Макстил да изврши вонредна анализа на честичките

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Макстил да изврши вонредна анализа на честичките

Пишување by king on Пет Јун 27 2014, 16:08

Do koga ovie ke ne nepreceno trujat, da ne treba kako vo Veles da pocnat da se ragaat "mutanti" pa da nekoj reagira?

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=15023

i

http://telma.com.mk/vesti/makstil-prestanuva-so-rabota

Ha ... peckite bile vo defekt?

sijem ti ga Gjuro!

Pa  tie odaimna im se vo "defekt"!!!!!!!????
avatar
king

Posts : 9173
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Макстил да изврши вонредна анализа на честичките

Пишување by concrete on Саб Јун 28 2014, 11:56

Колку знам, во железара онакви магли и правови со заебан состав произведуваат само Минчо, Русинот како ли се вика и оној вујкото на Бандини. Кој од нив и колку сега работи незнам, но евидентно дим има.
Ако случајно нема некој четврти или петти.., кој тера некоја друга загадувачка индустрија на тој простор слободен од контрола и ХТП инспекции, која не се подведува под железарска тогаш... нема кој друг... Very Happy 
Ама секако сите тие се доволно моќни за да ја држат владата за муда и доволно богати за да купат кого треба.
Што па ти си запнал за неколку мртви голуби и по некој граѓанин на Скопје???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Нормално додека не ти падне таков у дневна соба..... No
avatar
concrete

Posts : 6506
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот