Започна средбата на Груевски и Заев

Go down

Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by king on Вто Јун 24 2014, 15:00

Започна средбата на Груевски и Заев

Во Клубот на пратениците во Скопје започна средбата меѓу претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски и лидерот на СДСМ Зоран Заев. Средбата е со цел да се надмине политичката криза, откако опозициските пратеници поднесоа оставки на функциите и не учествуваат во работата на Собранието по предвремените парламентарни избори што се одржаа на 27 април годинава. СДСМ најави дека ќе бара техничка влада, но тоа за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатливо.

http://www.makdenes.org/archive/news/20140624/428/428.html?id=25433429

Aj da vidime sto ke izleze od nea?
Mada i nema sto da se ocekuva, sdsm glavno bara tehnicka vlada (iako i na vrapcite na granka im e jasno deka sdsm ne e vo nikakva polozba da nesto bara ... a ne pa ultimatumi da postavuva), no na takvo nesto ni lud ne bi se soglasil, narocito koga si ima sigurno mnozinstvo i eden raskupusaren sdsm.
Neka vo sdsm berat pamet, izgleda ova im e posledna sansa da posle tolku inaetenje i idenje so glava kroz zid da nekako se vratat tamu kade sto treba i za sto pogolem broj gragani im dadoa mandat, nikoj ne otide na glasanje za da tamu si nekojsi dvoec bez kormilar se zaebava i tera magareski inat, narocito ako se znae deka ljuta piperka  e lek za toj inat.
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by king on Вто Јун 24 2014, 15:07

Koga zapocna sredbata koga zavrsi ...
... si otisol zajkoto ko pomoc...
..tehnicka vlada pa tehnicka vlada ko papagali zapnale ... a uste malku dvajca bez trojca ke bidat vo sdsm
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by concrete on Вто Јун 24 2014, 17:57

...зајко и облажената се дефинитивни дунстери.
Како прво се надеваат на помошта на педофилистичарите кои сега , рука на срце имаат многу работа во Украина за да би се занимавале со нивните технички проблеми и тврдења дека подобро ќе им го дудлаат на нив и на нивните албански протежеа отколку што сега актуелно се прави.
..второ, незнам кој им ги дава идеите и концептот на делување, ама тој е дефинитивно КРЕТЕН.
Во една демократска земја со функционални институции.., политиката се води пред се во парламентите , а не по улици, ќушиња, буџаци и конференции за печат. Со претставници избрани од народот , на основа на убедување и привлечна политичка понуда.
Ама тоа  нив очигледно не им е јасно....дури ни  технички....
А мене дефинитивно не ми е јасно кој воопшто може да поддржува такви пропалитиси , па дури и да се пени по интенетов кон нездрав, објаснувајќи, нешто необјасниво.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by king on Вто Јун 24 2014, 22:42

concrete напиша:.................
А мене дефинитивно не ми е јасно кој воопшто може да поддржува такви пропалитиси , па дури и да се пени по интенетов кон нездрав, објаснувајќи, нешто необјасниво.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Најсмешно од се е тоа што тие пропалитети патат односно си умислиле дека се некоја величина, битен фактор, дека не се може ништо на овој свет без нив, се замислуваат дека се центар на светот, дека се се врти околу нив ... додека во реалноста, нив ги врти и трти кој ќе стигне... станаа боксерска вреќа по која мава кој ќе стигне ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by concrete on Вто Јун 24 2014, 23:48

king2 напиша:
concrete напиша:.................
А мене дефинитивно не ми е јасно кој воопшто може да поддржува такви пропалитиси , па дури и да се пени по интенетов кон нездрав, објаснувајќи, нешто необјасниво.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Најсмешно од се е тоа што тие пропалитети патат односно си умислиле дека се некоја величина, битен фактор, дека не се може ништо на овој свет без нив, се замислуваат дека се центар на светот, дека се се врти околу нив ... додека во реалноста, нив ги врти и трти кој ќе стигне... станаа боксерска вреќа по која мава кој ќе стигне ...


...тие и така и така, тоа им е работа, всушност на тоа заработуваат,  ама еден марсовец да се тепа за тие џукели ко нездрав , тоа е нездраво..., ај некој џанго кој друга потврда дека е некој и нешто нема, па може и да се разбере..., ама еден марсовец... нема логика Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by punter ohrid on Сре Јун 25 2014, 04:28

мене не ми јасно само кој го заеба Зајко да мисли дека е некој фактор па може да бара некави исполнувања на желби, па згора на тоа сиротиот и поверувал на некоја шега, за на крајот да навистина човекот влегол во филм.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by concrete on Сре Јун 25 2014, 10:24

punter ohrid напиша:мене не ми јасно само кој го заеба Зајко да мисли дека е некој фактор па може да бара некави исполнувања на желби, па згора на тоа сиротиот и поверувал на некоја шега, за на крајот да навистина човекот влегол во филм.


....остај го Зајко  тој е "сељак" , што праиме со Пендаровски???  ...единствена рационална констатација е дека е глуп..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by punter ohrid on Чет Јун 26 2014, 02:37

concrete напиша:
punter ohrid напиша:мене не ми јасно само кој го заеба Зајко да мисли дека е некој фактор па може да бара некави исполнувања на желби, па згора на тоа сиротиот и поверувал на некоја шега, за на крајот да навистина човекот влегол во филм.


....остај го Зајко  тој е "сељак" , што праиме со Пендаровски???  ...единствена рационална констатација е дека е глуп..... Very Happy Very Happy Very Happy

Пендаровски мислам сам се заеба, никој него не го заеба,како што спомна, единствената констатација за него е дека глуп. друго објаснување нема, да не беше глуп ке знаеше дека нема што тој да си ја пика главата каде што не му ја собира.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by concrete on Чет Јун 26 2014, 09:03

punter ohrid напиша:
concrete напиша:
punter ohrid напиша:мене не ми јасно само кој го заеба Зајко да мисли дека е некој фактор па може да бара некави исполнувања на желби, па згора на тоа сиротиот и поверувал на некоја шега, за на крајот да навистина човекот влегол во филм.


....остај го Зајко  тој е "сељак" , што праиме со Пендаровски???  ...единствена рационална констатација е дека е глуп..... Very Happy Very Happy Very Happy

Пендаровски мислам сам се заеба, никој него не го заеба,како што спомна, единствената констатација за него е дека глуп. друго објаснување нема, да не беше глуп ке знаеше дека нема што тој да си ја пика главата каде што не му ја собира.

...хе...глупоќата на Пендаровски не ги оправдува и ослободува стратезите на сдсм од одговорноста за злоупотреба на личност со посебни потреби. Замајувајќи ја со  шеќерлемата која и поздрави човеци би фрлила во искушение...да се  биде претседател на пример.
Да не спомнувам како при тоа се залаумфа и уфилма председателката у покушај... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Започна средбата на Груевски и Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот