Добро дојде, добро ве најдов

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Пон Ное 17 2014, 10:09

чучулига напиша:

Ја мајката, сега ме заинтригира...

ти.... да не си Обама или Путин инкогнито? Или Менгеле? или.... Опенхајмер?....

шо би бил ти толку важен па на некој да му е битно да те чактиса кој си?...

да не прајш злато/вино од вода?... или раниш гладни од воздух...

или управуваш со времето, земјата, вселената? 

Да бе... оти на некој би му било битно кој си ти?

Интересно ќе биди да те читам.

Поздрав
Би можел да знаеш.Ама според Томиќ тоа е резервирано за пастирот.Па си велам да не му расипуам работа.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Пон Ное 17 2014, 10:12

OSA напиша:

he .ne deka sum zadovolna od odgovorot ,ama koga si zapnal neka ti bide ,nekazuvaj ...ke pocekam .....za IP adresata ....eh me nasmea ,pa duri i jas znam deka nema vrska ....vo red ,se chitame
Осичке те молам без лутење.Верувам си чула онаа српската.Одеше некако со мачка,радозналост и слично.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Пон Ное 17 2014, 10:12

reiter напиша:

софтвер како софтвер пропусти има и не треба да чекаш 7 дена за да можеш да поставиш линк.Овој слободен софтвер има и други слабости но тоа не е проблем за загрижување.Кога сакаш да поставиш линк само избриши го почетокот(хттп,с....) а останатото постави го и готово. Wink
Благодарам Рејтер.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пон Ное 17 2014, 21:52

YAS напиша:
OSA напиша:

he .ne deka sum zadovolna od odgovorot ,ama koga si zapnal neka ti bide ,nekazuvaj ...ke pocekam .....za IP adresata ....eh me nasmea ,pa duri i jas znam deka nema vrska ....vo red ,se chitame
Осичке те молам без лутење.Верувам си чула онаа српската.Одеше некако со мачка,радозналост и слично.
ama nemaj gajle ,tuka sme slobodni ,i lutenje ic ne ni e VO PRILOG ..ne se lutam ...daj barem ne ostavaj se vaka NA POLA ,pochnuvash da kazuvash i tuku odednash ke prestanesh ....mi poshuvash : veruvam si chula onaa srpskata ...e pa ne sum CHULA ,ne pogodi ,aj barem kazi mi go srpskoto da ne se mislam .....patem mnogu sakam machki ....ama mnogu ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Вто Ное 18 2014, 09:44

Осичке многу ми е мило што ги сакаш мачките.И јас сум љубител на мачиња.Тие се многу добри суштества, иако малку себични.Ако ја имаш, чувај ја добро ,знае да биде добро друштво.Иако понекогаш се малку љубопитни, па србите имаат изрека:,,Радозналост је убила мачку."

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига on Сре Ное 19 2014, 12:28

YAS напиша:Би можел да знаеш.Ама според Томиќ тоа е резервирано за пастирот.Па си велам да не му расипуам работа.

Very Happy

Убо ме насмеа, фала.

Very Happy
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Сре Ное 19 2014, 21:09

YAS напиша:Осичке многу ми е мило што ги сакаш мачките.И јас сум љубител на мачиња.Тие се многу добри суштества, иако малку себични.Ако ја имаш, чувај ја добро ,знае да биде добро друштво.Иако понекогаш се малку љубопитни, па србите имаат изрека:,,Радозналост је убила мачку."
blagodaram za odgovorot ...mnogu sakam machinja i dolgo godini chuvav ,dodeka bev vo kuka ,sega nemam uslovi  vo stan inaku posledniot  machor  beshe od tigrestata sorta so medovo i bela boja ,tolku go sakav shto i posle 15 godini seushte zalam po nego ...ti imash mache ????....patem fala za sovetot ....
se nadevam ke ja zadovolish mojata radoznalost  pred da me "ubie "(moze i vo pp nema da kazam na nikoj)
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Сре Ное 19 2014, 21:15

dobro ni dojde Sahara raj ...se nadevam ke se druzime na forumov .....
pozdrav
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 21:16

Имам две мачиња.Не постари од два или три месеци.Откога го изгубив бенгалскиот мачор,се бев зарекол дека нема повеќе да чувам мачки,но кога ги најдов овие двете мали на улица,се сожалив и ги зедов дома.Незнам каква раса се,но навистина се прекрасни.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 21:45

Можеби се антички мачки.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 21:54

Можеби.А можеби се и татарски.Кој да знае? Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 21:56

YAS напиша:Можеби.А можеби се и татарски.Кој да знае? Twisted Evil
Може да се шумадински мачки Шумадия е поблизо от Татарстан Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Сре Ное 19 2014, 22:04

Па не е страшно ако се шумадиски.Барем се словенски. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 22:06

YAS напиша:Па не е страшно ако се шумадиски.Барем се словенски. Twisted Evil
Кажи го тоа на поляците дека беа поробени от руската чизма, жив ке те одерат Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 22:20

Извинувам се за глупиот коментар во темата. Мачки нема да гледам повеке, имав еден мачор ама умре и ми беше тежко.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Сре Ное 19 2014, 23:29

YAS напиша:Имам две мачиња.Не постари од два или три месеци.Откога го изгубив бенгалскиот мачор,се бев зарекол дека нема повеќе да чувам мачки,но кога ги најдов овие двете мали на улица,се сожалив и ги зедов дома.Незнам каква раса се,но навистина се прекрасни.
lele kolku ubavo ....ti zaviduvam ....imash moznost da prashash veterinar za rasa ke ti kaze .....mojot machor shto ti velam nemozam da go prezalam go ima vo filmot "pojadok  kaj tifani 'eden prijatel forumdzija mi go kaza filmot kako dobar star film da go gledam ,takvi mnogu sakam i koga vi nego ama iztiot machor ko mojot ,nema da veruvash neznam kolku pati go pushtam filmot samo da go vidam macheto ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Сре Ное 19 2014, 23:40

Firi напиша:Извинувам се за глупиот коментар во темата. Мачки нема да гледам повеке, имав еден мачор ама умре и ми беше тежко.
dobro dojde Firi na forumot 
eve i pokraj se ti posakuvam dobredojde ,na drugiot forum ne se razbiravme bash dobro no 
se nadevam deka tuka ke gi pochituvash poveke chlenovite na forumot ,i iskreno se nadevam deka 
KE GO ZAPAZISH NACINOT NA PISHUVANJE  ,POTOCNO DA NE GI MESHASH TEMITE I NA KRAJ DA STANE SE "BUCHKURUSH "AKO VEKE SAKASH NESHTO DA PISHESH PRVO RAZGLEDAJ KADE MU E "MESTOTO "NA KOJ PODFORUM ,A NE KAJ KE TI TEKNE TAMU DA SI PISHUVAS,I NORMALNO KE TI REPLICIRAAT I TOGASH OTIDE TEMATA VO CHORSOKAK 
pozdrav
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Diabolik on Пет Ное 21 2014, 07:09

Добро ве најдов
avatar
Diabolik

Posts : 14
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пет Ное 21 2014, 07:29

Diabolik напиша:Добро ве најдов
dobro ni dojde Diabolik na forumot ....ne deka sum nekoja domakinka ,no imam zelba mnogu da im posakuvam dobredojde na novite ili staro novite prijateli ...se nadevam ke se druzime ferski na forumot ...poveli smesti se kade ti e najubavo ....pozdrav
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пет Ное 21 2014, 07:33

Гостин напиша:Извинувам се за глупиот коментар во темата. Мачки нема да гледам повеке, имав еден мачор ама умре и ми беше тежко.
veke ne ti posakuvam dobredojde ...ti mislish ako go smenish juzerot ke bidesh podobar .....te molam...Firi mislam deka ti e dovolno nasheto seopshto gostoprimstvo ,pa duri i kako gostin ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Diabolik on Пет Ное 21 2014, 07:40

Благодарам ОСА на срдечниот пречек!
Ве читам од неодамна па решив да ви се симболично придружам односно зачленам. Симболично затоа што повеќе читам неголи што пишувам.
Уште еднаш, поздрав до сите!
avatar
Diabolik

Posts : 14
Join date : 2014-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sahara raj on Пет Ное 21 2014, 07:48

Diabolik напиша:Благодарам ОСА на срдечниот пречек!
Ве читам од неодамна па решив да ви се симболично придружам односно зачленам. Симболично затоа што повеќе читам неголи што пишувам.
Уште еднаш, поздрав до сите!
Добродошол Диаболик, и од мене!
А за разлика од тебе има поедини членови кој воопШто не читаат, аама затоа пиШуваат, т.е. смараат ли смараат!Smile

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 08:02

Да му посакаме едно добредојде и на teneke...
уште еден искусен форумџија...

.. ќе заборавев, добродојде и за Дијаболик!


едит ..сега видовTwisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:44

Diabolik напиша:Благодарам ОСА на срдечниот пречек!
Ве читам од неодамна па решив да ви се симболично придружам односно зачленам. Симболично затоа што повеќе читам неголи што пишувам.
Уште еднаш, поздрав до сите!
Добредојде и од мене.Сепак шкрабни нешто понекогаш. Very Happy

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пет Ное 21 2014, 19:21

king2 напиша:Да му посакаме едно добредојде и на teneke...
уште еден искусен форумџија...

.. ќе заборавев, добродојде и за Дијаболик!


едит ..сега видовTwisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Eve i od mene edno golemo DOBREDOJDE za teneke .....imash pravo ,iskusen forumdzija,se nadevam ke imame moznost da uzivame vo negovite diskusii ...sekoe dobro ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот