некои типои од теренот дека лешевите немаат ни капка крв, а единственото такво нешто било распрскано само во пилотската кабина...  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Причава добија Дракула-шмек... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почнува дуењето на балонот.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот