Околу "МОНСТРУМ"

Go down

Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by чучулига on Пет Jул 11 2014, 10:39

Груевски: Објавувањето на сите докази може на крај да ги направи без правна сила!

За жал, додаде тој, постапката е од таков тип што сите докази не може да се изнесат на виделина, не може да се кажат затоа што има специфични истражни мерки кои што се правени и затоа што објавувањето на доказите пред да заврши целата постапка и пред самата пресуда да стане извршна ќе ги направи тие докази без правна сила.

- Значи доказите се од класифициран карактер, нивното вадење во јавноста може да ја одземе нивната правна сила. Тоа веројатно оние коишто ги организираат насилниот дел од протестите добро го знаат и затоа се обидуваат да наметнат прво теза дека едно време слушав дека докази нема, второ слушнав дека доказите се неубедливи и невалидни. Како може да се неубедливи и невалидни кога тие не се објавени. Кога никој не ги слушнал. Од она што сум го слушал од МВР кажуваат дека истото го мислат и во Обвинителството, очигледно според пресудата и првостепениот суд тие докази се силни, вели Груевски.

Убедливо најмутава изјава шо сум ја прочитала во последно време. Уште му фали да кажи дека покрај тајни докази има и тајни судови.
Туку друго, вчера по српските портали (курир на пример) прочитав за ултиматум до Македонската Влада за напади на полицијата доколку не се ослободат осудените Албанци. Има по нашите медиуми такви информации објавено?
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by concrete on Пет Jул 11 2014, 15:25

Чучулига...добро дошла Very Happy 
Целата монструозна приказна е премногу закукуљена и замумуљена и веројатно не ќе да е случајна случка,како што тврдат шипатарес-ите, бидејќи самиот факт  што педофилистичрите почнаа да вреват..ситуацијата во Македонија е алармантна...покажува јасно кој е тој кој вришти: држте лопова...Smile
А Грујо...., па тој никогаш не бил познат по елоквентноста, а и чувен е по тоа што секогаш му успевало да направи секоја негова изјава да  звучи ко инфантилна песничка од забавиште.
И тоа не е толку страшно во спредба со фактот дека тие кои таквите му ги пишуваат ги држи околу себе.... Very Happy Very Happy Very Happy
Бидејќи секој на врвот е толку добар колку што знае, може и смее да си одбере добар тим околу себе....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by чучулига on Пет Jул 11 2014, 18:10

concrete напиша:Чучулига...добро дошла Very Happy 
Целата монструозна приказна е премногу закукуљена и замумуљена и веројатно не ќе да е случајна случка,како што тврдат шипатарес-ите, бидејќи самиот факт  што педофилистичрите почнаа да вреват..ситуацијата во Македонија е алармантна...покажува јасно кој е тој кој вришти: држте лопова...Smile
А Грујо...., па тој никогаш не бил познат по елоквентноста, а и чувен е по  тоа што секогаш му успевало да направи секоја негова изјава да  звучи ко инфантилна песничка од забавиште.
И тоа не е толку страшно во спредба со фактот дека тие кои таквите му ги пишуваат ги држи околу себе.... Very Happy Very Happy Very Happy
Бидејќи секој на врвот е толку добар колку што знае, може и смее да си одбере добар тим околу себе.
...

Добро најдов  Very Happy 

Има пострашно од болдираното. Тој појма нема шо збора ко така.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by king on Пет Jул 11 2014, 18:28

He he he ...

kolku sto znam ...nigde vo svetot ...nekoj koj negdeka e na vrvot da u prviot krug okolu nego bira/sobira popametni od nego ... Very Happy
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by concrete on Пет Jул 11 2014, 18:39

Паметен пацов има капиџици на јазбината, тие кои не се такви...... ги папа маца.... Very Happy 
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by чучулига on Пет Jул 11 2014, 19:21

Шо ќе речи, налет овај појма нема шо збора, и тие околу бетер се?

Па... блазе си ни.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by king on Пет Jул 11 2014, 20:15

чучулига напиша: и тие околу бетер се?


Или мудро си ќуту ... Very Happy 
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by чучулига on Пет Jул 11 2014, 21:12

king2 напиша:
чучулига напиша: и тие околу бетер се?


Или мудро си ќуту ... Very Happy 

Тикви мудро... тешко на мудрите ако ќутат... не ќе да се за мудри.

Поздрав кинг... малку тересне форумов. Технички се вика мислам... или така некако... то е поентата  Very Happy Ама учам и истражувам.

 Cool 
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by king on Пет Jул 11 2014, 21:28

чучулига напиша:
king2 напиша:
чучулига напиша: и тие околу бетер се?


Или мудро си ќуту ... Very Happy 

Тикви мудро... тешко на мудрите ако ќутат... не ќе да се за мудри.

Поздрав кинг... малку тересне форумов. Технички се вика мислам... или така некако... то е поентата  Very Happy Ама учам и истражувам.

 Cool 

Е ..еееее ... па у развојна фаза сме ...
сеа и ти маани наоѓаш
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by чучулига on Пет Jул 11 2014, 21:32

king2 напиша:
чучулига напиша:
king2 напиша:
чучулига напиша: и тие околу бетер се?


Или мудро си ќуту ... Very Happy 

Тикви мудро... тешко на мудрите ако ќутат... не ќе да се за мудри.

Поздрав кинг... малку тересне форумов. Технички се вика мислам... или така некако... то е поентата  Very Happy Ама учам и истражувам.

 Cool 

Е ..еееее ... па у развојна фаза сме ...
сеа и ти маани наоѓаш

Не. Само си кажвам дека ми е малку тешко да се снаоѓам.
Бре па и ти чувствителен!!!

 Smile 
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Околу "МОНСТРУМ"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот