Заев не сакал власт

Go down

Заев не сакал власт

Пишување by king on Пет Jул 04 2014, 01:25

КАКО ДА СЕ ОПРАВДА ОДЛУКАТА ЗА БОЈКОТ


Другарот Заев не сакал власт, сакал слободен избор?!

http://www.vecer.mk/default.asp?ItemID=E704BE67C72C3944BE58657394E88D57

Стварно!!!!!!!
Па кој таков е тогаш во политиката и тоа на чело на партија!!!???

Мижи Асан да ти баам ..е работата ...

..дефинитивно сдсм го изгуби компасот, тие веќе и не знаат ни што сакаат ни зошто постојат.... не сакале власт, па ако неќат власт што се пењават толку, што ги лажат луѓето ...
.. тогаш нек си дае оставка и нек пушти на чело на партијата луѓе кои сакаат власт и кој знаат како да дојдат до неа бидејки овие сега, дефинитивно .... ко што вика народот ... не ги бива ни за свинска..

неќеле власт, па што сакаат ... да глумат „аутисти“ ...

..јбг ... на Грујо сигурно ни на сон не му дошла ваква скапаница од опозиција ...
..опозиција која со секој кажан збор само го продлабочува јазот помеѓу неа и народот...

avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by punter ohrid on Пет Jул 04 2014, 01:53

king2 напиша:
КАКО ДА СЕ ОПРАВДА ОДЛУКАТА ЗА БОЈКОТ


Другарот Заев не сакал власт, сакал слободен избор?!

http://www.vecer.mk/default.asp?ItemID=E704BE67C72C3944BE58657394E88D57

Стварно!!!!!!!
Па кој таков е тогаш во политиката и тоа на чело на партија!!!???

Мижи Асан да ти баам ..е работата ...

..дефинитивно сдсм го изгуби компасот, тие веќе и не знаат ни што сакаат ни зошто постојат.... не сакале власт, па ако неќат власт што се пењават толку, што ги лажат луѓето ...
.. тогаш нек си дае оставка и нек пушти на чело на партијата луѓе кои сакаат власт и кој знаат како да дојдат до неа бидејки овие сега, дефинитивно  .... ко што вика народот ... не ги бива ни за свинска..

неќеле власт, па што сакаат ... да глумат „аутисти“ ...

..јбг ... на Грујо сигурно ни на сон не му дошла ваква скапаница од опозиција ...
..опозиција која со секој кажан збор само го продлабочува јазот помеѓу неа и народот...


ваква ќилава опозиција Грујо не можеше да добие и да бараше со борина, мислам мене за нив и не ми е ни гајле, проблемот е што властиве ке се осеќаат прекомотно со ваква лузерска опозиција, а тоа не е добро за народот и државата.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by king on Пет Jул 04 2014, 02:03

Се си мислам дека Грујо по втор пат ќе треба да го воскреснува сдсм  Smile Laughing Laughing 

.ебем ли го ..некој мора, кога сами не се способни...

..а сдсм вакви какви што се ... повеќе сила потрошија да затрат се што се јавуваше како друга опозиција ... кон нив дури беа и поагресивни него ли што беа против вмро-дпмне...
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by punter ohrid on Пет Jул 04 2014, 02:14

king2 напиша:Се си мислам дека Грујо по втор пат ќе треба да го воскреснува сдсм  Smile Laughing Laughing 

.ебем ли го ..некој мора, кога сами не се способни...

..а сдсм вакви какви што се ... повеќе сила потрошија да затрат се што се јавуваше како друга опозиција ... кон нив дури беа и поагресивни него ли што беа против вмро-дпмне...

ха ха,се плашеа да не им го зеде некој вторто место,кое сепак во некој околонсти се смета за успех, па ке можат да прават влада во ладовина под некој стар чинар

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by concrete on Пет Jул 04 2014, 15:57

..во моментов имаат само една алтернатива:
-Шеќерната да ја праземе сета  партиска власт у свои руки ( таа вака-така е единствената личност која таму има ..каква таква харизма, доволно пари и како жена доволна поддршка од потребните видови..,секаде каде ќе и треба.
-да исшутира од партија комплетен џукелерај, почнувајќи од Herr Бране до зајко и целата онаа октоподска камарила која им преостанала со се сите нивни полтрони, дупелисци  и потрчковци, а за три четврти од нив и да поднесе документација до јавно тужилаштво..
-да изјави јасно и гласно: Македонија на Македонците, земјата на селаните...,деловна слобода и  социјална правда за сите.........и дека нивните интереси се вечни, а не пријателите и непријателите.
-да проба да најде 50 вистински луѓе со вистински идеи, вештини  и знаења и да ги ангажира да смислат како добрите проекти и трапавите реализации на вмро, да се претворат во добитна комбинација на сдсм и да ги убедат гласачите дека тие можат да ја отстранат потемкиновската горчина која ја оставаат зад себе, во сласт на вистинскиот успех  на сите.

Ама мислам дека таа не го ни сваќа тоа, времето  бргу им истечува и затоа сдсм ќе отиде на буништето на историјата... Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by king on Пет Jул 04 2014, 18:01

concrete напиша:..во моментов имаат само една алтернатива:
-Шеќерната да ја праземе сета  партиска власт у свои руки .....

De bre ... kaj ja najde bas nea!!!!???

...taa be ti e u ista tajfa so tie predvidenite ti za isceznuvanje...

..se vide nejzinoto ... daj drugo dete!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by concrete on Пет Jул 04 2014, 18:45

king2 напиша:
concrete напиша:..во моментов имаат само една алтернатива:
-Шеќерната да ја праземе сета  партиска власт у свои руки .....

De bre ... kaj ja najde bas nea!!!!???

...taa be ti e u ista tajfa so tie predvidenite ti za isceznuvanje...

..se vide nejzinoto ... daj drugo dete!


...јеби га , таа им е задња шанса..што само покажуе на кое дереџе се....нема друго дете!!!...со фењер да го бараш го нема.....џанго,рома...стрелец/чанто/тео ти се талон за тоа другото дете..., па сеа прај есап Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
...шеќерната им доаѓа нешто ко хватање зубима за ваздух.., да не љоснат у провалија...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Заев не сакал власт

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот