Најубавите Space Ship

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пон Јун 23 2014, 02:01


Империјален команден брод


Cylon Base Star


GALACTIKA

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пон Јун 23 2014, 02:07


The Excalibur From Babylon 5


The Saratoga


Enterprise NCC 1701-A


The Event Horizon


Enterprise NX 01

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пон Јун 23 2014, 02:13


Andromeda Ascendant


USS Enterprise NCC 1701-D


The X-303 Prometheus


USS Enterprise NCC 1701-J


A Hammer Head Fom Space Above and Beyond


A ISSAPC From Space Above and Beyondking

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пон Јун 23 2014, 02:18A F-302


The USS Voyager


Narn Heavy Cruiser


The Millennium Falcon


The USS Equinox NCC-72381


A X-wing Starfighter

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete on Пон Јун 23 2014, 08:34

he ...dobar si , kade samo ti tekna..Inace poimot space ship vrska si nema so kosmosot...Toj e taka golem i rastojanijata se taka otkaceni da nema sansa za nikakvo space shipuvanje, barem ne vo klasicen smisol..odis - se vrakjas.
Ama ubava pricina za fantaziranje...sekako Very Happy Very Happy Very Happy 

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пон Јун 23 2014, 23:18

Па да и се и понатаму препуштиме на фантазијата..

одиме понатаму ....

DarkStar


Discovery A Space Odyssey


Spaceship Yamato


RomulanWarbird


Klingon Bird of Prey


NSEA Protector - Galaxy Quest

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пон Јун 23 2014, 23:23

Еве го најдобриот

The TARDIS - Doctor WhoСе сеќава ли некој на овие

Moonbase Interceptor - UFO


Eagle transporter - Space 1999


Icarus - Planet Of The Apes
king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete on Вто Јун 24 2014, 11:55


concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Саб Aвг 30 2014, 00:13

Играва Space engineers.... отпрвин мислев дека е нешто без врска ... а ебемлиго ме зарази ...


king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by reiter on Пет Ное 14 2014, 21:29

black knight..нешто пореално и мистично


reiter

Posts : 165
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 21:40

Гласам за Вояджер, сеа гледах Интерстелар, изгледах го целиот што веке покажува дека филмот не е прелош ама со Стар Трек не може да се мери.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Чет Ное 20 2014, 09:49Moya од Farscape .... досега единствениот жив Spaceship кој дури и се породува ...

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete on Чет Ное 20 2014, 10:50

king2 напиша:

Moya од Farscape .... досега единствениот жив Spaceship кој дури и се породува ...
идеата на серијата беше брилијантна, но секогаш со време секне инспирацијата..штета во случајот... Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Гостин on Чет Ное 20 2014, 14:08

king2 напиша:

Moya од Farscape .... досега единствениот жив Spaceship кој дури и се породува ...

Не е единствениот. Вояджер имаше бионевронна мрежа, а тие на вид 8472 исто беа живи. Евее го еден од найгрозните -кубот на боргитеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by reiter on Пет Ное 21 2014, 02:28

independence day..

reiter

Posts : 165
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by reiter on Пет Ное 21 2014, 02:29


prometeus

reiter

Posts : 165
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Sahara raj on Пет Ное 21 2014, 07:55

Кој ви е мој??? Све ни е потаман уште вонземалјци ни фалат!?! богдачува!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пет Ное 21 2014, 09:29

Ај, ај ... не биди толкав намќор ... Laughing
...глеј таму у Русија небото се запали, по цел свет се јавуваат мистериозни дупки, еве сега најновата на Урал, во ООН  неколку години срамежливо држат седници на таа тема...
..а еве кај е и 2017 ... за кога се најавени првите официјални средби од трет вид ....

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:45

А вонземјаните во Охрид ги заборавате?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Sahara raj on Пет Ное 21 2014, 11:34

king2 напиша:Ај, ај ... не биди толкав намќор ... Laughing
...глеј таму у Русија небото се запали, по цел свет се јавуваат мистериозни дупки, еве сега најновата на Урал, во ООН  неколку години срамежливо држат седници на таа тема...
..а еве кај е и 2017 ... за кога се најавени првите официјални средби од трет вид ....
За истокот е задолжен Урош. Јас повеќе следам што се случува на запад. Сериозно сум загрижен со задниве снежни наноси во Њујорк. Или русиве им го усмериле ХАРПОТ поради ембаргото, или им се расипал нивниот па ја утнал локацијата!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king on Пет Дек 26 2014, 09:30


_________________
Види аватар!

king

Posts : 8769
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete on Пон Јан 26 2015, 20:06


concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by VOL on Пон Јан 26 2015, 23:22

Moya... farscape..

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete on Пон Јан 26 2015, 23:47

..па, ако се држиме до претпоставката дека човечкиот ум како дел на овој космос , не може да смисли нешто што е надвор од него...т.е. невозможно, тогаш и таа идеа за живиот брод е занимлива  за шпекулирање.... Very Happy Very Happy Very Happy

concrete

Posts : 6172
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by VOL on Пон Јан 26 2015, 23:52

gi pratev seriite, ama ne znam kakoz zavrsi..inaku , interesno...

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13775
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот