Добро дојде, добро ве најдов

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king on Чет Ное 27 2014, 09:33

Сум приметил ... што поише мориња препливаат .. толку поголеми борци за каузата стануваат ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Centarec on Чет Ное 27 2014, 09:44

па ако више им даде власта да си гласаат свои пратеници зашо и да не бидат "борци"?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Чет Ное 27 2014, 10:11

king напиша:Сум приметил ... што поише мориња препливаат .. толку поголеми борци за каузата стануваат ..

Пред некое време прочитав еден твит кој гласеше: ,,Македонија најдобро се сака од странство,од лаптоп со кирилична подршка." Сепак поздрав до сите борци за каузата,посебно за Рома, ако чита...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sahara raj on Чет Ное 27 2014, 12:55

Koj kako si odbere. nekoj u juzni morinja a nekoj u septicka jama. Ama, jebiga, mu rekle deka banjanjeto vo jamata bilo zdravo, pa pustiot se banjat lu se banja....kojznae moze ke se oprai ako ne fizicki - togas mentalno! 
Glavno e trkalanjeto vo govnjarnikot da se plakja!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 17:42

YAS напиша:
king напиша:Сум приметил ... што поише мориња препливаат .. толку поголеми борци за каузата стануваат ..

Пред некое време прочитав еден твит кој гласеше: ,,Македонија најдобро се сака од странство,од лаптоп со кирилична подршка." Сепак поздрав до сите борци за каузата,посебно за Рома, ако чита...
ja bi samo ROMA da go pozdravam ,za drugoto ke pochekaat da se otreznam ..........definitivno rakijata e losha ,.....ne deka sum preterala ..stalno pijam po polche ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 17:46

king напиша:Сум приметил ... што поише мориња препливаат .. толку поголеми борци за каузата стануваат ..
definitivno e taka ...bravo ...
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 17:52

king напиша:
Sahara raj напиша:ROMA si go prci na juzna polutopka! Za nekoj den vlegue u mesec juni, pa ubrzano se priprema za na plaza. Znaesh, fitnes, mitnes i to...
Уште еден јорган планина борец....
...така ли ќе ја ослободува Македонија од диктатурата ... со прчење на петелот на Сонце...
i toa toples go prai (valda vaka se vika )....stvarno mazite koga se soncaat bez upotreba na kupaki ,kako se vika toa ? prashanje na denot ....nemoj nekoj da zameri,jas prvo u meanata se "ofukav "i sega treba nekoj da me istrpi " dodeka da se otreznam ....
p.s. MAKITE GO TERAAT CHOVEKOT DA PIE  (potpis jas ,osa ,lichno )
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Centarec on Чет Ное 27 2014, 18:05

со пиење проблем не се решава. седни напрај си план у глава, напиши го на хартија 

1.
2.
3....

и читај го секој ден, успева!

п.с. да не биде само 1. литро ракија итд

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 18:08

YAS напиша:
king напиша:Сум приметил ... што поише мориња препливаат .. толку поголеми борци за каузата стануваат ..

Пред некое време прочитав еден твит кој гласеше: ,,Македонија најдобро се сака од странство,од лаптоп со кирилична подршка." Сепак поздрав до сите борци за каузата,посебно за Рома, ако чита...
to care ...bravo ....(aj te molam N.C.D.   ne se luti...ko ti da si gi izmislil zborovite  "to care ")   slobodno zemi i zachlenise na forumov ,pa togash moze da se bunish da ne ti gi koristam tvoite frazi ....do togash mukla .....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by concrete on Чет Ное 27 2014, 18:12

OSA напиша:
king напиша:
Sahara raj напиша:ROMA si go prci na juzna polutopka! Za nekoj den vlegue u mesec juni, pa ubrzano se priprema za na plaza. Znaesh, fitnes, mitnes i to...
Уште еден јорган планина борец....
...така ли ќе ја ослободува Македонија од диктатурата ... со прчење на петелот на Сонце...
i toa toples go prai (valda vaka se vika )....stvarno mazite koga se soncaat bez upotreba na kupaki ,kako se vika toa ? prashanje na denot ....nemoj nekoj da zameri,jas prvo u meanata se "ofukav "i sega treba nekoj da me istrpi " dodeka da se otreznam ....
p.s. MAKITE GO TERAAT CHOVEKOT DA PIE  (potpis jas ,osa ,lichno )
...Осичке , далеку е Австралија за една оса која има проблем, ама ако наместо офукуење... па отрезнуење, пробаш да увежбаш танкирање у воздух.., може ќе успееш да прелеташ до Австралија без спуштање ..и опалааа , еве те кај РОМА на плажа, плус стануеш голем борец за каузата... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 18:52

concrete напиша:
OSA напиша:
king напиша:
Sahara raj напиша:ROMA si go prci na juzna polutopka! Za nekoj den vlegue u mesec juni, pa ubrzano se priprema za na plaza. Znaesh, fitnes, mitnes i to...
Уште еден јорган планина борец....
...така ли ќе ја ослободува Македонија од диктатурата ... со прчење на петелот на Сонце...
i toa toples go prai (valda vaka se vika )....stvarno mazite koga se soncaat bez upotreba na kupaki ,kako se vika toa ? prashanje na denot ....nemoj nekoj da zameri,jas prvo u meanata se "ofukav "i sega treba nekoj da me istrpi " dodeka da se otreznam ....
p.s. MAKITE GO TERAAT CHOVEKOT DA PIE  (potpis jas ,osa ,lichno )
...Осичке , далеку е Австралија за една оса која има проблем, ама ако наместо офукуење... па отрезнуење, пробаш да увежбаш танкирање у воздух.., може ќе успееш да прелеташ до Австралија без спуштање ..и опалааа , еве те кај РОМА на плажа, плус стануеш голем борец за каузата... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
e daleku e avstralija .....tankiranje u vozduh ...sahto e ova ???????za ofukuenje ich ne zbori ,kazav vcera ne e do mene do rakijata e ,eve utre ke imam nova moze ke bide podobro ??????????????golem borec za kauzata???vikash od DALECHINATA ZAVISI ,KOLKU PODALEKU ,TOLKU POGOLEM BOREC ????????ne me zezaj ?????jas od tuka ,od pred Nos ,sum najgolem borec za KAUZATA (shiptarot da e glaven ,a jas negov potrchko )....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 18:55

concrete напиша:
OSA напиша:
king напиша:
Sahara raj напиша:ROMA si go prci na juzna polutopka! Za nekoj den vlegue u mesec juni, pa ubrzano se priprema za na plaza. Znaesh, fitnes, mitnes i to...
Уште еден јорган планина борец....
...така ли ќе ја ослободува Македонија од диктатурата ... со прчење на петелот на Сонце...
i toa toples go prai (valda vaka se vika )....stvarno mazite koga se soncaat bez upotreba na kupaki ,kako se vika toa ? prashanje na denot ....nemoj nekoj da zameri,jas prvo u meanata se "ofukav "i sega treba nekoj da me istrpi " dodeka da se otreznam ....
p.s. MAKITE GO TERAAT CHOVEKOT DA PIE  (potpis jas ,osa ,lichno )
...Осичке , далеку е Австралија за една оса која има проблем, ама ако наместо офукуење... па
отрезнуење, пробаш да увежбаш танкирање у воздух.., може ќе успееш да прелеташ до Австралија без спуштање ..и опалааа , еве те кај РОМА на плажа, плус стануеш голем борец за каузата... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
.................za edna OSA koja ima problem ....ne be konkreten ,jas ,OSA ,nemam problem ,so ovie imaat problem site zhiteli na Makedonija ,jebiga toa e ....spas ,,,nema ,,,,,,,,,,
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 19:00

Centarec напиша:со пиење проблем не се решава. седни напрај си план у глава, напиши го на хартија 

1.
2.
3....

и читај го секој ден, успева!

п.с. да не биде само 1. литро ракија итд
so ovi ke praish plan ??????ne me zezaj ..ovaa bagra ima ,potochno nudi idnina nekomu ?????????ne zaebavaj ,pa ovie se najblagorecheno "krvopii"   strashno ,ne zezaj .....IDNINA ?????JAS KE ISPLANIRAM <I MONSTRUMOV KE MI DOZVOLI DA GO OSTVARAM PLANOT ??????ne me smej molimte ,...ova nemalo do sega ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by VOL on Чет Ное 27 2014, 21:07

se naljulja zdravo ti izgleda, a..?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 22:44

eve i tebe ribar da ti posakam toplo dobredojde na forumot ,se nadevam ke se chitame dolgo ....sekoe dobro
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Centarec on Саб Ное 29 2014, 08:00

сахара субратич дај некое инфо дали имате конекциски проблеми со интернетот неможам братот кумар што ми ја работи базата да го добијам од 6 саат сабајле илимити 10ипол по ваше... Mad

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 29 2014, 12:41

Centarec напиша:сахара субратич дај некое инфо дали имате конекциски проблеми со интернетот неможам братот кумар што ми ја работи базата да го добијам од 6 саат сабајле илимити 10ипол по ваше... Mad
Ne sum siguren dali te razbrav potpolno, ama jas nemam takvi problemi. Probaj da izvadis crveno knivce so lavce (moze i polovno iliti falc)...pa koga ke plakjas kaj provajderot....kobajagi nek ti ispadne od novcanik......! Jas od koga postapi taka nemam problem so konekcijata! Very Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by kiBik on Пон Дек 01 2014, 09:54

Dobro ve najdov, vodenichari!
Sea vetar ve vee na bela kobila??? Twisted Evil
avatar
kiBik

Posts : 4
Join date : 2014-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by kiBik on Пон Дек 01 2014, 10:03

Kaj go be, mojot prijatel N.C.D.? Ne se zachlenil tuka ushte?
avatar
kiBik

Posts : 4
Join date : 2014-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king on Пон Дек 01 2014, 14:23

Добро ни дојде вториот член од бугарија!

Пријатен престој...

А пријателчето наше .... најверојатно се уште се нема соземено ...
...до „последна капка крв“ се бореше да спаси нешто што не се спасуваше... 
...  каква иронија ... некој си  владо и лидија го поразија непоразителниот ...

... вратите тука му се отворени ... другото останува на него ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS on Пон Дек 01 2014, 18:24

NCD не е поразен.Нинџите не признаваат пораз.Тој само  се повлече од стратешки причини. 

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пон Дек 01 2014, 19:29

king напиша:Добро ни дојде вториот член од бугарија!

Пријатен престој...

А пријателчето наше .... најверојатно се уште се нема соземено ...
...до „последна капка крв“ се бореше да спаси нешто што не се спасуваше... 
...  каква иронија ... некој си  владо и лидија го поразија непоразителниот ...

... вратите тука му се отворени ... другото останува на него ...
dobar den ...dobro velish ,vratite tuka mu se otvoreni ,no dali nekoj mu kazal ...onie shto se podobri vo IT  tehnologijata treba da go povikaat preku drugite alatki  :fb ,tviter i slichni ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пон Дек 01 2014, 19:30

YAS напиша:NCD не е поразен.Нинџите не признаваат пораз.Тој само  се повлече од стратешки причини. 
pametna odluka (malku fufkachka ,ama kako velat :"vishe volim sebe ,nego tebe "
moze da e porazen ,a da ne priznava ...tvoja greshka velish :nemoze da bide porazen !!!!
ovde kaj nas na tolku mnogu golem broj na kodoshi na metar kvadraten ,moze i toa epten ,no  valjda gospod go chuva ...bi sakala


Последната промена е направена од OSA на Пон Дек 01 2014, 19:40. Мислењето е променето 1 пати
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пон Дек 01 2014, 19:36

concrete напиша:
OSA напиша:
king напиша:
Sahara raj напиша:ROMA si go prci na juzna polutopka! .......... до Австралија без спуштање ..и опалааа , еве те кај РОМА на плажа, плус стануеш голем борец за каузата... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
kako si pishal nekoj ke poveruva deka e navistina tolku LESNO da se stigne do kaj ROMA ....
p.s. zborcheto "OPALA "  da ne poteknue od kumanovsko svetinikolskiot kraj ?radi radoznalost pitam ....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA on Пон Дек 01 2014, 19:46

dobre dojde kiBik ,se nadevam deka ke imame dobri forumdziski diskusii....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот