Серии, стари и нови

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 20:26

колку пари бараат после овие 2 евра кои ги земаат за верификација на картицата??
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Сре Апр 22 2015, 20:28

concrete напиша:колку пари бараат после овие 2 евра кои ги земаат за верификација на картицата??
Игнорирај тоа ... не гледај ги, одма гаси ги тие прозорци ....

а еве ти торенти за симнување

https://kickass.to/usearch/game%20of%20thrones%20category%3Atv/?field=time_add&sorder=desc

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Сре Апр 22 2015, 20:30


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 20:40

ок не е битно ..нешто очигледно не е како треба кај мене ...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Сре Апр 22 2015, 20:55

Симни инсталирај, апдејтувај и гледај филмови и серии со превод или без превод во добра резолуција ...

https://popcorntime.io/

работи на торент принцип ... само што по гледањето не останува ништо во компјутерот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Сре Апр 22 2015, 21:00

ева ја кај мене отворена програмата


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Сре Мај 13 2015, 02:12

Излезе петтата епизода од петтата сезона на Game of Thrones ...

...idam sega da ja gledam ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by хан Ацо on Пон Мај 25 2015, 21:15

Идниот понеделник во осмата епизода на Game of Thrones ке го видите бугарскиот актер Захари Бахаров,познат од серията Прикриени(Под прикритие).

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by VOL on Вто Мај 26 2015, 00:47

faca e nema sto.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Чет Јун 04 2015, 01:01

king напиша:Нова серија

Eye Candy

... нешто хакери ова она ......
Деновиве ја догледав целата прва сезона ... десет епизоди се ...

.... во почетните епизоди ми се чинеше .... не вреди ... па ја баталив ..
... но сега кога се натерав да ја догледам целата сезона ... серијата стварно има потенцијал ... допира некои не така невозможни аспекти на интернетот и социјалните мрежи ...
... за нешта кои се тек во зачеток по нетот ... во секој случај стравично и возбудливо ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Вто Јун 16 2015, 21:31

Нова серија


Dark Matter

На напуштен свемиски брод шесторица се будат од хибернација но со избришани сеќавања....
Единствен некаков траг им е магацинот полн со оружје и нивната крајна дестинација .... рударска колонија на работ од свемирот, потенцијално големо бојно поле ...
_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига on Саб Јун 20 2015, 11:54

Ме бендиса

Sense8
_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Саб Јун 20 2015, 12:13

Заврши нaјслабата и најдосадната сезона на Gamе of Thrones, и како по обичај во последната епизода се дешаваат „чуда“ ...онаа ебозовната инцестоидна кралица демек се кае и самоказнува, Калеси се губи којзнае каде и нормално на еден од главните ликови ...маме му ебаваат ..кој стигне брца нож у него ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Саб Јун 20 2015, 12:16

А бе Turn ..ја гледа ли некој,  занимлива серија ... интригантна шпионска трилер серија за времето околу борбата за независност на САД од Британија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига on Саб Јун 20 2015, 12:36

king напиша:Заврши нaјслабата и најдосадната сезона на Gamе of Thrones, и како по обичај во последната епизода се дешаваат „чуда“ ...онаа ебозовната инцестоидна кралица демек се кае и самоказнува, Калеси се губи којзнае каде и нормално на еден од главните ликови ...маме му ебаваат ..кој стигне брца нож у него ..

Спојлераш еден!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete on Саб Јун 20 2015, 12:42

king напиша:Заврши нaјслабата и најдосадната сезона на Gamе of Thrones, и како по обичај во последната епизода се дешаваат „чуда“ ...онаа ебозовната инцестоидна кралица демек се кае и самоказнува, Калеси се губи којзнае каде и нормално на еден од главните ликови ...маме му ебаваат ..кој стигне брца нож у него ..
...стварно слаба езона , некако млитава и без заплет , како секојдневен провинциски живот. Веројатно на Авторот му снемува фантазија....веќе две сезони најмалку... , во интерпретацијата на идеите кои очигледно ги краде од постојната историја и митовите... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига on Саб Јун 20 2015, 12:57

concrete напиша:...стварно слаба езона , некако млитава и без заплет , како секојдневен провинциски живот. Веројатно на Авторот му снемува фантазија....веќе две сезони најмалку... , во интерпретацијата на идеите кои очигледно ги краде од постојната историја и митовите... Wink

Е ај сега замисли ја следната сезона доколку шпекулацијава е точна

http://www.plusinfo.mk/vest/30998/foto-novata-sezona-na-igra-na-tronovi-kje-se-snima-vo-Makedonija

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete on Саб Јун 20 2015, 14:07

чучулига напиша:
concrete напиша:...стварно слаба езона , некако млитава и без заплет , како секојдневен провинциски живот. Веројатно на Авторот му снемува фантазија....веќе две сезони најмалку... , во интерпретацијата на идеите кои очигледно ги краде од постојната историја и митовите... Wink

Е ај сега замисли ја следната сезона доколку шпекулацијава е точна

http://www.plusinfo.mk/vest/30998/foto-novata-sezona-na-igra-na-tronovi-kje-se-snima-vo-Makedonija
...није ваљда Shocked   Ако е за така, овде можат да се снимат некои нови Игри на Тронови, има локации за малку трошоци колку сакаш, а и статисти за по иљадарка надница дневно купишта. Да не има во тоа 6-тото продолжение мноогу робови, зомби и слично??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Поавтентични фацки од овде здравје.....Само милам дека географијата е веќе дефинирана, така да не ми е јасно каде ќе се смести дејствието???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Пон Jул 06 2015, 21:25

Почна третата сезона на


Under the Dome


т.е ... излезени се три епизоди ... па да видиме што стана со куполата_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Сре Jул 08 2015, 09:45

Нови сезони на


Falling Skies ... почна со доста акција

The Last Ship ... вирусот изгледа го решија, по се изгледа почнува борбата за превласт во „новиот“ свет

Defiance ... се појавува друга вонземска раса со свои планови...

Teen Wolf ...  незнам дали воопшто остана некој нормален човек .... сите испаднаа некои си чудовишта ...

Under the Dome ... првите две епизоди ја Матрикс го гледаш, во третата се по старо, куполата си е на своето место, но има два нови лика

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Пет Jул 24 2015, 09:49

Нова добра серија....

ZOO

... животните почнуваат чудно да се однесуваат ... досега се излезени четири епизоди...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Пет Jул 24 2015, 09:54

Понатаму ...
..почна и втората сезона на Доминиум ...
... кратко сиже ...
... акција, мистерија ...
Отецот, господ без трага отишол којзнае каде ... можда му се збогтисало од се ...

... ангелите предводени од архангел Габриел почнуваат војна против човештвото .... но за да биде поинтересно и таму меѓу небесните суштества владее несогласување ... така да архангел Михаел застанува на страна на луѓето ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by VOL on Пет Jул 24 2015, 17:26

skoro i da nemam vreme za olku materijal za gledanje... zaviduvam koj ima, bravo.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига on Вто Jул 28 2015, 23:04

http://www.channel4.com/programmes/child-genius/videos/all/2015-trailer

а кај нас ем нема ни бушава азбука поќе ни то МОН дозволила средства за децата да одат на олимпијада за астрофизика или како и да беше....

ај нека е западот трул, ние до кај сме?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by king on Чет Aвг 06 2015, 23:53

Koja e па сега оваа

Star Trek: Horizon


Details

Official Sites:

Official website

Country:

USA

Language:

English

Release Date:

1 June 2015 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt3854562/
_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Серии, стари и нови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот